Ostrá Lúka
Obec · kód SK032B518671
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Albertová Jana
- Zdút-Šťastný Ján
- Dičér Róbert
- Hudák Ladislav
- Oravec Peter
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 271 · zúčastnilo sa: 59 · účasť: 21,77 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 52 | 88,13 % |
| Otázka 1 — Nie | 5 | 8,47 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 2 | 3,38 % |
| Otázka 2 — Áno | 43 | 72,88 % |
| Otázka 2 — Nie | 13 | 22,03 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 3 | 5,08 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 275 · zúčastnilo sa: 180 · účasť: 65,45 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 111 | 62,71 % |
| Ivan Korčok | — | 66 | 37,28 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 276 · zúčastnilo sa: 169 · účasť: 61,23 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 67 | 40,11 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 50 | 29,94 % |
| Štefan Harabin | — | 34 | 20,35 % |
| Ján Kubiš | — | 7 | 4,19 % |
| Igor Matovič | — | 4 | 2,39 % |
| Marian Kotleba | — | 3 | 1,79 % |
| Krisztián Forró | — | 1 | 0,59 % |
| Róbert Švec (X) | — | 1 | 0,59 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Patrik Dubovský | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 275 · zúčastnilo sa: 113 · účasť: 41,09 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 29 | 26,60 % |
| Progresívne Slovensko | 21 | 19,26 % |
| REPUBLIKA | 19 | 17,43 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 10 | 9,17 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 7 | 6,42 % |
| Demokrati | 6 | 5,50 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 5 | 4,58 % |
| Sloboda a Solidarita | 4 | 3,66 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | 3,66 % |
| Komunistická strana Slovenska | 1 | 0,91 % |
| Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | 1 | 0,91 % |
| SDKÚ - DS - Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana | 1 | 0,91 % |
| ZDRAVÝ ROZUM | 1 | 0,91 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 261 · zúčastnilo sa: 106 · účasť: 40,61 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 102 | 96,22 % |
| Otázka 1 — Nie | 4 | 3,77 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 275 · zúčastnilo sa: 190 · účasť: 69,09 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| HLAS - sociálna demokracia | 38 | 20,32 % |
| SMER - sociálna demokracia | 38 | 20,32 % |
| Slovenská národná strana | 28 | 14,97 % |
| Progresívne Slovensko | 18 | 9,62 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 14 | 7,48 % |
| Demokrati | 10 | 5,34 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 8 | 4,27 % |
| REPUBLIKA | 8 | 4,27 % |
| SME RODINA | 8 | 4,27 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 6 | 3,20 % |
| Sloboda a Solidarita | 6 | 3,20 % |
| Modrí, Most - Híd | 3 | 1,60 % |
| Komunistická strana Slovenska | 2 | 1,06 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 260 · zúčastnilo sa: 166 · účasť: 63,84 %
Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Ondrej Lunter (zvolený) | Nezávislý kandidát | 58 | 40,27 % |
| Rudolf Huliak | NK/NEKA | 33 | 22,91 % |
| Adrian Polóny | Nezávislý kandidát | 25 | 17,36 % |
| Marek Kotleba | ĽS Naše Slovensko | 9 | 6,25 % |
| Marek Modranský (X) | Nezávislý kandidát | 7 | 4,86 % |
| Miroslav Suja | REPUBLIKA | 7 | 4,86 % |
| Michal Albert | KSS | 4 | 2,77 % |
| Maroš Čupka | Socialisti.sk | 1 | 0,69 % |
| Jozef Sásik | Slovenská ľudová strana (SĽS) | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 260 · zúčastnilo sa: 168 · účasť: 64,61 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 259 · zúčastnilo sa: 172 · účasť: 66,40 %
Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 37 | 21,63 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 31 | 18,12 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 20 | 11,69 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 20 | 11,69 % |
| SME RODINA | 20 | 11,69 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 8 | 4,67 % |
| Sloboda a Solidarita | 8 | 4,67 % |
| Slovenská národná strana | 7 | 4,09 % |
| ZA ĽUDÍ | 7 | 4,09 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 5 | 2,92 % |
| VLASŤ | 5 | 2,92 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 1 | 0,58 % |
| Slovenská liga | 1 | 0,58 % |
| Socialisti.sk | 1 | 0,58 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 253 · účasť: 39,92 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 66 | 66,66 % |
| Zuzana Čaputová | — | 33 | 33,33 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 259 · účasť: 54,44 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 39 | 27,65 % |
| Štefan Harabin | — | 32 | 22,69 % |
| Zuzana Čaputová | — | 32 | 22,69 % |
| Marian Kotleba | — | 17 | 12,05 % |
| Eduard Chmelár | — | 8 | 5,67 % |
| František Mikloško | — | 4 | 2,83 % |
| Martin Daňo | — | 3 | 2,12 % |
| Milan Krajniak | — | 3 | 2,12 % |
| Béla Bugár | — | 2 | 1,41 % |
| Róbert Švec | — | 1 | 0,70 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Juraj Zábojník | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 261 · účasť: 30,26 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 16 | 20,51 % |
| SMER - sociálna demokracia | 15 | 19,23 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 14 | 17,94 % |
| Demokratická strana | 6 | 7,69 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 6 | 7,69 % |
| Kresťanská únia | 5 | 6,41 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 3 | 3,84 % |
| Sloboda a Solidarita | 3 | 3,84 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 2 | 2,56 % |
| NÁRODNÁ KOALÍCIA | 2 | 2,56 % |
| Slovenská národná strana | 2 | 2,56 % |
| Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce | 1 | 1,28 % |
| MOST - HÍD | 1 | 1,28 % |
| Strana práce | 1 | 1,28 % |
| Strana zelených Slovenska | 1 | 1,28 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Juraj Jelok (Nezávislý kandidát)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Albertová Jana
- Kružliak Ján
- Prokaj Ján
- Zdút-Šťastný Ján
- Hudák Ladislav
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Juraj Jelok (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Ďurčík Jaroslav
- Prokaj Ján
- Zdút-Šťastný Ján
- Albertová Jana
- Bartková Andrea
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Miroslava Bučanová (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.