STAČILO.

Pusté Sady

Obec · kód SK0212503967

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Tomáš Nemeček
kandidoval za: SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Poslanci zastupiteľstva (7)
kandidovali za: SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia · 5
  • Drahovská Daniela
  • Jankovič Ľubomír
  • Mesároš Marek
  • Vivodík Pavol
  • Vívodík Peter
kandidovali za: KDH · 2
  • Hudák František
  • Šípková Júlia
Obyvatelia (31. 12. 2025)
600
Rozloha (2025)
8,0 km²
Hustota obyvateľstva
74,7
obyvateľov na km²
Ženy / muži
289
311 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
621
začiatok radu
2011
599
▼ -22 (-3,54 %)
2012
592
▼ -7 (-1,17 %)
2013
585
▼ -7 (-1,18 %)
2014
583
▼ -2 (-0,34 %)
2015
588
▲ +5 (+0,86 %)
2016
590
▲ +2 (+0,34 %)
2017
589
▼ -1 (-0,17 %)
2018
593
▲ +4 (+0,68 %)
2019
601
▲ +8 (+1,35 %)
2020
600
▼ -1 (-0,17 %)
2021
592
▼ -8 (-1,33 %)
2022
604
▲ +12 (+2,03 %)
2023
612
▲ +8 (+1,32 %)
2024
601
▼ -11 (-1,80 %)
2025
600
▼ -1 (-0,17 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 494 · zúčastnilo sa: 90 · účasť: 18,21 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 8291,11 %
Otázka 1 — Nie 77,77 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 11,11 %
Otázka 2 — Áno 8291,11 %
Otázka 2 — Nie 77,77 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 11,11 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 508 · zúčastnilo sa: 342 · účasť: 67,32 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 21663,52 %
Ivan Korčok — 12436,47 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 518 · zúčastnilo sa: 270 · účasť: 52,12 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 12546,99 %
Ivan Korčok (P) — 8431,57 %
Štefan Harabin — 4416,54 %
Igor Matovič — 83,00 %
Patrik Dubovský — 20,75 %
Róbert Švec (X) — 20,75 %
Ján Kubiš — 10,37 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 514 · zúčastnilo sa: 144 · účasť: 28,01 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 3927,46 %
Progresívne Slovensko 3826,76 %
HLAS - sociálna demokracia 1812,67 %
REPUBLIKA 149,85 %
Sloboda a Solidarita 96,33 %
Slovenská národná strana 85,63 %
Kresťanskodemokratické hnutie 64,22 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 42,81 %
Slovenský PATRIOT 21,40 %
Kresťanská únia 10,70 %
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 10,70 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,70 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 10,70 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 504 · zúčastnilo sa: 163 · účasť: 32,34 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 15595,09 %
Otázka 1 — Nie 53,06 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 31,84 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 501 · zúčastnilo sa: 367 · účasť: 73,25 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 10428,65 %
HLAS - sociálna demokracia 6116,80 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 4712,94 %
Slovenská národná strana 4311,84 %
Progresívne Slovensko 318,53 %
Kresťanskodemokratické hnutie 215,78 %
REPUBLIKA 164,40 %
Sloboda a Solidarita 92,47 %
SME RODINA 82,20 %
Komunistická strana Slovenska 71,92 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 61,65 %
Demokrati 30,82 %
Pirátska strana - Slovensko 20,55 %
SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny 20,55 %
Vlastenecký blok 20,55 %
MySlovensko 10,27 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 544 · zúčastnilo sa: 258 · účasť: 47,42 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Martin Červenka Nezávislý kandidát 14462,60 %
Jozef Viskupič (zvolený) OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SaS, KDH, SPOLU, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Sl… 5523,91 %
Martin Beluský ĽS Naše Slovensko 135,65 %
Zdenko Čambal SNS, SMER - SD 83,47 %
Veronika Temňáková REPUBLIKA 62,60 %
Zdenko Rosina NK/NEKA 20,86 %
Ivan Stanovič Hnutie ONÁS 10,43 %
Roman Chudý ŽIVOT 10,43 %
József Berényi SZÖVETSÉG - ALIANCIA 00,00 %
Roland Hakszer Nezávislý kandidát 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 544 · zúčastnilo sa: 259 · účasť: 47,61 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 498 · zúčastnilo sa: 336 · účasť: 67,46 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 9127,24 %
SMER - sociálna demokracia 8324,85 %
SME RODINA 4011,97 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 236,88 %
Kresťanskodemokratické hnutie 226,58 %
Slovenská národná strana 226,58 %
VLASŤ 133,89 %
ZA ĽUDÍ 102,99 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 92,69 %
Sloboda a Solidarita 82,39 %
DOBRÁ VOĽBA 72,09 %
Socialisti.sk 20,59 %
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 10,29 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,29 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,29 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 10,29 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 534 · účasť: 41,76 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 11250,90 %
Zuzana Čaputová — 10849,09 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 530 · účasť: 48,30 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 7529,64 %
Maroš Šefčovič — 5822,92 %
Štefan Harabin — 4417,39 %
Marian Kotleba — 259,88 %
František Mikloško — 145,53 %
Milan Krajniak — 135,13 %
Eduard Chmelár — 103,95 %
Béla Bugár — 72,76 %
Martin Daňo — 31,18 %
Róbert Švec — 31,18 %
Robert Mistrík (X) — 10,39 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 531 · účasť: 20,90 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 3432,07 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 1211,32 %
SMER - sociálna demokracia 1211,32 %
Kresťanskodemokratické hnutie 109,43 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 76,60 %
Sloboda a Solidarita 76,60 %
Slovenská národná strana 76,60 %
SME RODINA - Boris Kollár 65,66 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 43,77 %
Kresťanská únia 32,83 %
Demokratická strana 21,88 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,94 %
Strana zelených Slovenska 10,94 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Tomáš Nemeček (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)

kandidovali za: SMER-SD · 5
  • Drahovská Danielaobvod 1196 hlasov
  • Jankovič Ľubomírobvod 1150 hlasov
  • Mesároš Marekobvod 1148 hlasov
  • Vivodík Pavolobvod 1206 hlasov
  • Vivodík Peterobvod 1186 hlasov
kandidovali za: KDH · 2
  • Hudák Františekobvod 1198 hlasov
  • Šípková Júliaobvod 1275 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Tomáš Nemeček (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)

kandidovali za: SMER-SD · 5
  • Drahovská Daniela127 hlasov
  • Jankovič Ľubomír110 hlasov
  • Szerencsésová Darina121 hlasov
  • Vivodík Pavol132 hlasov
  • Vivodík Peter128 hlasov
kandidovali za: KDH · 2
  • Hudák František144 hlasov
  • Šípková Júlia159 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Michal Hájnik (kandidoval za: SNS)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.