STAČILO.

Malé Zálužie

Obec · kód SK0233500534

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Veronika Kubíková
kandidoval za: Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: Hlas - sociálna demokracia · 2
  • Šoošová Katarína
  • Velikovová Anna
kandidovali za: SMER - SD · 1
  • Farkašová Katarína
Nezávislí kandidáti · 2
  • Černická Denisa
  • Plačko Ivan
Obyvatelia (31. 12. 2025)
272
Rozloha (2025)
5,9 km²
Hustota obyvateľstva
46,1
obyvateľov na km²
Ženy / muži
130
142 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
271
začiatok radu
2011
269
▼ -2 (-0,74 %)
2012
281
▲ +12 (+4,46 %)
2013
281
= 0 (0,00 %)
2014
278
▼ -3 (-1,07 %)
2015
275
▼ -3 (-1,08 %)
2016
270
▼ -5 (-1,82 %)
2017
265
▼ -5 (-1,85 %)
2018
269
▲ +4 (+1,51 %)
2019
263
▼ -6 (-2,23 %)
2020
267
▲ +4 (+1,52 %)
2021
262
▼ -5 (-1,87 %)
2022
256
▼ -6 (-2,29 %)
2023
271
▲ +15 (+5,86 %)
2024
285
▲ +14 (+5,17 %)
2025
272
▼ -13 (-4,56 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 234 · zúčastnilo sa: 46 · účasť: 19,65 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 4291,30 %
Otázka 1 — Nie 48,69 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %
Otázka 2 — Áno 4393,47 %
Otázka 2 — Nie 36,52 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 236 · zúčastnilo sa: 159 · účasť: 67,37 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 11170,25 %
Ivan Korčok — 4729,74 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 243 · zúčastnilo sa: 149 · účasť: 61,31 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 7853,06 %
Ivan Korčok (P) — 4933,33 %
Štefan Harabin — 1812,24 %
Ján Kubiš — 21,36 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Igor Matovič — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 231 · zúčastnilo sa: 103 · účasť: 44,58 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 4140,19 %
Progresívne Slovensko 2322,54 %
HLAS - sociálna demokracia 1514,70 %
REPUBLIKA 109,80 %
Sloboda a Solidarita 43,92 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 43,92 %
Demokrati 10,98 %
MySlovensko 10,98 %
Slovenský PATRIOT 10,98 %
Volt Slovensko 10,98 %
ZDRAVÝ ROZUM 10,98 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 215 · zúčastnilo sa: 112 · účasť: 52,09 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 10997,32 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 21,78 %
Otázka 1 — Nie 10,89 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 226 · zúčastnilo sa: 164 · účasť: 72,56 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 6238,27 %
HLAS - sociálna demokracia 3622,22 %
Progresívne Slovensko 2112,96 %
Sloboda a Solidarita 106,17 %
Slovenská národná strana 95,55 %
REPUBLIKA 84,93 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 53,08 %
Demokrati 42,46 %
SME RODINA 31,85 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 21,23 %
Kresťanskodemokratické hnutie 10,61 %
Pirátska strana - Slovensko 10,61 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 215 · zúčastnilo sa: 99 · účasť: 46,04 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Milan Belica Nezávislý kandidát 4043,01 %
Branislav Becík (zvolený) Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA 2627,95 %
Martina Holečková KDH, SaS, Tím Kraj Nitra, ŠANCA, SPOLU, ODS - Občianski demokrati Slovenska, DS… 88,60 %
Renáta Kolenčíková Nezávislý kandidát 77,52 %
Lukáš Kyselica OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA 44,30 %
Artúr Bekmatov Socialisti.sk 33,22 %
Martin Kusenda Nezávislý kandidát 22,15 %
Milan Španír ĽS Naše Slovensko 11,07 %
Oliver Štaudner Slovenská ľudová strana (SĽS) 11,07 %
Peter Pukan REPUBLIKA 11,07 %
Tibor Csenger SZÖVETSÉG - ALIANCIA 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 215 · zúčastnilo sa: 105 · účasť: 48,83 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 231 · zúčastnilo sa: 170 · účasť: 73,59 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 6940,82 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 2917,15 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 148,28 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 127,10 %
Slovenská národná strana 127,10 %
Sloboda a Solidarita 105,91 %
SME RODINA 95,32 %
DOBRÁ VOĽBA 52,95 %
ZA ĽUDÍ 31,77 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 21,18 %
Demokratická strana 10,59 %
Slovenská liga 10,59 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,59 %
VLASŤ 10,59 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 234 · účasť: 60,68 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 8862,41 %
Zuzana Čaputová — 5337,58 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 232 · účasť: 60,77 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 5539,28 %
Zuzana Čaputová — 4532,14 %
Štefan Harabin — 1812,85 %
Eduard Chmelár — 85,71 %
Marian Kotleba — 53,57 %
František Mikloško — 32,14 %
Béla Bugár — 21,42 %
Milan Krajniak — 21,42 %
Ivan Zuzula — 10,71 %
Martin Daňo — 10,71 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 232 · účasť: 28,44 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 2436,92 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 1218,46 %
Sloboda a Solidarita 710,76 %
Slovenská národná strana 710,76 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 23,07 %
Kresťanská únia 23,07 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 23,07 %
Strana zelených Slovenska 23,07 %
DOMA DOBRE 11,53 %
HLAS ĽUDU 11,53 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 11,53 %
PRIAMA DEMOKRACIA 11,53 %
SME RODINA - Boris Kollár 11,53 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 11,53 %
Strana tolerancie a spolunažívania 11,53 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Veronika Kubíková (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

Nezávislí kandidáti · 5
  • Černická Denisaobvod 157 hlasov
  • Krajčovič Patrikobvod 1131 hlasov
  • Novotný Peterobvod 1117 hlasov
  • Plačko Ivanobvod 1129 hlasov
  • Velikovová Annaobvod 1112 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Viera Predanocyová (kandidoval za: ASV)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: ASV · 1
  • Sochorová Mahuliena100 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 1
  • Fuska Miroslav110 hlasov
Nezávislí kandidáti · 3
  • Novotný Peter123 hlasov
  • Tupý Ján112 hlasov
  • Žitnay Andrej100 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Emil Fuska (Nezávislý kandidát)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.