Oľšov
Obec · kód SK0418524956
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Bučková Anna
- Vysocký Vladislav
- Bučko Ján
- Jašš Dušan
- Štieber Šimon
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 295 · zúčastnilo sa: 24 · účasť: 8,13 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 23 | 95,83 % |
| Otázka 1 — Nie | 1 | 4,16 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
| Otázka 2 — Áno | 17 | 70,83 % |
| Otázka 2 — Nie | 7 | 29,16 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 295 · zúčastnilo sa: 208 · účasť: 70,50 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 173 | 83,57 % |
| Ivan Korčok | — | 34 | 16,42 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 285 · zúčastnilo sa: 165 · účasť: 57,89 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 117 | 70,90 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 24 | 14,54 % |
| Štefan Harabin | — | 21 | 12,72 % |
| Marian Kotleba | — | 2 | 1,21 % |
| Andrej Danko (X) | — | 1 | 0,60 % |
| Igor Matovič | — | 0 | 0,00 % |
| Ján Kubiš | — | 0 | 0,00 % |
| Krisztián Forró | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Patrik Dubovský | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 296 · zúčastnilo sa: 94 · účasť: 31,75 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| REPUBLIKA | 32 | 34,78 % |
| SMER - sociálna demokracia | 20 | 21,73 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 12 | 13,04 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 12 | 13,04 % |
| ZDRAVÝ ROZUM | 4 | 4,34 % |
| Progresívne Slovensko | 3 | 3,26 % |
| Kresťanská únia | 2 | 2,17 % |
| Sloboda a Solidarita | 2 | 2,17 % |
| Slovenská národná strana | 2 | 2,17 % |
| Slovenský PATRIOT | 2 | 2,17 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 1 | 1,08 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 306 · zúčastnilo sa: 147 · účasť: 48,03 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 140 | 95,23 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 4 | 2,72 % |
| Otázka 1 — Nie | 3 | 2,04 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 292 · zúčastnilo sa: 210 · účasť: 71,91 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 93 | 44,71 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 43 | 20,67 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 31 | 14,90 % |
| REPUBLIKA | 15 | 7,21 % |
| Slovenská národná strana | 13 | 6,25 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 5 | 2,40 % |
| Sloboda a Solidarita | 4 | 1,92 % |
| SME RODINA | 2 | 0,96 % |
| Komunistická strana Slovenska | 1 | 0,48 % |
| Progresívne Slovensko | 1 | 0,48 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 308 · zúčastnilo sa: 230 · účasť: 74,67 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Milan Majerský (zvolený) | KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ | 114 | 51,35 % |
| Milan Mazurek | REPUBLIKA | 47 | 21,17 % |
| Michal Kaliňák | Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 33 | 14,86 % |
| Ľubomír Goliaš (X) | Hnutie ONÁS | 10 | 4,50 % |
| Ján Bync | Nezávislý kandidát | 6 | 2,70 % |
| Michal Biganič | Nezávislý kandidát | 5 | 2,25 % |
| Ingrid Tomková | ĽS Naše Slovensko | 4 | 1,80 % |
| Filip Kuffa | ŽIVOT | 2 | 0,90 % |
| Patrícia Reváková | NK/NEKA | 1 | 0,45 % |
| Jozef Mihalčin (X) | SRDCE - SNJ - sv | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 308 · zúčastnilo sa: 233 · účasť: 75,64 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 312 · zúčastnilo sa: 205 · účasť: 65,70 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 85 | 42,07 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 47 | 23,26 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 25 | 12,37 % |
| SME RODINA | 15 | 7,42 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 9 | 4,45 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 9 | 4,45 % |
| Slovenská národná strana | 3 | 1,48 % |
| VLASŤ | 3 | 1,48 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 2 | 0,99 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 1 | 0,49 % |
| Sloboda a Solidarita | 1 | 0,49 % |
| STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 1 | 0,49 % |
| ZA ĽUDÍ | 1 | 0,49 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 306 · účasť: 36,92 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 91 | 81,98 % |
| Zuzana Čaputová | — | 20 | 18,01 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 306 · účasť: 48,69 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Marian Kotleba | — | 60 | 40,26 % |
| Maroš Šefčovič | — | 38 | 25,50 % |
| Zuzana Čaputová | — | 12 | 8,05 % |
| Štefan Harabin | — | 11 | 7,38 % |
| František Mikloško | — | 8 | 5,36 % |
| Béla Bugár | — | 5 | 3,35 % |
| Milan Krajniak | — | 5 | 3,35 % |
| Eduard Chmelár | — | 4 | 2,68 % |
| Juraj Zábojník | — | 3 | 2,01 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 2 | 1,34 % |
| Martin Daňo | — | 1 | 0,67 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 314 · účasť: 15,28 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Kresťanskodemokratické hnutie | 12 | 25,53 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 11 | 23,40 % |
| SMER - sociálna demokracia | 10 | 21,27 % |
| DOPRAVA | 4 | 8,51 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 3 | 6,38 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 2 | 4,25 % |
| Slovenská národná strana | 2 | 4,25 % |
| Kresťanská únia | 1 | 2,12 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 1 | 2,12 % |
| STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 1 | 2,12 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Karol Pinčák (kandidoval za: KDH)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Jacko Ján
- Judičák Martin
- Visocký Marko
- Bučko Ján
- Bučková Emília
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Pavol Hovančík (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Bučko Ján
- Visocký Lukáš
- Jura Ján
- Bučková Emília
- Pinčák Karol
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Pavol Hovančík (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.