Orlov
Obec · kód SK041A526941
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Čižiková Andrea
- Hric Ivan
- Vancová Miroslava
- Fuchs Marián
- Matisko Peter
- Knapík Filip
- Šesták Michal
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 520 · zúčastnilo sa: 87 · účasť: 16,73 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 78 | 89,65 % |
| Otázka 1 — Nie | 8 | 9,19 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 1,14 % |
| Otázka 2 — Áno | 79 | 90,80 % |
| Otázka 2 — Nie | 7 | 8,04 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 1 | 1,14 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 527 · zúčastnilo sa: 331 · účasť: 62,80 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 212 | 65,23 % |
| Ivan Korčok | — | 113 | 34,76 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 522 · zúčastnilo sa: 280 · účasť: 53,63 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 119 | 43,11 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 95 | 34,42 % |
| Štefan Harabin | — | 43 | 15,57 % |
| Igor Matovič | — | 7 | 2,53 % |
| Ján Kubiš | — | 5 | 1,81 % |
| Milan Náhlik | — | 4 | 1,44 % |
| Marian Kotleba | — | 2 | 0,72 % |
| Róbert Švec (X) | — | 1 | 0,36 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Krisztián Forró | — | 0 | 0,00 % |
| Patrik Dubovský | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 522 · zúčastnilo sa: 193 · účasť: 36,97 %
Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 47 | 24,73 % |
| Progresívne Slovensko | 35 | 18,42 % |
| REPUBLIKA | 28 | 14,73 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 27 | 14,21 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 12 | 6,31 % |
| Sloboda a Solidarita | 12 | 6,31 % |
| Demokrati | 8 | 4,21 % |
| Slovenská národná strana | 7 | 3,68 % |
| Komunistická strana Slovenska | 4 | 2,10 % |
| Kresťanská únia | 3 | 1,57 % |
| Slovenský PATRIOT | 3 | 1,57 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 1,05 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 1 | 0,52 % |
| Volt Slovensko | 1 | 0,52 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 524 · zúčastnilo sa: 182 · účasť: 34,73 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 173 | 95,05 % |
| Otázka 1 — Nie | 8 | 4,39 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 0,54 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 531 · zúčastnilo sa: 361 · účasť: 67,98 %
Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 87 | 24,16 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 78 | 21,66 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 72 | 20,00 % |
| REPUBLIKA | 25 | 6,94 % |
| Slovenská národná strana | 25 | 6,94 % |
| Progresívne Slovensko | 22 | 6,11 % |
| Sloboda a Solidarita | 12 | 3,33 % |
| Demokrati | 11 | 3,05 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 10 | 2,77 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 6 | 1,66 % |
| Pirátska strana - Slovensko | 3 | 0,83 % |
| PRINCÍP | 2 | 0,55 % |
| SME RODINA | 2 | 0,55 % |
| SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA | 2 | 0,55 % |
| Komunistická strana Slovenska | 1 | 0,27 % |
| MySlovensko | 1 | 0,27 % |
| SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | 1 | 0,27 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 514 · zúčastnilo sa: 320 · účasť: 62,25 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Milan Majerský (zvolený) | KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ | 92 | 33,57 % |
| Michal Kaliňák | Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 82 | 29,92 % |
| Milan Mazurek | REPUBLIKA | 38 | 13,86 % |
| Michal Biganič | Nezávislý kandidát | 28 | 10,21 % |
| Patrícia Reváková | NK/NEKA | 11 | 4,01 % |
| Filip Kuffa | ŽIVOT | 9 | 3,28 % |
| Ján Bync | Nezávislý kandidát | 7 | 2,55 % |
| Ingrid Tomková | ĽS Naše Slovensko | 5 | 1,82 % |
| Jozef Mihalčin (X) | SRDCE - SNJ - sv | 1 | 0,36 % |
| Ľubomír Goliaš (X) | Hnutie ONÁS | 1 | 0,36 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 514 · zúčastnilo sa: 344 · účasť: 66,92 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 537 · zúčastnilo sa: 337 · účasť: 62,75 %
Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 90 | 27,10 % |
| SMER - sociálna demokracia | 86 | 25,90 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 36 | 10,84 % |
| SME RODINA | 23 | 6,92 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 22 | 6,62 % |
| Sloboda a Solidarita | 20 | 6,02 % |
| Slovenská národná strana | 17 | 5,12 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 11 | 3,31 % |
| VLASŤ | 11 | 3,31 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 5 | 1,50 % |
| ZA ĽUDÍ | 4 | 1,20 % |
| Demokratická strana | 2 | 0,60 % |
| 99 % - občiansky hlas | 1 | 0,30 % |
| Slovenská liga | 1 | 0,30 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 1 | 0,30 % |
| SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby | 1 | 0,30 % |
| STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 1 | 0,30 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 502 · účasť: 43,62 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 147 | 71,70 % |
| Zuzana Čaputová | — | 58 | 28,29 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 503 · účasť: 51,68 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 57 | 22,00 % |
| Štefan Harabin | — | 55 | 21,23 % |
| František Mikloško | — | 37 | 14,28 % |
| Marian Kotleba | — | 36 | 13,89 % |
| Zuzana Čaputová | — | 33 | 12,74 % |
| Milan Krajniak | — | 24 | 9,26 % |
| Eduard Chmelár | — | 7 | 2,70 % |
| Béla Bugár | — | 4 | 1,54 % |
| Martin Daňo | — | 4 | 1,54 % |
| Róbert Švec | — | 2 | 0,77 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Juraj Zábojník | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 510 · účasť: 28,62 %
Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| DOPRAVA | 68 | 46,89 % |
| SMER - sociálna demokracia | 16 | 11,03 % |
| Kresťanská únia | 14 | 9,65 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 12 | 8,27 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 10 | 6,89 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 8 | 5,51 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 6 | 4,13 % |
| Slovenská národná strana | 3 | 2,06 % |
| Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce | 2 | 1,37 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 2 | 1,37 % |
| HLAS ĽUDU | 1 | 0,68 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 1 | 0,68 % |
| Sloboda a Solidarita | 1 | 0,68 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 1 | 0,68 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Peter Timočko (kandidoval za: SMER-SD, SNS)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Drobňák Miroslav
- Drobňáková Anna
- Fuchs Marián
- Žiláková Zuzana
- Dopirák Miroslav
- Plavčan Ján
- Šujeta Michal
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Peter Timočko (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Dopiráková Mária
- Kopaňák Jozef
- Korduliak Michal
- Leščinský Matej
- Troščáková Mária
- Žiláková Zuzana
- Daňková Lenka
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Ján Troščák (kandidoval za: HZDS, KSS, SDĽ)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.