STAČILO.

Prša

Obec · kód SK0326511781

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Gábor Nagy
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: SZÖVETSÉG - ALIANCIA · 4
  • Bozó Jozef
  • Kasagranda Nagy Kinga
  • Kovács Tímea
  • Zólyomi Zoltán
kandidovali za: Hlas - sociálna demokracia · 1
  • Nagy Peter
Obyvatelia (31. 12. 2025)
184
Rozloha (2025)
3,5 km²
Hustota obyvateľstva
52,9
obyvateľov na km²
Ženy / muži
89
95 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
175
začiatok radu
2011
196
▲ +21 (+12,00 %)
2012
199
▲ +3 (+1,53 %)
2013
197
▼ -2 (-1,01 %)
2014
204
▲ +7 (+3,55 %)
2015
202
▼ -2 (-0,98 %)
2016
212
▲ +10 (+4,95 %)
2017
216
▲ +4 (+1,89 %)
2018
222
▲ +6 (+2,78 %)
2019
214
▼ -8 (-3,60 %)
2020
210
▼ -4 (-1,87 %)
2021
189
▼ -21 (-10,00 %)
2022
190
▲ +1 (+0,53 %)
2023
188
▼ -2 (-1,05 %)
2024
182
▼ -6 (-3,19 %)
2025
184
▲ +2 (+1,10 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 158 · zúčastnilo sa: 30 · účasť: 18,98 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 2790,00 %
Otázka 1 — Nie 310,00 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %
Otázka 2 — Áno 2996,66 %
Otázka 2 — Nie 13,33 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 157 · zúčastnilo sa: 73 · účasť: 46,49 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 5271,23 %
Ivan Korčok — 2128,76 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 157 · zúčastnilo sa: 59 · účasť: 37,57 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Krisztián Forró — 3762,71 %
Peter Pellegrini (P) — 1016,94 %
Ivan Korčok (P) — 813,55 %
Štefan Harabin — 35,08 %
Marian Kotleba — 11,69 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Igor Matovič — 00,00 %
Ján Kubiš — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 157 · zúčastnilo sa: 56 · účasť: 35,66 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 4682,14 %
SMER - sociálna demokracia 47,14 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 23,57 %
Progresívne Slovensko 23,57 %
Demokrati 11,78 %
REPUBLIKA 11,78 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 162 · zúčastnilo sa: 24 · účasť: 14,81 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 24100,00 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %
Otázka 1 — Nie 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 160 · zúčastnilo sa: 100 · účasť: 62,50 %

Výsledky v tejto obci (8 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny 5757,00 %
HLAS - sociálna demokracia 1212,00 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 1010,00 %
Progresívne Slovensko 1010,00 %
SMER - sociálna demokracia 77,00 %
Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana 22,00 %
Demokrati 11,00 %
Modrí, Most - Híd 11,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 162 · zúčastnilo sa: 85 · účasť: 52,46 %

Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ondrej Lunter (zvolený) Nezávislý kandidát 4974,24 %
Michal Albert KSS 69,09 %
Adrian Polóny Nezávislý kandidát 34,54 %
Marek Kotleba ĽS Naše Slovensko 34,54 %
Miroslav Suja REPUBLIKA 23,03 %
Rudolf Huliak NK/NEKA 23,03 %
Marek Modranský (X) Nezávislý kandidát 11,51 %
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 00,00 %
Maroš Čupka Socialisti.sk 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 162 · zúčastnilo sa: 86 · účasť: 53,08 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 171 · zúčastnilo sa: 99 · účasť: 57,89 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 3637,11 %
MOST - HÍD 3435,05 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 1212,37 %
ZA ĽUDÍ 44,12 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 33,09 %
SME RODINA 22,06 %
SMER - sociálna demokracia 22,06 %
DOBRÁ VOĽBA 11,03 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 11,03 %
Slovenská národná strana 11,03 %
VLASŤ 11,03 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 172 · účasť: 31,39 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 4888,88 %
Maroš Šefčovič — 611,11 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 172 · účasť: 32,55 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Béla Bugár — 2646,42 %
Zuzana Čaputová — 2544,64 %
Marian Kotleba — 23,57 %
František Mikloško — 11,78 %
Robert Mistrík (X) — 11,78 %
Štefan Harabin — 11,78 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Eduard Chmelár — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Maroš Šefčovič — 00,00 %
Martin Daňo — 00,00 %
Milan Krajniak — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 170 · účasť: 22,94 %

Výsledky v tejto obci (4 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja 2358,97 %
MOST - HÍD 1230,76 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 37,69 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 12,56 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Gábor Nagy (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: MOST - HÍD · 2
  • Činčura Adriánobvod 174 hlasov
  • Nagy Kašagrandová Kingaobvod 163 hlasov
kandidovali za: SMK-MKP · 2
  • Kovács Tímeaobvod 177 hlasov
  • Soós Tomášobvod 152 hlasov
kandidovali za: DOMA DOBRE · 1
  • Bozó Jozefobvod 156 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Mária Nagyová (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMK-MKP · 2
  • Kovács Tímea85 hlasov
  • Soósová Beata75 hlasov
Nezávislí kandidáti · 3
  • Nagy Gábor61 hlasov
  • Tóth Štefan60 hlasov
  • Vislocký Marek80 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Mária Nagyová (Nezávislý kandidát)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.