STAČILO.

Sútor

Obec · kód SK0329515604

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Barnabáš Váradi
kandidoval za: STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: NK/NEKA · 4
  • Barassó Milan
  • Lakatoš Attila
  • Lakatoš Tibor
  • Ruszó Dezider
kandidovali za: KDH · 1
  • Lakatoš Ádám
Obyvatelia (31. 12. 2025)
706
Rozloha (2025)
13,3 km²
Hustota obyvateľstva
53,2
obyvateľov na km²
Ženy / muži
366
340 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
508
začiatok radu
2011
526
▲ +18 (+3,54 %)
2012
536
▲ +10 (+1,90 %)
2013
548
▲ +12 (+2,24 %)
2014
555
▲ +7 (+1,28 %)
2015
566
▲ +11 (+1,98 %)
2016
576
▲ +10 (+1,77 %)
2017
587
▲ +11 (+1,91 %)
2018
607
▲ +20 (+3,41 %)
2019
607
= 0 (0,00 %)
2020
621
▲ +14 (+2,31 %)
2021
658
▲ +37 (+5,96 %)
2022
670
▲ +12 (+1,82 %)
2023
686
▲ +16 (+2,39 %)
2024
692
▲ +6 (+0,87 %)
2025
706
▲ +14 (+2,02 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 483 · zúčastnilo sa: 10 · účasť: 2,07 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 550,00 %
Otázka 1 — Nie 550,00 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %
Otázka 2 — Áno 550,00 %
Otázka 2 — Nie 550,00 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 466 · zúčastnilo sa: 83 · účasť: 17,81 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 7896,29 %
Ivan Korčok — 33,70 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 463 · zúčastnilo sa: 23 · účasť: 4,96 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 1773,91 %
Ivan Korčok (P) — 313,04 %
Igor Matovič — 28,69 %
Krisztián Forró — 14,34 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Ján Kubiš — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %
Štefan Harabin — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 463 · zúčastnilo sa: 35 · účasť: 7,55 %

Výsledky v tejto obci (7 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 2371,87 %
HLAS - sociálna demokracia 26,25 %
Slovenský PATRIOT 26,25 %
Spájame Občanov Slovenska - SOSK 26,25 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 13,12 %
SMER - sociálna demokracia 13,12 %
ZDRAVÝ ROZUM 13,12 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 433 · zúčastnilo sa: 46 · účasť: 10,62 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 4495,65 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 12,17 %
Otázka 1 — Nie 12,17 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 454 · zúčastnilo sa: 240 · účasť: 52,86 %

Výsledky v tejto obci (8 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SME RODINA 20988,18 %
SMER - sociálna demokracia 72,95 %
HLAS - sociálna demokracia 62,53 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 41,68 %
Slovenská národná strana 41,68 %
Modrí, Most - Híd 31,26 %
SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny 31,26 %
Pirátska strana - Slovensko 10,42 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 428 · zúčastnilo sa: 36 · účasť: 8,41 %

Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Marek Kotleba ĽS Naše Slovensko 222,22 %
Adrian Polóny Nezávislý kandidát 111,11 %
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 111,11 %
Maroš Čupka Socialisti.sk 111,11 %
Michal Albert KSS 111,11 %
Miroslav Suja REPUBLIKA 111,11 %
Ondrej Lunter (zvolený) Nezávislý kandidát 111,11 %
Rudolf Huliak NK/NEKA 111,11 %
Marek Modranský (X) Nezávislý kandidát 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 428 · zúčastnilo sa: 296 · účasť: 69,15 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 407 · zúčastnilo sa: 208 · účasť: 51,10 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
MOST - HÍD 12661,76 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 5024,50 %
SMER - sociálna demokracia 73,43 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 52,45 %
Kresťanskodemokratické hnutie 41,96 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 41,96 %
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 20,98 %
Slovenské Hnutie Obrody 20,98 %
Demokratická strana 10,49 %
SME RODINA 10,49 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 10,49 %
ZA ĽUDÍ 10,49 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 388 · účasť: 19,84 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 6077,92 %
Maroš Šefčovič — 1722,07 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 389 · účasť: 32,90 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Štefan Harabin — 9285,98 %
Béla Bugár — 65,60 %
Maroš Šefčovič — 43,73 %
Marian Kotleba — 21,86 %
Milan Krajniak — 21,86 %
Bohumila Tauchmannová — 10,93 %
Eduard Chmelár — 00,00 %
František Mikloško — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Martin Daňo — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %
Zuzana Čaputová — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 396 · účasť: 15,90 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja 3862,29 %
SMER - sociálna demokracia 69,83 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 34,91 %
Kresťanskodemokratické hnutie 34,91 %
MOST - HÍD 34,91 %
Slovenská národná strana 34,91 %
DOMA DOBRE 23,27 %
Kresťanská únia 11,63 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 11,63 %
Strana rómskej koalície - SRK 11,63 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Gabriel Lakatoš (kandidoval za: KDH)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: HZD · 2
  • Barassó Milanobvod 161 hlasov
  • Lakatoš Deziderobvod 172 hlasov
kandidovali za: SMK-MKP · 2
  • Lakatoš Deziderobvod 176 hlasov
  • Lakatoš Rolandobvod 166 hlasov
kandidovali za: STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) · 1
  • Lakatoš Danielobvod 171 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Tibor Balog (kandidoval za: SMK-MKP)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 4
  • Balog Dezider93 hlasov
  • Lakatoš Daniel77 hlasov
  • Lakatoš Gejza56 hlasov
  • Váradi Barnabáš69 hlasov
kandidovali za: Strana moderného Slovenska · 1
  • Ruszó Dezider47 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Tibor Lakatoš (kandidoval za: HZD)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.