Slavošovce
Obec · kód SK0428526282
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Bašták Štefan
- Lukáčová Elena
- Moravanská Karin
- Ondrejčík Roman
- Pollák Marek
- Revúcky Filip
- Roháľ Konštantín
- Frák Ivan
- Šikúr Jaroslav
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 1 373 · zúčastnilo sa: 65 · účasť: 4,73 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 48 | 73,84 % |
| Otázka 1 — Nie | 17 | 26,15 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
| Otázka 2 — Áno | 51 | 78,46 % |
| Otázka 2 — Nie | 11 | 16,92 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 3 | 4,61 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 1 378 · zúčastnilo sa: 504 · účasť: 36,57 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 412 | 82,23 % |
| Ivan Korčok | — | 89 | 17,76 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 1 375 · zúčastnilo sa: 434 · účasť: 31,56 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 253 | 58,42 % |
| Štefan Harabin | — | 72 | 16,62 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 70 | 16,16 % |
| Igor Matovič | — | 27 | 6,23 % |
| Andrej Danko (X) | — | 3 | 0,69 % |
| Ján Kubiš | — | 3 | 0,69 % |
| Marian Kotleba | — | 2 | 0,46 % |
| Patrik Dubovský | — | 2 | 0,46 % |
| Milan Náhlik | — | 1 | 0,23 % |
| Krisztián Forró | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 1 364 · zúčastnilo sa: 211 · účasť: 15,46 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 82 | 40,79 % |
| REPUBLIKA | 42 | 20,89 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 20 | 9,95 % |
| Progresívne Slovensko | 16 | 7,96 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | 5,47 % |
| Sloboda a Solidarita | 8 | 3,98 % |
| Demokrati | 6 | 2,98 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 6 | 2,98 % |
| Komunistická strana Slovenska | 3 | 1,49 % |
| Slovenská národná strana | 3 | 1,49 % |
| Slovenský PATRIOT | 2 | 0,99 % |
| Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | 1 | 0,49 % |
| ZDRAVÝ ROZUM | 1 | 0,49 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 1 373 · zúčastnilo sa: 323 · účasť: 23,52 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 316 | 97,83 % |
| Otázka 1 — Nie | 7 | 2,16 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 1 347 · zúčastnilo sa: 696 · účasť: 51,67 %
Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 193 | 28,29 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 160 | 23,46 % |
| SMER - sociálna demokracia | 160 | 23,46 % |
| Progresívne Slovensko | 35 | 5,13 % |
| REPUBLIKA | 35 | 5,13 % |
| Slovenská národná strana | 32 | 4,69 % |
| Sloboda a Solidarita | 19 | 2,78 % |
| SME RODINA | 12 | 1,75 % |
| Pirátska strana - Slovensko | 11 | 1,61 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 8 | 1,17 % |
| Demokrati | 5 | 0,73 % |
| Komunistická strana Slovenska | 5 | 0,73 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 2 | 0,29 % |
| SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | 2 | 0,29 % |
| PRINCÍP | 1 | 0,14 % |
| SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA | 1 | 0,14 % |
| SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny | 1 | 0,14 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 1 403 · zúčastnilo sa: 617 · účasť: 43,97 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Rastislav Trnka (zvolený) | KDH, SZÖVETSÉG - ALIANCIA, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, ŠANCA, DS | 193 | 45,19 % |
| Róbert Suja | Hlas - sociálna demokracia | 78 | 18,26 % |
| Erik Ňarjaš | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA, Kresťanská únia | 35 | 8,19 % |
| Juraj Ďurove | Socialisti.sk | 28 | 6,55 % |
| Stanislav Mizík | ĽS Naše Slovensko | 22 | 5,15 % |
| Viliam Zahorčák | SMER - SD, SME RODINA, SNS, ŽIVOT, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS), NK/NEKA | 21 | 4,91 % |
| Tomáš Janco | REPUBLIKA | 13 | 3,04 % |
| Ivan Hriczko | SIM | 11 | 2,57 % |
| Monika Sofiya Soročinová | Nezávislý kandidát | 11 | 2,57 % |
| Juraj Sinay | Nezávislý kandidát | 7 | 1,63 % |
| Vladislav Stanko | Nezávislý kandidát | 7 | 1,63 % |
| Džemal Kodrazi | PRINCÍP | 1 | 0,23 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 1 404 · zúčastnilo sa: 647 · účasť: 46,08 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 1 373 · zúčastnilo sa: 669 · účasť: 48,72 %
Výsledky v tejto obci (19 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 188 | 28,61 % |
| SMER - sociálna demokracia | 158 | 24,04 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 130 | 19,78 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 38 | 5,78 % |
| Slovenská národná strana | 27 | 4,10 % |
| SME RODINA | 25 | 3,80 % |
| Sloboda a Solidarita | 21 | 3,19 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 19 | 2,89 % |
| ZA ĽUDÍ | 19 | 2,89 % |
| VLASŤ | 13 | 1,97 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 6 | 0,91 % |
| MOST - HÍD | 4 | 0,60 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 2 | 0,30 % |
| Socialisti.sk | 2 | 0,30 % |
| HLAS ĽUDU | 1 | 0,15 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 1 | 0,15 % |
| Práca slovenského národa | 1 | 0,15 % |
| Slovenská liga | 1 | 0,15 % |
| SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby | 1 | 0,15 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 1 370 · účasť: 26,93 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 187 | 51,23 % |
| Zuzana Čaputová | — | 178 | 48,76 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 1 377 · účasť: 33,04 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 123 | 27,09 % |
| Zuzana Čaputová | — | 113 | 24,88 % |
| Marian Kotleba | — | 99 | 21,80 % |
| Štefan Harabin | — | 77 | 16,96 % |
| Eduard Chmelár | — | 15 | 3,30 % |
| Milan Krajniak | — | 10 | 2,20 % |
| Béla Bugár | — | 5 | 1,10 % |
| Róbert Švec | — | 4 | 0,88 % |
| Ivan Zuzula | — | 3 | 0,66 % |
| Martin Daňo | — | 3 | 0,66 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 1 | 0,22 % |
| Juraj Zábojník | — | 1 | 0,22 % |
| František Mikloško | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 1 380 · účasť: 13,69 %
Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 49 | 26,34 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 41 | 22,04 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 31 | 16,66 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 23 | 12,36 % |
| Sloboda a Solidarita | 9 | 4,83 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 8 | 4,30 % |
| Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce | 6 | 3,22 % |
| KOREKTÚRA - Andrej Hryc | 5 | 2,68 % |
| Slovenská národná strana | 4 | 2,15 % |
| NÁRODNÁ KOALÍCIA | 2 | 1,07 % |
| STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 2 | 1,07 % |
| Demokratická strana | 1 | 0,53 % |
| DOMA DOBRE | 1 | 0,53 % |
| Kresťanská únia | 1 | 0,53 % |
| PRIAMA DEMOKRACIA | 1 | 0,53 % |
| Strana práce | 1 | 0,53 % |
| Strana tolerancie a spolunažívania | 1 | 0,53 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Štefan Bašták (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)
- Bartók Pavol
- Frák Ivan
- Janíčko Dušan
- Klobušníková Lýdia
- Kočišová Eva
- Kolesárová Angela
- Potomczyková Erika
- Lalik Július
- Nosál Peter
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Štefan Bašták (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)
- Bartók Pavol
- Frák Ivan
- Janíčko Dušan
- Kočišová Eva
- Kolesárová Angela
- Ondrejčík Roman
- Šikúrová Milada
- Bérešová Alžbeta
- Sajenko Milan
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Štefan Bašták (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.