Želovce
Obec · kód SK032A516571
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Lajtoš Zoltán
- Lauko Jozef
- Kopčányiová Zuzana
- Tóth Ladislav
- Balla Alexander
- Balla Róbert
- Adamová Martina
- Rašíková Petra
- Račková Darina
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 957 · zúčastnilo sa: 77 · účasť: 8,04 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 66 | 85,71 % |
| Otázka 1 — Nie | 10 | 12,98 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 1,29 % |
| Otázka 2 — Áno | 71 | 92,20 % |
| Otázka 2 — Nie | 5 | 6,49 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 1 | 1,29 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 969 · zúčastnilo sa: 536 · účasť: 55,31 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 358 | 67,41 % |
| Ivan Korčok | — | 173 | 32,58 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 979 · zúčastnilo sa: 397 · účasť: 40,55 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 189 | 48,09 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 113 | 28,75 % |
| Štefan Harabin | — | 53 | 13,48 % |
| Krisztián Forró | — | 22 | 5,59 % |
| Marian Kotleba | — | 6 | 1,52 % |
| Igor Matovič | — | 5 | 1,27 % |
| Ján Kubiš | — | 4 | 1,01 % |
| Patrik Dubovský | — | 1 | 0,25 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 982 · zúčastnilo sa: 217 · účasť: 22,09 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 69 | 32,24 % |
| REPUBLIKA | 39 | 18,22 % |
| Progresívne Slovensko | 33 | 15,42 % |
| Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | 22 | 10,28 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 19 | 8,87 % |
| Demokrati | 8 | 3,73 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 6 | 2,80 % |
| ZDRAVÝ ROZUM | 6 | 2,80 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 4 | 1,86 % |
| Sloboda a Solidarita | 3 | 1,40 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 0,93 % |
| Spájame Občanov Slovenska - SOSK | 2 | 0,93 % |
| Slovenská národná strana | 1 | 0,46 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 996 · zúčastnilo sa: 263 · účasť: 26,40 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 255 | 96,95 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 6 | 2,28 % |
| Otázka 1 — Nie | 2 | 0,76 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 969 · zúčastnilo sa: 563 · účasť: 58,10 %
Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 147 | 26,39 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 139 | 24,95 % |
| Progresívne Slovensko | 50 | 8,97 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 46 | 8,25 % |
| SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny | 35 | 6,28 % |
| Slovenská národná strana | 32 | 5,74 % |
| REPUBLIKA | 27 | 4,84 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 23 | 4,12 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 20 | 3,59 % |
| Sloboda a Solidarita | 18 | 3,23 % |
| Demokrati | 7 | 1,25 % |
| SME RODINA | 4 | 0,71 % |
| Modrí, Most - Híd | 3 | 0,53 % |
| Komunistická strana Slovenska | 2 | 0,35 % |
| Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana | 2 | 0,35 % |
| PRINCÍP | 1 | 0,17 % |
| Vlastenecký blok | 1 | 0,17 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 1 014 · zúčastnilo sa: 559 · účasť: 55,12 %
Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Ondrej Lunter (zvolený) | Nezávislý kandidát | 204 | 42,41 % |
| Adrian Polóny | Nezávislý kandidát | 73 | 15,17 % |
| Marek Kotleba | ĽS Naše Slovensko | 67 | 13,92 % |
| Miroslav Suja | REPUBLIKA | 62 | 12,88 % |
| Rudolf Huliak | NK/NEKA | 28 | 5,82 % |
| Marek Modranský (X) | Nezávislý kandidát | 17 | 3,53 % |
| Michal Albert | KSS | 15 | 3,11 % |
| Maroš Čupka | Socialisti.sk | 11 | 2,28 % |
| Jozef Sásik | Slovenská ľudová strana (SĽS) | 4 | 0,83 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 1 014 · zúčastnilo sa: 561 · účasť: 55,32 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 989 · zúčastnilo sa: 535 · účasť: 54,09 %
Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 171 | 32,88 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 91 | 17,50 % |
| SMER - sociálna demokracia | 78 | 15,00 % |
| Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť | 34 | 6,53 % |
| SME RODINA | 32 | 6,15 % |
| Sloboda a Solidarita | 21 | 4,03 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 17 | 3,26 % |
| ZA ĽUDÍ | 17 | 3,26 % |
| MOST - HÍD | 16 | 3,07 % |
| Slovenská národná strana | 13 | 2,50 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 11 | 2,11 % |
| VLASŤ | 11 | 2,11 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 3 | 0,57 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 3 | 0,57 % |
| HLAS ĽUDU | 1 | 0,19 % |
| SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby | 1 | 0,19 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 1 010 · účasť: 30,59 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 213 | 69,83 % |
| Maroš Šefčovič | — | 92 | 30,16 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 1 011 · účasť: 38,77 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 141 | 36,06 % |
| Marian Kotleba | — | 93 | 23,78 % |
| Maroš Šefčovič | — | 49 | 12,53 % |
| Štefan Harabin | — | 47 | 12,02 % |
| Béla Bugár | — | 23 | 5,88 % |
| František Mikloško | — | 14 | 3,58 % |
| Eduard Chmelár | — | 11 | 2,81 % |
| Milan Krajniak | — | 10 | 2,55 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 1 | 0,25 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 1 | 0,25 % |
| Róbert Švec | — | 1 | 0,25 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Juraj Zábojník | — | 0 | 0,00 % |
| Martin Daňo | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 1 020 · účasť: 14,11 %
Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 35 | 25,36 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 24 | 17,39 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 16 | 11,59 % |
| SMER - sociálna demokracia | 14 | 10,14 % |
| Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja | 14 | 10,14 % |
| Sloboda a Solidarita | 10 | 7,24 % |
| MOST - HÍD | 8 | 5,79 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 4 | 2,89 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 3 | 2,17 % |
| Slovenská národná strana | 3 | 2,17 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 2 | 1,44 % |
| DOPRAVA | 1 | 0,72 % |
| Maďarská kresťanskodemokratická aliancia - Magyar Kereszténydemokrata Szövetség | 1 | 0,72 % |
| Strana práce | 1 | 0,72 % |
| Strana tolerancie a spolunažívania | 1 | 0,72 % |
| Strana zelených Slovenska | 1 | 0,72 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Štefan Rimaj (kandidoval za: SPOLU)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)
- Adamová Martina
- Bečkeiová Janka
- Katiová Judita
- Račková Darina
- Kopčányiová Zuzana
- Čery Zsolt
- Balla Alexander
- Čudaiová Žaneta
- Obertin Roland
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Július Makó (kandidoval za: SMER-SD, Strana moderného Slovenska, NOVA, SNS)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)
- Bányay Lambert
- Lauková Gabriela
- Adam Róbert
- Rechová Mária
- Máťaš Dezider
- Baláž Robert
- Bavko Pavel
- Galčíková Anita
- Kiškováč Erik
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Jozef Mlinárik (kandidoval za: ANO)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.