Vítkovce
Obec · kód SK042A543713
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Jančár Marián
- Melega Jozef
- Janovcová Alena
- Kováč Ľubomír
- Pavlík Jozef
- Holub Ján
- Dirdová Margita
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 485 · zúčastnilo sa: 39 · účasť: 8,04 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 34 | 87,17 % |
| Otázka 1 — Nie | 5 | 12,82 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
| Otázka 2 — Áno | 33 | 84,61 % |
| Otázka 2 — Nie | 5 | 12,82 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 1 | 2,56 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 457 · zúčastnilo sa: 191 · účasť: 41,79 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 125 | 65,44 % |
| Ivan Korčok | — | 66 | 34,55 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 449 · zúčastnilo sa: 120 · účasť: 26,72 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 50 | 41,66 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 43 | 35,83 % |
| Štefan Harabin | — | 17 | 14,16 % |
| Ján Kubiš | — | 5 | 4,16 % |
| Igor Matovič | — | 4 | 3,33 % |
| Marian Kotleba | — | 1 | 0,83 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Krisztián Forró | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Patrik Dubovský | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 455 · zúčastnilo sa: 97 · účasť: 21,31 %
Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 24 | 25,00 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 18 | 18,75 % |
| SMER - sociálna demokracia | 18 | 18,75 % |
| REPUBLIKA | 16 | 16,66 % |
| Progresívne Slovensko | 12 | 12,50 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 3 | 3,12 % |
| Demokrati | 2 | 2,08 % |
| Sloboda a Solidarita | 2 | 2,08 % |
| Kresťanská únia | 1 | 1,04 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 443 · zúčastnilo sa: 80 · účasť: 18,05 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 76 | 95,00 % |
| Otázka 1 — Nie | 3 | 3,75 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 1,25 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 450 · zúčastnilo sa: 270 · účasť: 60,00 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 122 | 45,35 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 42 | 15,61 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 39 | 14,49 % |
| SMER - sociálna demokracia | 31 | 11,52 % |
| REPUBLIKA | 11 | 4,08 % |
| Progresívne Slovensko | 9 | 3,34 % |
| Slovenská národná strana | 5 | 1,85 % |
| SME RODINA | 5 | 1,85 % |
| Pirátska strana - Slovensko | 3 | 1,11 % |
| Demokrati | 1 | 0,37 % |
| Sloboda a Solidarita | 1 | 0,37 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 440 · zúčastnilo sa: 259 · účasť: 58,86 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Rastislav Trnka (zvolený) | KDH, SZÖVETSÉG - ALIANCIA, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, ŠANCA, DS | 77 | 40,10 % |
| Viliam Zahorčák | SMER - SD, SME RODINA, SNS, ŽIVOT, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS), NK/NEKA | 26 | 13,54 % |
| Juraj Ďurove | Socialisti.sk | 20 | 10,41 % |
| Monika Sofiya Soročinová | Nezávislý kandidát | 17 | 8,85 % |
| Róbert Suja | Hlas - sociálna demokracia | 13 | 6,77 % |
| Juraj Sinay | Nezávislý kandidát | 8 | 4,16 % |
| Ivan Hriczko | SIM | 6 | 3,12 % |
| Stanislav Mizík | ĽS Naše Slovensko | 6 | 3,12 % |
| Tomáš Janco | REPUBLIKA | 6 | 3,12 % |
| Erik Ňarjaš | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA, Kresťanská únia | 5 | 2,60 % |
| Džemal Kodrazi | PRINCÍP | 4 | 2,08 % |
| Vladislav Stanko | Nezávislý kandidát | 4 | 2,08 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 441 · zúčastnilo sa: 311 · účasť: 70,52 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 428 · zúčastnilo sa: 223 · účasť: 52,10 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 65 | 29,41 % |
| SMER - sociálna demokracia | 42 | 19,00 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 27 | 12,21 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 16 | 7,23 % |
| SME RODINA | 14 | 6,33 % |
| Slovenská národná strana | 11 | 4,97 % |
| ZA ĽUDÍ | 11 | 4,97 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 7 | 3,16 % |
| VLASŤ | 7 | 3,16 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 6 | 2,71 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 5 | 2,26 % |
| MOST - HÍD | 5 | 2,26 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 2 | 0,90 % |
| Socialisti.sk | 2 | 0,90 % |
| Demokratická strana | 1 | 0,45 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 413 · účasť: 26,39 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 56 | 51,37 % |
| Zuzana Čaputová | — | 53 | 48,62 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 410 · účasť: 35,12 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 44 | 30,55 % |
| Maroš Šefčovič | — | 28 | 19,44 % |
| Štefan Harabin | — | 25 | 17,36 % |
| František Mikloško | — | 20 | 13,88 % |
| Marian Kotleba | — | 17 | 11,80 % |
| Béla Bugár | — | 4 | 2,77 % |
| Milan Krajniak | — | 2 | 1,38 % |
| Eduard Chmelár | — | 1 | 0,69 % |
| József Menyhárt (X) | — | 1 | 0,69 % |
| Juraj Zábojník | — | 1 | 0,69 % |
| Róbert Švec | — | 1 | 0,69 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| Martin Daňo | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 413 · účasť: 20,33 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 23 | 27,71 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 19 | 22,89 % |
| SMER - sociálna demokracia | 13 | 15,66 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 7 | 8,43 % |
| Sloboda a Solidarita | 6 | 7,22 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 5 | 6,02 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 5 | 6,02 % |
| Kresťanská únia | 3 | 3,61 % |
| DOPRAVA | 1 | 1,20 % |
| Slovenská národná strana | 1 | 1,20 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Peter Dirda (kandidoval za: NAJ)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Čonka Vojtech
- Dirdová Margita
- Janovcová Alena
- Kováč Ľubomír
- Pavlík Jozef
- Pastucha Peter
- Olejník Ladislav
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Jozef Olejník (kandidoval za: KDH)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Janovcová Alena
- Melega Jozef
- Pastucha Peter
- Pavlík Jozef
- Šimčík Miroslav
- Dirdová Margita
- Olejník Ladislav
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Jozef Olejník (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.