Uličské Krivé
Obec · kód SK0419520942
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Butala Ladislav
- Michalco Ján
- Petrovková Gabriela
- Bobenič Michal
- Čokyna Viktor
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 185 · zúčastnilo sa: 9 · účasť: 4,86 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 5 | 55,55 % |
| Otázka 1 — Nie | 4 | 44,44 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
| Otázka 2 — Áno | 6 | 66,66 % |
| Otázka 2 — Nie | 3 | 33,33 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 185 · zúčastnilo sa: 110 · účasť: 59,45 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 94 | 86,23 % |
| Ivan Korčok | — | 15 | 13,76 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 186 · zúčastnilo sa: 93 · účasť: 50,00 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 69 | 75,00 % |
| Štefan Harabin | — | 11 | 11,95 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 10 | 10,86 % |
| Ján Kubiš | — | 1 | 1,08 % |
| Marian Kotleba | — | 1 | 1,08 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Igor Matovič | — | 0 | 0,00 % |
| Krisztián Forró | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Patrik Dubovský | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 198 · zúčastnilo sa: 65 · účasť: 32,82 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 24 | 38,09 % |
| REPUBLIKA | 11 | 17,46 % |
| Progresívne Slovensko | 6 | 9,52 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 4 | 6,34 % |
| Slovenská národná strana | 4 | 6,34 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 3 | 4,76 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | 4,76 % |
| Demokrati | 2 | 3,17 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 2 | 3,17 % |
| Komunistická strana Slovenska | 1 | 1,58 % |
| Kresťanská únia | 1 | 1,58 % |
| Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | 1 | 1,58 % |
| Slovenský PATRIOT | 1 | 1,58 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 193 · zúčastnilo sa: 85 · účasť: 44,04 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 78 | 91,76 % |
| Otázka 1 — Nie | 6 | 7,05 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 1,17 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 191 · zúčastnilo sa: 134 · účasť: 70,15 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 48 | 35,82 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 15 | 11,19 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 15 | 11,19 % |
| REPUBLIKA | 14 | 10,44 % |
| Slovenská národná strana | 9 | 6,71 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 8 | 5,97 % |
| Sloboda a Solidarita | 7 | 5,22 % |
| SME RODINA | 7 | 5,22 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 3 | 2,23 % |
| Progresívne Slovensko | 3 | 2,23 % |
| Demokrati | 2 | 1,49 % |
| Komunistická strana Slovenska | 2 | 1,49 % |
| PRINCÍP | 1 | 0,74 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 198 · zúčastnilo sa: 135 · účasť: 68,18 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Milan Majerský (zvolený) | KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ | 48 | 44,44 % |
| Michal Kaliňák | Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 29 | 26,85 % |
| Milan Mazurek | REPUBLIKA | 15 | 13,88 % |
| Filip Kuffa | ŽIVOT | 5 | 4,62 % |
| Ján Bync | Nezávislý kandidát | 5 | 4,62 % |
| Ingrid Tomková | ĽS Naše Slovensko | 4 | 3,70 % |
| Patrícia Reváková | NK/NEKA | 2 | 1,85 % |
| Jozef Mihalčin (X) | SRDCE - SNJ - sv | 0 | 0,00 % |
| Ľubomír Goliaš (X) | Hnutie ONÁS | 0 | 0,00 % |
| Michal Biganič | Nezávislý kandidát | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 198 · zúčastnilo sa: 135 · účasť: 68,18 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 197 · zúčastnilo sa: 102 · účasť: 51,77 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 34 | 33,33 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 19 | 18,62 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 12 | 11,76 % |
| Slovenská národná strana | 11 | 10,78 % |
| SME RODINA | 8 | 7,84 % |
| VLASŤ | 5 | 4,90 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 3 | 2,94 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 2 | 1,96 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 2 | 1,96 % |
| MOST - HÍD | 2 | 1,96 % |
| Sloboda a Solidarita | 2 | 1,96 % |
| Slovenská liga | 1 | 0,98 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 1 | 0,98 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 199 · účasť: 34,17 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 35 | 52,23 % |
| Maroš Šefčovič | — | 32 | 47,76 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 195 · účasť: 40,00 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Štefan Harabin | — | 25 | 32,46 % |
| Maroš Šefčovič | — | 20 | 25,97 % |
| Marian Kotleba | — | 13 | 16,88 % |
| Zuzana Čaputová | — | 10 | 12,98 % |
| Béla Bugár | — | 3 | 3,89 % |
| František Mikloško | — | 3 | 3,89 % |
| Milan Krajniak | — | 2 | 2,59 % |
| Eduard Chmelár | — | 1 | 1,29 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Juraj Zábojník | — | 0 | 0,00 % |
| Martin Daňo | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 197 · účasť: 16,75 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 11 | 36,66 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 4 | 13,33 % |
| Sloboda a Solidarita | 4 | 13,33 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 2 | 6,66 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 2 | 6,66 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 2 | 6,66 % |
| MOST - HÍD | 2 | 6,66 % |
| DOMA DOBRE | 1 | 3,33 % |
| KOREKTÚRA - Andrej Hryc | 1 | 3,33 % |
| Kresťanská únia | 1 | 3,33 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Juraj Cogan (kandidoval za: NOVA)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Kusin Miron
- Čurha Roman
- Čopák Ladislav
- Petrovka Vladimír
- Čurhová Jana
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Milan Sičák (kandidoval za: SIEŤ)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Čopáková Marcela
- Petrovka Martin
- Kusin Miron
- Čurha Roman
- Andrešková Dana
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Ján Petrovka (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.