STAČILO.

Štefanovce

Obec · kód SK041D529184

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Slavomír Bujko
kandidoval za: SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Poslanci zastupiteľstva (3)
kandidovali za: SMER - SD · 2
  • Adiová Eva
  • Cichá Marta
kandidovali za: Hlas - sociálna demokracia · 1
  • Džurdženik Miroslav
Obyvatelia (31. 12. 2025)
89
Rozloha (2025)
8,9 km²
Hustota obyvateľstva
10,0
obyvateľov na km²
Ženy / muži
40
49 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
108
začiatok radu
2011
116
▲ +8 (+7,41 %)
2012
114
▼ -2 (-1,72 %)
2013
116
▲ +2 (+1,75 %)
2014
113
▼ -3 (-2,59 %)
2015
118
▲ +5 (+4,42 %)
2016
115
▼ -3 (-2,54 %)
2017
114
▼ -1 (-0,87 %)
2018
113
▼ -1 (-0,88 %)
2019
107
▼ -6 (-5,31 %)
2020
106
▼ -1 (-0,93 %)
2021
100
▼ -6 (-5,66 %)
2022
99
▼ -1 (-1,00 %)
2023
94
▼ -5 (-5,05 %)
2024
86
▼ -8 (-8,51 %)
2025
89
▲ +3 (+3,49 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 77 · zúčastnilo sa: 11 · účasť: 14,28 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 654,54 %
Otázka 1 — Nie 436,36 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 19,09 %
Otázka 2 — Áno 654,54 %
Otázka 2 — Nie 436,36 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 19,09 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 85 · zúčastnilo sa: 48 · účasť: 56,47 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 3879,16 %
Ivan Korčok — 1020,83 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 80 · zúčastnilo sa: 44 · účasť: 55,00 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 2556,81 %
Štefan Harabin — 1329,54 %
Ivan Korčok (P) — 49,09 %
Krisztián Forró — 12,27 %
Patrik Dubovský — 12,27 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Igor Matovič — 00,00 %
Ján Kubiš — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 82 · zúčastnilo sa: 21 · účasť: 25,60 %

Výsledky v tejto obci (8 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 630,00 %
REPUBLIKA 525,00 %
Sloboda a Solidarita 315,00 %
Progresívne Slovensko 210,00 %
Demokrati 15,00 %
Komunistická strana Slovenska 15,00 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 15,00 %
Slovenský PATRIOT 15,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 89 · zúčastnilo sa: 27 · účasť: 30,33 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 2696,29 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 13,70 %
Otázka 1 — Nie 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 94 · zúčastnilo sa: 51 · účasť: 54,25 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 2448,97 %
Kresťanskodemokratické hnutie 714,28 %
HLAS - sociálna demokracia 48,16 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 48,16 %
Komunistická strana Slovenska 24,08 %
REPUBLIKA 24,08 %
Demokrati 12,04 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 12,04 %
Pirátska strana - Slovensko 12,04 %
Progresívne Slovensko 12,04 %
SDKÚ - DS - Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana 12,04 %
Slovenská národná strana 12,04 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 87 · zúčastnilo sa: 35 · účasť: 40,22 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Michal Kaliňák Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA 1043,47 %
Milan Majerský (zvolený) KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ 834,78 %
Filip Kuffa ŽIVOT 28,69 %
Ingrid Tomková ĽS Naše Slovensko 14,34 %
Ján Bync Nezávislý kandidát 14,34 %
Patrícia Reváková NK/NEKA 14,34 %
Jozef Mihalčin (X) SRDCE - SNJ - sv 00,00 %
Ľubomír Goliaš (X) Hnutie ONÁS 00,00 %
Michal Biganič Nezávislý kandidát 00,00 %
Milan Mazurek REPUBLIKA 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 87 · zúčastnilo sa: 35 · účasť: 40,22 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 97 · zúčastnilo sa: 53 · účasť: 54,63 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 2343,39 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 1324,52 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 916,98 %
SME RODINA 23,77 %
Demokratická strana 11,88 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 11,88 %
Kresťanskodemokratické hnutie 11,88 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 11,88 %
Slovenská národná strana 11,88 %
VLASŤ 11,88 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 96 · účasť: 39,58 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 3694,73 %
Zuzana Čaputová — 25,26 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 98 · účasť: 53,06 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 1632,65 %
Štefan Harabin — 1122,44 %
Marian Kotleba — 612,24 %
Zuzana Čaputová — 612,24 %
József Menyhárt (X) — 24,08 %
Martin Daňo — 24,08 %
Milan Krajniak — 24,08 %
Béla Bugár — 12,04 %
Bohumila Tauchmannová — 12,04 %
Eduard Chmelár — 12,04 %
František Mikloško — 12,04 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 98 · účasť: 34,69 %

Výsledky v tejto obci (8 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 1545,45 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 824,24 %
Kresťanská únia 39,09 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 26,06 %
Kresťanskodemokratické hnutie 26,06 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 13,03 %
Sloboda a Solidarita 13,03 %
SME RODINA - Boris Kollár 13,03 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Slavomír Bujko (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Cichá Martaobvod 128 hlasov
  • Hobľák Damiánobvod 116 hlasov
kandidovali za: ŠANCA · 1
  • Džurdženík Miroslavobvod 125 hlasov
Nezávislí kandidáti · 2
  • Suchý Samuelobvod 122 hlasov
  • Suchý Stanislavobvod 124 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Slavomír Bujko (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SDS · 2
  • Gutová Anna24 hlasov
  • Gutová Dominika37 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Kopčák Vladimír23 hlasov
  • Novák Martin30 hlasov
kandidovali za: SIEŤ · 1
  • Hobľák Damián29 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Peter Giboda (kandidoval za: KDH)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.