Ruskovce
Obec · kód SK0221505447
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Margolienová Mária
- Mikulka Jozef
- Richtáriková Mária
- Varhaníková Anastázia
- Znášiková Petra
- Bátorová Zuzana
- Čerňanský Dušan
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 425 · zúčastnilo sa: 94 · účasť: 22,11 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 88 | 93,61 % |
| Otázka 1 — Nie | 5 | 5,31 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 1,06 % |
| Otázka 2 — Áno | 86 | 91,48 % |
| Otázka 2 — Nie | 6 | 6,38 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 2 | 2,12 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 428 · zúčastnilo sa: 312 · účasť: 72,89 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 170 | 54,66 % |
| Ivan Korčok | — | 141 | 45,33 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 435 · zúčastnilo sa: 288 · účasť: 66,20 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Ivan Korčok (P) | — | 122 | 42,36 % |
| Peter Pellegrini (P) | — | 116 | 40,27 % |
| Štefan Harabin | — | 37 | 12,84 % |
| Igor Matovič | — | 5 | 1,73 % |
| Ján Kubiš | — | 4 | 1,38 % |
| Patrik Dubovský | — | 2 | 0,69 % |
| Krisztián Forró | — | 1 | 0,34 % |
| Marian Kotleba | — | 1 | 0,34 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 434 · zúčastnilo sa: 162 · účasť: 37,32 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Progresívne Slovensko | 41 | 25,94 % |
| SMER - sociálna demokracia | 37 | 23,41 % |
| REPUBLIKA | 28 | 17,72 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 18 | 11,39 % |
| Sloboda a Solidarita | 9 | 5,69 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 8 | 5,06 % |
| Slovenská národná strana | 7 | 4,43 % |
| Demokrati | 4 | 2,53 % |
| Volt Slovensko | 2 | 1,26 % |
| ZDRAVÝ ROZUM | 2 | 1,26 % |
| Kresťanská únia | 1 | 0,63 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 0,63 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 436 · zúčastnilo sa: 149 · účasť: 34,17 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 143 | 95,97 % |
| Otázka 1 — Nie | 4 | 2,68 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 2 | 1,34 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 442 · zúčastnilo sa: 338 · účasť: 76,47 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 80 | 24,53 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 73 | 22,39 % |
| Progresívne Slovensko | 49 | 15,03 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 41 | 12,57 % |
| REPUBLIKA | 22 | 6,74 % |
| Slovenská národná strana | 16 | 4,90 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 15 | 4,60 % |
| Sloboda a Solidarita | 11 | 3,37 % |
| SME RODINA | 8 | 2,45 % |
| Demokrati | 6 | 1,84 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 2 | 0,61 % |
| Pirátska strana - Slovensko | 2 | 0,61 % |
| KARMA | 1 | 0,30 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 440 · zúčastnilo sa: 263 · účasť: 59,77 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Jaroslav Baška (zvolený) | SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA, SNS | 154 | 61,84 % |
| Peter Máťoš | KDH, SaS, OKS, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Progresívne Slovensko, SPOLU, ODS - Obč… | 35 | 14,05 % |
| Adrián Mikuš | Nezávislý kandidát | 24 | 9,63 % |
| Marian Kňažko | Slovenská ľudová strana (SĽS) | 15 | 6,02 % |
| Anton Kysel | ĽS Naše Slovensko | 12 | 4,81 % |
| Miroslav Magdech | REPUBLIKA | 9 | 3,61 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 440 · zúčastnilo sa: 327 · účasť: 74,31 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 436 · zúčastnilo sa: 314 · účasť: 72,01 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 96 | 30,76 % |
| SMER - sociálna demokracia | 57 | 18,26 % |
| SME RODINA | 38 | 12,17 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 22 | 7,05 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 20 | 6,41 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 18 | 5,76 % |
| Slovenská národná strana | 17 | 5,44 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 14 | 4,48 % |
| Sloboda a Solidarita | 13 | 4,16 % |
| ZA ĽUDÍ | 10 | 3,20 % |
| VLASŤ | 4 | 1,28 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 2 | 0,64 % |
| Demokratická strana | 1 | 0,32 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 446 · účasť: 52,69 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 130 | 55,55 % |
| Maroš Šefčovič | — | 104 | 44,44 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 447 · účasť: 63,31 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 118 | 41,99 % |
| Maroš Šefčovič | — | 59 | 20,99 % |
| Štefan Harabin | — | 42 | 14,94 % |
| Marian Kotleba | — | 35 | 12,45 % |
| Milan Krajniak | — | 12 | 4,27 % |
| František Mikloško | — | 8 | 2,84 % |
| Eduard Chmelár | — | 3 | 1,06 % |
| Béla Bugár | — | 2 | 0,71 % |
| Martin Daňo | — | 1 | 0,35 % |
| Róbert Švec | — | 1 | 0,35 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Juraj Zábojník | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 443 · účasť: 20,54 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 18 | 20,22 % |
| SMER - sociálna demokracia | 16 | 17,97 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 13 | 14,60 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 9 | 10,11 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 8 | 8,98 % |
| Slovenská národná strana | 7 | 7,86 % |
| Sloboda a Solidarita | 6 | 6,74 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 4 | 4,49 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 4 | 4,49 % |
| Kresťanská únia | 2 | 2,24 % |
| DOMA DOBRE | 1 | 1,12 % |
| NÁRODNÁ KOALÍCIA | 1 | 1,12 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Jaroslav Mlynek (Nezávislý kandidát)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Bebjak Michal
- Kyselica Andrej
- Varhaníková Anastázia
- Vojteková Miroslava
- Kopecká Gabriela
- Margolienová Mária
- Mlyneková Eva
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Jaroslav Mlynek (Nezávislý kandidát)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Adamec Marián
- Ježík Juraj
- Kutiš Jozef
- Richtárik Milan
- Kyselica Eduard
- Margolienová Mária
- Kopecká Gabriela
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Anna Jarošová (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.