Studená
Obec · kód SK0329515582
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Horváth František
- Mag Gejza
- Mag Tibor
- Mag Kristián
- Magová Eva
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 221 · zúčastnilo sa: 26 · účasť: 11,76 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 18 | 69,23 % |
| Otázka 1 — Nie | 8 | 30,76 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
| Otázka 2 — Áno | 20 | 76,92 % |
| Otázka 2 — Nie | 6 | 23,07 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 224 · zúčastnilo sa: 85 · účasť: 37,94 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 70 | 82,35 % |
| Ivan Korčok | — | 15 | 17,64 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 220 · zúčastnilo sa: 73 · účasť: 33,18 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Krisztián Forró | — | 38 | 52,77 % |
| Igor Matovič | — | 14 | 19,44 % |
| Peter Pellegrini (P) | — | 9 | 12,50 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 7 | 9,72 % |
| Štefan Harabin | — | 2 | 2,77 % |
| Andrej Danko (X) | — | 1 | 1,38 % |
| Róbert Švec (X) | — | 1 | 1,38 % |
| Ján Kubiš | — | 0 | 0,00 % |
| Marian Kotleba | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Patrik Dubovský | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 222 · zúčastnilo sa: 68 · účasť: 30,63 %
Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | 45 | 69,23 % |
| SMER - sociálna demokracia | 5 | 7,69 % |
| Progresívne Slovensko | 4 | 6,15 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | 4,61 % |
| Slovenský PATRIOT | 2 | 3,07 % |
| Spájame Občanov Slovenska - SOSK | 2 | 3,07 % |
| Volt Slovensko | 2 | 3,07 % |
| REPUBLIKA | 1 | 1,53 % |
| SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA | 1 | 1,53 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 219 · zúčastnilo sa: 39 · účasť: 17,80 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 34 | 87,17 % |
| Otázka 1 — Nie | 3 | 7,69 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 2 | 5,12 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 224 · zúčastnilo sa: 97 · účasť: 43,30 %
Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny | 64 | 68,08 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 19 | 20,21 % |
| SMER - sociálna demokracia | 5 | 5,31 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 1 | 1,06 % |
| Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana | 1 | 1,06 % |
| Modrí, Most - Híd | 1 | 1,06 % |
| Progresívne Slovensko | 1 | 1,06 % |
| Slovenská národná strana | 1 | 1,06 % |
| SME RODINA | 1 | 1,06 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 225 · zúčastnilo sa: 105 · účasť: 46,66 %
Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Ondrej Lunter (zvolený) | Nezávislý kandidát | 47 | 56,62 % |
| Michal Albert | KSS | 10 | 12,04 % |
| Marek Kotleba | ĽS Naše Slovensko | 9 | 10,84 % |
| Marek Modranský (X) | Nezávislý kandidát | 6 | 7,22 % |
| Adrian Polóny | Nezávislý kandidát | 4 | 4,81 % |
| Maroš Čupka | Socialisti.sk | 3 | 3,61 % |
| Miroslav Suja | REPUBLIKA | 3 | 3,61 % |
| Rudolf Huliak | NK/NEKA | 1 | 1,20 % |
| Jozef Sásik | Slovenská ľudová strana (SĽS) | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 225 · zúčastnilo sa: 106 · účasť: 47,11 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 212 · zúčastnilo sa: 97 · účasť: 45,75 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť | 46 | 49,46 % |
| MOST - HÍD | 26 | 27,95 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 5 | 5,37 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 4 | 4,30 % |
| SME RODINA | 3 | 3,22 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 2 | 2,15 % |
| Socialisti.sk | 2 | 2,15 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 1 | 1,07 % |
| Sloboda a Solidarita | 1 | 1,07 % |
| Slovenská liga | 1 | 1,07 % |
| Slovenské Hnutie Obrody | 1 | 1,07 % |
| SMER - sociálna demokracia | 1 | 1,07 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 211 · účasť: 14,21 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 16 | 53,33 % |
| Zuzana Čaputová | — | 14 | 46,66 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 210 · účasť: 21,42 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Béla Bugár | — | 20 | 48,78 % |
| Zuzana Čaputová | — | 8 | 19,51 % |
| Marian Kotleba | — | 7 | 17,07 % |
| Milan Krajniak | — | 3 | 7,31 % |
| Maroš Šefčovič | — | 2 | 4,87 % |
| Róbert Švec | — | 1 | 2,43 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Eduard Chmelár | — | 0 | 0,00 % |
| František Mikloško | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Juraj Zábojník | — | 0 | 0,00 % |
| Martin Daňo | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Štefan Harabin | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 211 · účasť: 18,95 %
Výsledky v tejto obci (7 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja | 27 | 67,50 % |
| MOST - HÍD | 7 | 17,50 % |
| Maďarská kresťanskodemokratická aliancia - Magyar Kereszténydemokrata Szövetség | 2 | 5,00 % |
| DOMA DOBRE | 1 | 2,50 % |
| DOPRAVA | 1 | 2,50 % |
| Slovenská národná strana | 1 | 2,50 % |
| SMER - sociálna demokracia | 1 | 2,50 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Eva Magová (Nezávislý kandidát)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Horváth František
- Mag Gejza
- Mag Tibor
- Magová Eva
- Magtamáš Pavel
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Alexander Varga (kandidoval za: MOST - HÍD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Juhász Štefan
- Mag Gejza
- Mag Tibor
- Magová Eva
- Šimon Július
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Štefan Mede (kandidoval za: SMK-MKP)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.