STAČILO.

Podhradie

Obec · kód SK0236505340

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Milan Štefkovič
kandidoval za: KDH
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: KDH · 4
  • Helbich Štefan
  • Chmelár Marek
  • Jambor Ján
  • Sucháň Milan
kandidovali za: SMER - SD · 1
  • Prosnan Peter
Obyvatelia (31. 12. 2025)
289
Rozloha (2025)
30,1 km²
Hustota obyvateľstva
9,6
obyvateľov na km²
Ženy / muži
134
155 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
306
začiatok radu
2011
302
▼ -4 (-1,31 %)
2012
304
▲ +2 (+0,66 %)
2013
298
▼ -6 (-1,97 %)
2014
292
▼ -6 (-2,01 %)
2015
289
▼ -3 (-1,03 %)
2016
294
▲ +5 (+1,73 %)
2017
293
▼ -1 (-0,34 %)
2018
286
▼ -7 (-2,39 %)
2019
285
▼ -1 (-0,35 %)
2020
284
▼ -1 (-0,35 %)
2021
284
= 0 (0,00 %)
2022
282
▼ -2 (-0,70 %)
2023
284
▲ +2 (+0,71 %)
2024
285
▲ +1 (+0,35 %)
2025
289
▲ +4 (+1,40 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 240 · zúčastnilo sa: 38 · účasť: 15,83 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 3592,10 %
Otázka 1 — Nie 25,26 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 12,63 %
Otázka 2 — Áno 3386,84 %
Otázka 2 — Nie 410,52 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 12,63 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 242 · zúčastnilo sa: 176 · účasť: 72,72 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 12269,31 %
Ivan Korčok — 5430,68 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 244 · zúčastnilo sa: 136 · účasť: 55,73 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 6547,79 %
Ivan Korčok (P) — 4230,88 %
Štefan Harabin — 2115,44 %
Igor Matovič — 32,20 %
Ján Kubiš — 32,20 %
Krisztián Forró — 10,73 %
Milan Náhlik — 10,73 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 240 · zúčastnilo sa: 81 · účasť: 33,75 %

Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 2228,20 %
Progresívne Slovensko 1417,94 %
Kresťanskodemokratické hnutie 1316,66 %
REPUBLIKA 1316,66 %
HLAS - sociálna demokracia 911,53 %
Demokrati 22,56 %
Sloboda a Solidarita 22,56 %
Slovenská národná strana 22,56 %
MySlovensko 11,28 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 232 · zúčastnilo sa: 114 · účasť: 49,13 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 10995,61 %
Otázka 1 — Nie 32,63 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 21,75 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 244 · zúčastnilo sa: 186 · účasť: 76,22 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 7641,53 %
HLAS - sociálna demokracia 3217,48 %
Kresťanskodemokratické hnutie 2614,20 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 158,19 %
Progresívne Slovensko 137,10 %
Slovenská národná strana 116,01 %
Sloboda a Solidarita 63,27 %
Demokrati 10,54 %
KARMA 10,54 %
REPUBLIKA 10,54 %
SME RODINA 10,54 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 235 · zúčastnilo sa: 128 · účasť: 54,46 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Milan Belica Nezávislý kandidát 3431,48 %
Martina Holečková KDH, SaS, Tím Kraj Nitra, ŠANCA, SPOLU, ODS - Občianski demokrati Slovenska, DS… 3027,77 %
Branislav Becík (zvolený) Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA 2624,07 %
Milan Španír ĽS Naše Slovensko 54,62 %
Martin Kusenda Nezávislý kandidát 43,70 %
Peter Pukan REPUBLIKA 43,70 %
Artúr Bekmatov Socialisti.sk 21,85 %
Renáta Kolenčíková Nezávislý kandidát 21,85 %
Oliver Štaudner Slovenská ľudová strana (SĽS) 10,92 %
Lukáš Kyselica OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA 00,00 %
Tibor Csenger SZÖVETSÉG - ALIANCIA 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 235 · zúčastnilo sa: 175 · účasť: 74,46 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 252 · zúčastnilo sa: 176 · účasť: 69,84 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 6637,93 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 2212,64 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 2011,49 %
Kresťanskodemokratické hnutie 169,19 %
SME RODINA 126,89 %
Slovenská národná strana 116,32 %
DOBRÁ VOĽBA 63,44 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 63,44 %
Sloboda a Solidarita 52,87 %
ZA ĽUDÍ 52,87 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 21,14 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 10,57 %
Socialisti.sk 10,57 %
VLASŤ 10,57 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 250 · účasť: 50,00 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 8164,80 %
Zuzana Čaputová — 4435,20 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 248 · účasť: 56,45 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 5237,41 %
Zuzana Čaputová — 2517,98 %
Marian Kotleba — 2215,82 %
Štefan Harabin — 2215,82 %
František Mikloško — 75,03 %
Eduard Chmelár — 42,87 %
Milan Krajniak — 32,15 %
Béla Bugár — 21,43 %
Juraj Zábojník — 10,71 %
Róbert Švec — 10,71 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Martin Daňo — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 247 · účasť: 26,31 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 2640,62 %
Kresťanskodemokratické hnutie 1421,87 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 69,37 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 46,25 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 34,68 %
Slovenská národná strana 34,68 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 23,12 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 23,12 %
Sloboda a Solidarita 23,12 %
Kresťanská únia 11,56 %
SME RODINA - Boris Kollár 11,56 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Milan Štefkovič (kandidoval za: KDH)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: KDH · 5
  • Bajzík Jánobvod 1101 hlasov
  • Helbich Štefanobvod 196 hlasov
  • Chmelár Marekobvod 1118 hlasov
  • Jambor Jánobvod 1129 hlasov
  • Sucháň Milanobvod 1111 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Milan Štefkovič (kandidoval za: KDH)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: KDH · 5
  • Bajzík Ján92 hlasov
  • Godál Jozef82 hlasov
  • Helbich Štefan76 hlasov
  • Chmelár Marek83 hlasov
  • Jambor Ján106 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: František Božik (kandidoval za: SDĽ)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.