STAČILO.

Uloža

Obec · kód SK0414543691

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Pavol Abrahamovský
kandidoval za: Hlas - sociálna demokracia
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: Hlas - sociálna demokracia · 3
  • Čurilla Peter
  • Marušák Ján
  • Tamaši Jozef
Nezávislí kandidáti · 2
  • Sobinovský Tomáš
  • Šefčík Rastislav
Obyvatelia (31. 12. 2025)
258
Rozloha (2025)
6,8 km²
Hustota obyvateľstva
37,7
obyvateľov na km²
Ženy / muži
124
134 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
187
začiatok radu
2011
192
▲ +5 (+2,67 %)
2012
197
▲ +5 (+2,60 %)
2013
202
▲ +5 (+2,54 %)
2014
197
▼ -5 (-2,48 %)
2015
201
▲ +4 (+2,03 %)
2016
197
▼ -4 (-1,99 %)
2017
195
▼ -2 (-1,02 %)
2018
200
▲ +5 (+2,56 %)
2019
203
▲ +3 (+1,50 %)
2020
219
▲ +16 (+7,88 %)
2021
231
▲ +12 (+5,48 %)
2022
240
▲ +9 (+3,90 %)
2023
241
▲ +1 (+0,42 %)
2024
247
▲ +6 (+2,49 %)
2025
258
▲ +11 (+4,45 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 216 · zúčastnilo sa: 45 · účasť: 20,83 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 4293,33 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 24,44 %
Otázka 1 — Nie 12,22 %
Otázka 2 — Áno 4088,88 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 36,66 %
Otázka 2 — Nie 24,44 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 196 · zúčastnilo sa: 137 · účasť: 69,89 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok — 6850,00 %
Peter Pellegrini — 6850,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 190 · zúčastnilo sa: 112 · účasť: 58,94 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok (P) — 5246,42 %
Peter Pellegrini (P) — 3833,92 %
Štefan Harabin — 2118,75 %
Ján Kubiš — 10,89 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Igor Matovič — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 198 · zúčastnilo sa: 91 · účasť: 45,95 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Kresťanskodemokratické hnutie 3439,53 %
SMER - sociálna demokracia 1820,93 %
Progresívne Slovensko 1011,62 %
Sloboda a Solidarita 89,30 %
REPUBLIKA 78,13 %
HLAS - sociálna demokracia 22,32 %
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 22,32 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 22,32 %
Demokrati 11,16 %
Slovenský PATRIOT 11,16 %
ZDRAVÝ ROZUM 11,16 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 195 · zúčastnilo sa: 52 · účasť: 26,66 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 5096,15 %
Otázka 1 — Nie 23,84 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 209 · zúčastnilo sa: 164 · účasť: 78,46 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
Kresťanskodemokratické hnutie 5031,44 %
SMER - sociálna demokracia 2817,61 %
HLAS - sociálna demokracia 2314,46 %
Progresívne Slovensko 138,17 %
Sloboda a Solidarita 116,91 %
REPUBLIKA 95,66 %
Slovenská národná strana 74,40 %
SME RODINA 74,40 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 42,51 %
Demokrati 31,88 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 21,25 %
Komunistická strana Slovenska 10,62 %
MySlovensko 10,62 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 196 · zúčastnilo sa: 125 · účasť: 63,77 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Milan Majerský (zvolený) KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ 8874,57 %
Michal Kaliňák Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA 1210,16 %
Milan Mazurek REPUBLIKA 108,47 %
Ján Bync Nezávislý kandidát 43,38 %
Filip Kuffa ŽIVOT 10,84 %
Ingrid Tomková ĽS Naše Slovensko 10,84 %
Michal Biganič Nezávislý kandidát 10,84 %
Patrícia Reváková NK/NEKA 10,84 %
Jozef Mihalčin (X) SRDCE - SNJ - sv 00,00 %
Ľubomír Goliaš (X) Hnutie ONÁS 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 196 · zúčastnilo sa: 125 · účasť: 63,77 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 165 · zúčastnilo sa: 131 · účasť: 79,39 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 3325,58 %
SMER - sociálna demokracia 2922,48 %
Kresťanskodemokratické hnutie 2821,70 %
SME RODINA 2015,50 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 43,10 %
Sloboda a Solidarita 43,10 %
VLASŤ 43,10 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 32,32 %
Slovenská národná strana 21,55 %
Socialisti.sk 10,77 %
ZA ĽUDÍ 10,77 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 160 · účasť: 53,12 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 5162,96 %
Zuzana Čaputová — 3037,03 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 167 · účasť: 57,48 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
František Mikloško — 2425,26 %
Zuzana Čaputová — 2021,05 %
Marian Kotleba — 1515,78 %
Maroš Šefčovič — 1515,78 %
Štefan Harabin — 1010,52 %
Eduard Chmelár — 55,26 %
Milan Krajniak — 33,15 %
Béla Bugár — 11,05 %
Martin Daňo — 11,05 %
Róbert Švec — 11,05 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 171 · účasť: 32,16 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Kresťanskodemokratické hnutie 1323,63 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 814,54 %
Kresťanská únia 712,72 %
SMER - sociálna demokracia 712,72 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 610,90 %
Slovenská národná strana 47,27 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 23,63 %
Demokratická strana 11,81 %
DOPRAVA 11,81 %
HLAS ĽUDU 11,81 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 11,81 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 11,81 %
PRIAMA DEMOKRACIA 11,81 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 11,81 %
SME RODINA - Boris Kollár 11,81 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Pavol Abrahamovský (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 3
  • Marušák Jánobvod 163 hlasov
  • Rovder Pavolobvod 164 hlasov
  • Tamaši Jozefobvod 166 hlasov
kandidovali za: KDH · 1
  • Kiseľová Zdenkaobvod 177 hlasov
Nezávislí kandidáti · 1
  • Šefčík Rastislavobvod 152 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Pavol Abrahamovský (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: KDH · 3
  • Bujňák Ján53 hlasov
  • Kiseľová Zdenka54 hlasov
  • Marušák Ján54 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 1
  • Rovder Pavol60 hlasov
Nezávislí kandidáti · 1
  • Šefčík Rastislav64 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Pavol Varšo (kandidoval za: KDH)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.