STAČILO.

Selice

Obec · kód SK0235503991

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Igor Mandák
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (9)
kandidovali za: SZÖVETSÉG - ALIANCIA · 4
  • Bíró Pavol
  • Rukovánsky Miroslav
  • Szatmáry Attila
  • Vyslúžil Norbert
SME RODINA · 2
  • Kopáčiková Karolina
  • Szitás Zoltán
kandidovali za: Magyar Fórum - Maďarské fórum · 1
  • Arpáš Ivan
Nezávislí kandidáti · 2
  • Karvai Aladár
  • Mandák Igor
Obyvatelia (31. 12. 2025)
2 857
Rozloha (2025)
38,4 km²
Hustota obyvateľstva
74,5
obyvateľov na km²
Ženy / muži
1 429
1 428 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
2 959
začiatok radu
2011
2 870
▼ -89 (-3,01 %)
2012
2 863
▼ -7 (-0,24 %)
2013
2 835
▼ -28 (-0,98 %)
2014
2 823
▼ -12 (-0,42 %)
2015
2 833
▲ +10 (+0,35 %)
2016
2 842
▲ +9 (+0,32 %)
2017
2 844
▲ +2 (+0,07 %)
2018
2 830
▼ -14 (-0,49 %)
2019
2 839
▲ +9 (+0,32 %)
2020
2 826
▼ -13 (-0,46 %)
2021
2 843
▲ +17 (+0,60 %)
2022
2 847
▲ +4 (+0,14 %)
2023
2 853
▲ +6 (+0,21 %)
2024
2 846
▼ -7 (-0,25 %)
2025
2 857
▲ +11 (+0,39 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 2 284 · zúčastnilo sa: 110 · účasť: 4,81 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 10090,90 %
Otázka 1 — Nie 65,45 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 43,63 %
Otázka 2 — Áno 10191,81 %
Otázka 2 — Nie 54,54 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 43,63 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 2 276 · zúčastnilo sa: 659 · účasť: 28,95 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 44568,35 %
Ivan Korčok — 20631,64 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 2 276 · zúčastnilo sa: 493 · účasť: 21,66 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 18036,65 %
Ivan Korčok (P) — 11924,23 %
Krisztián Forró — 9419,14 %
Štefan Harabin — 5410,99 %
Igor Matovič — 346,92 %
Ján Kubiš — 40,81 %
Marian Kotleba — 30,61 %
Andrej Danko (X) — 10,20 %
Milan Náhlik — 10,20 %
Patrik Dubovský — 10,20 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 2 286 · zúčastnilo sa: 238 · účasť: 10,41 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 5925,32 %
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 4921,03 %
Progresívne Slovensko 4619,74 %
REPUBLIKA 2912,44 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 187,72 %
HLAS - sociálna demokracia 135,57 %
Demokrati 93,86 %
ZDRAVÝ ROZUM 31,28 %
Sloboda a Solidarita 20,85 %
Slovenský PATRIOT 20,85 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 10,42 %
MySlovensko 10,42 %
Slovenská národná strana 10,42 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 2 255 · zúčastnilo sa: 181 · účasť: 8,02 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 16993,37 %
Otázka 1 — Nie 105,52 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 21,10 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 2 278 · zúčastnilo sa: 886 · účasť: 38,89 %

