STAČILO.

Ubľa

Obec · kód SK0419520918

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Jozef Fejsák
kandidoval za: KDH
Poslanci zastupiteľstva (7)
kandidovali za: Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA · 3
  • Čokina Ján
  • Kučmáš Ján
  • Sirková Nadežda
kandidovali za: KDH · 2
  • Gandičová Silvia
  • Serej Juraj
kandidovali za: SNS · 2
  • Banduričová Denisa
  • Pida Juraj
Obyvatelia (31. 12. 2025)
760
Rozloha (2025)
29,0 km²
Hustota obyvateľstva
26,2
obyvateľov na km²
Ženy / muži
413
347 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
832
začiatok radu
2011
805
▼ -27 (-3,25 %)
2012
803
▼ -2 (-0,25 %)
2013
796
▼ -7 (-0,87 %)
2014
794
▼ -2 (-0,25 %)
2015
787
▼ -7 (-0,88 %)
2016
775
▼ -12 (-1,52 %)
2017
782
▲ +7 (+0,90 %)
2018
783
▲ +1 (+0,13 %)
2019
773
▼ -10 (-1,28 %)
2020
774
▲ +1 (+0,13 %)
2021
787
▲ +13 (+1,68 %)
2022
779
▼ -8 (-1,02 %)
2023
774
▼ -5 (-0,64 %)
2024
760
▼ -14 (-1,81 %)
2025
760
= 0 (0,00 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 604 · zúčastnilo sa: 34 · účasť: 5,62 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 2779,41 %
Otázka 1 — Nie 617,64 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 12,94 %
Otázka 2 — Áno 2367,64 %
Otázka 2 — Nie 1029,41 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 12,94 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 618 · zúčastnilo sa: 355 · účasť: 57,44 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 30886,76 %
Ivan Korčok — 4713,23 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 613 · zúčastnilo sa: 295 · účasť: 48,12 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 19064,40 %
Štefan Harabin — 5819,66 %
Ivan Korčok (P) — 3411,52 %
Igor Matovič — 113,72 %
Andrej Danko (X) — 10,33 %
Róbert Švec (X) — 10,33 %
Ján Kubiš — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 617 · zúčastnilo sa: 160 · účasť: 25,93 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 6844,73 %
HLAS - sociálna demokracia 2919,07 %
REPUBLIKA 2617,10 %
Progresívne Slovensko 106,57 %
Kresťanskodemokratické hnutie 85,26 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 53,28 %
Demokrati 21,31 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 21,31 %
Sloboda a Solidarita 10,65 %
ZDRAVÝ ROZUM 10,65 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 617 · zúčastnilo sa: 233 · účasť: 37,76 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 22696,99 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 62,57 %
Otázka 1 — Nie 10,42 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 617 · zúčastnilo sa: 395 · účasť: 64,01 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 16442,48 %
HLAS - sociálna demokracia 9023,31 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 4511,65 %
Kresťanskodemokratické hnutie 225,69 %
Sloboda a Solidarita 153,88 %
Progresívne Slovensko 133,36 %
REPUBLIKA 92,33 %
Slovenská národná strana 82,07 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 71,81 %
SME RODINA 51,29 %
Demokrati 30,77 %
Komunistická strana Slovenska 20,51 %
KARMA 10,25 %
Pirátska strana - Slovensko 10,25 %
SPRAVODLIVOSŤ 10,25 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 641 · zúčastnilo sa: 421 · účasť: 65,67 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Michal Kaliňák Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA 19358,66 %
Milan Majerský (zvolený) KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ 5316,10 %
Milan Mazurek REPUBLIKA 298,81 %
Michal Biganič Nezávislý kandidát 154,55 %
Patrícia Reváková NK/NEKA 123,64 %
Ingrid Tomková ĽS Naše Slovensko 113,34 %
Ján Bync Nezávislý kandidát 92,73 %
Filip Kuffa ŽIVOT 72,12 %
Jozef Mihalčin (X) SRDCE - SNJ - sv 00,00 %
Ľubomír Goliaš (X) Hnutie ONÁS 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 641 · zúčastnilo sa: 423 · účasť: 65,99 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 639 · zúčastnilo sa: 354 · účasť: 55,39 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 13438,50 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 6618,96 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 3911,20 %
SME RODINA 3610,34 %
VLASŤ 216,03 %
Kresťanskodemokratické hnutie 92,58 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 72,01 %
ZA ĽUDÍ 72,01 %
MOST - HÍD 61,72 %
Sloboda a Solidarita 61,72 %
Socialisti.sk 61,72 %
DOBRÁ VOĽBA 51,43 %
Slovenská národná strana 41,14 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 10,28 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,28 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 656 · účasť: 35,97 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 17176,33 %
Zuzana Čaputová — 5323,66 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 650 · účasť: 40,30 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 9235,52 %
Štefan Harabin — 8131,27 %
Marian Kotleba — 4617,76 %
Zuzana Čaputová — 197,33 %
Milan Krajniak — 124,63 %
Béla Bugár — 31,15 %
František Mikloško — 31,15 %
Martin Daňo — 20,77 %
Eduard Chmelár — 10,38 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 656 · účasť: 23,47 %

Výsledky v tejto obci (20 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 6341,17 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 3019,60 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 74,57 %
SME RODINA - Boris Kollár 74,57 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 63,92 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 53,26 %
DOMA DOBRE 42,61 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 42,61 %
Kresťanskodemokratické hnutie 42,61 %
NAJ - Nezávislosť a Jednota 42,61 %
Slovenská národná strana 31,96 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 31,96 %
DOPRAVA 21,30 %
MOST - HÍD 21,30 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 21,30 %
Strana práce 21,30 %
Strana tolerancie a spolunažívania 21,30 %
Sloboda a Solidarita 10,65 %
Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja 10,65 %
Strana zelených Slovenska 10,65 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Nadežda Sirková (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)

kandidovali za: SMER-SD · 3
  • Bilčak Jánobvod 1161 hlasov
  • Fedorjáková Oxanaobvod 1175 hlasov
  • Ivanegová Zdenkaobvod 1110 hlasov
kandidovali za: SNS · 2
  • Franduličová Jitkaobvod 1149 hlasov
  • Serej Jurajobvod 1177 hlasov
kandidovali za: ĽS Naše Slovensko · 1
  • Marunič Jaroslavobvod 1127 hlasov
Nezávislí kandidáti · 1
  • Seman Milanobvod 1111 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Nadežda Sirková (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)

kandidovali za: SMER-SD · 7
  • Bilčák Ján235 hlasov
  • Čopák Vasiľ203 hlasov
  • Fedorjaková Oxana228 hlasov
  • Fejsák Jozef248 hlasov
  • Ivanegová Zdenka197 hlasov
  • Karatníková Mária244 hlasov
  • Kučmáš Ján199 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Ján Štec (kandidoval za: HZDS, KSS)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.