Výsledky v tejto obci (20 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 27031,46 %
SMER - sociálna demokracia 17220,04 %
SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny 15317,83 %
HLAS - sociálna demokracia 809,32 %
Progresívne Slovensko 789,09 %
SME RODINA 222,56 %
REPUBLIKA 161,86 %
Sloboda a Solidarita 131,51 %
Demokrati 101,16 %
Pirátska strana - Slovensko 101,16 %
Slovenská národná strana 101,16 %
Komunistická strana Slovenska 50,58 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 40,46 %
Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana 40,46 %
Modrí, Most - Híd 30,34 %
PRINCÍP 30,34 %
MySlovensko 20,23 %
Kresťanskodemokratické hnutie 10,11 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 10,11 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 10,11 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 2 330 · zúčastnilo sa: 517 · účasť: 22,18 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Tibor Csenger SZÖVETSÉG - ALIANCIA 11127,00 %
Branislav Becík (zvolený) Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA 9924,08 %
Milan Belica Nezávislý kandidát 9723,60 %
Martina Holečková KDH, SaS, Tím Kraj Nitra, ŠANCA, SPOLU, ODS - Občianski demokrati Slovenska, DS… 307,29 %
Renáta Kolenčíková Nezávislý kandidát 245,83 %
Lukáš Kyselica OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA 225,35 %
Artúr Bekmatov Socialisti.sk 92,18 %
Milan Španír ĽS Naše Slovensko 81,94 %
Martin Kusenda Nezávislý kandidát 51,21 %
Oliver Štaudner Slovenská ľudová strana (SĽS) 30,72 %
Peter Pukan REPUBLIKA 30,72 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 2 331 · zúčastnilo sa: 1 075 · účasť: 46,11 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 2 269 · zúčastnilo sa: 909 · účasť: 40,06 %

Výsledky v tejto obci (21 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 34038,54 %
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 11813,37 %
MOST - HÍD 9610,88 %
SMER - sociálna demokracia 889,97 %
SME RODINA 718,04 %
ZA ĽUDÍ 424,76 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 222,49 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 182,04 %
Sloboda a Solidarita 182,04 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 161,81 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 151,70 %
VLASŤ 141,58 %
DOBRÁ VOĽBA 70,79 %
Socialisti.sk 40,45 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 30,34 %
Slovenská národná strana 30,34 %
Demokratická strana 20,22 %
Kresťanskodemokratické hnutie 20,22 %
HLAS ĽUDU 10,11 %
Práca slovenského národa 10,11 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 10,11 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 2 276 · účasť: 16,91 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 31181,84 %
Maroš Šefčovič — 6918,15 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 2 270 · účasť: 19,38 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 21148,39 %
Béla Bugár — 8619,72 %
Štefan Harabin — 409,17 %
Marian Kotleba — 347,79 %
Maroš Šefčovič — 225,04 %
Milan Krajniak — 225,04 %
Eduard Chmelár — 51,14 %
Juraj Zábojník — 40,91 %
Martin Daňo — 40,91 %
Bohumila Tauchmannová — 20,45 %
František Mikloško — 20,45 %
Robert Mistrík (X) — 20,45 %
József Menyhárt (X) — 10,22 %
Róbert Švec — 10,22 %
Ivan Zuzula — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 2 273 · účasť: 7,03 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja 4729,93 %
MOST - HÍD 3119,74 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 2214,01 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 148,91 %
SMER - sociálna demokracia 117,00 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 85,09 %
SME RODINA - Boris Kollár 53,18 %
Slovenská národná strana 42,54 %
Kresťanskodemokratické hnutie 31,91 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 31,91 %
Sloboda a Solidarita 21,27 %
Strana rómskej koalície - SRK 21,27 %
Strana tolerancie a spolunažívania 21,27 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 10,63 %
Kresťanská únia 10,63 %
Strana zelených Slovenska 10,63 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Igor Mandák (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: MOST - HÍD · 5
  • Baranovič Ladislavobvod 1370 hlasov
  • Brezina Róbertobvod 1341 hlasov
  • Latič Jánobvod 1377 hlasov
  • Mandák Igorobvod 1416 hlasov
  • Zsák Ivanobvod 1494 hlasov
kandidovali za: SMK-MKP · 3
  • Balogh Františekobvod 1472 hlasov
  • Bíró Pavolobvod 1387 hlasov
  • Szatmáry Attilaobvod 1412 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 1
  • Izsáková Martaobvod 1431 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Igor Mandák (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: MOST - HÍD · 4
  • Latič Ján503 hlasov
  • Rukovánsky Miroslav521 hlasov
  • Szitás Zoltán414 hlasov
  • Zsák Ivan534 hlasov
kandidovali za: SMK-MKP · 3
  • Balogh František396 hlasov
  • Bíro Pavol574 hlasov
  • Szatmáry Attila421 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Baláž Arpád398 hlasov
  • Izsáková Marta432 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Igor Mandák (Nezávislý kandidát)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.