Ľutov
Obec · kód SK0221505056
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Chuťka Peter
- Juráček František
- Naštický Marek
- Šiko Bohuslav
- Omelka Peter
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 148 · zúčastnilo sa: 38 · účasť: 25,67 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 37 | 97,36 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 2,63 % |
| Otázka 1 — Nie | 0 | 0,00 % |
| Otázka 2 — Áno | 34 | 89,47 % |
| Otázka 2 — Nie | 3 | 7,89 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 1 | 2,63 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 148 · zúčastnilo sa: 119 · účasť: 80,40 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 71 | 59,66 % |
| Ivan Korčok | — | 48 | 40,33 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 152 · zúčastnilo sa: 109 · účasť: 71,71 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 44 | 41,50 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 36 | 33,96 % |
| Štefan Harabin | — | 20 | 18,86 % |
| Igor Matovič | — | 4 | 3,77 % |
| Ján Kubiš | — | 2 | 1,88 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Krisztián Forró | — | 0 | 0,00 % |
| Marian Kotleba | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Patrik Dubovský | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 149 · zúčastnilo sa: 75 · účasť: 50,33 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 27 | 36,00 % |
| Progresívne Slovensko | 18 | 24,00 % |
| REPUBLIKA | 13 | 17,33 % |
| Demokrati | 4 | 5,33 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 3 | 4,00 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 2 | 2,66 % |
| Sloboda a Solidarita | 2 | 2,66 % |
| Slovenská národná strana | 2 | 2,66 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 2,66 % |
| Komunistická strana Slovenska | 1 | 1,33 % |
| Slovenský PATRIOT | 1 | 1,33 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 148 · zúčastnilo sa: 77 · účasť: 52,02 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 74 | 96,10 % |
| Otázka 1 — Nie | 2 | 2,59 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 1,29 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 149 · zúčastnilo sa: 119 · účasť: 79,86 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 32 | 27,11 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 23 | 19,49 % |
| Progresívne Slovensko | 18 | 15,25 % |
| REPUBLIKA | 11 | 9,32 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 6 | 5,08 % |
| Sloboda a Solidarita | 6 | 5,08 % |
| Demokrati | 5 | 4,23 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 5 | 4,23 % |
| Slovenská národná strana | 5 | 4,23 % |
| Komunistická strana Slovenska | 4 | 3,38 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 2 | 1,69 % |
| SME RODINA | 1 | 0,84 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 146 · zúčastnilo sa: 109 · účasť: 74,65 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Jaroslav Baška (zvolený) | SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA, SNS | 60 | 74,07 % |
| Peter Máťoš | KDH, SaS, OKS, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Progresívne Slovensko, SPOLU, ODS - Obč… | 9 | 11,11 % |
| Adrián Mikuš | Nezávislý kandidát | 7 | 8,64 % |
| Anton Kysel | ĽS Naše Slovensko | 2 | 2,46 % |
| Marian Kňažko | Slovenská ľudová strana (SĽS) | 2 | 2,46 % |
| Miroslav Magdech | REPUBLIKA | 1 | 1,23 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 146 · zúčastnilo sa: 109 · účasť: 74,65 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 145 · zúčastnilo sa: 106 · účasť: 73,10 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 25 | 23,58 % |
| SMER - sociálna demokracia | 24 | 22,64 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 12 | 11,32 % |
| Sloboda a Solidarita | 8 | 7,54 % |
| VLASŤ | 8 | 7,54 % |
| SME RODINA | 7 | 6,60 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 6 | 5,66 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 5 | 4,71 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 3 | 2,83 % |
| Slovenská národná strana | 3 | 2,83 % |
| ZA ĽUDÍ | 3 | 2,83 % |
| Socialisti.sk | 2 | 1,88 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 137 · účasť: 45,98 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 32 | 50,79 % |
| Maroš Šefčovič | — | 31 | 49,20 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 136 · účasť: 63,97 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 26 | 29,88 % |
| Maroš Šefčovič | — | 20 | 22,98 % |
| Marian Kotleba | — | 19 | 21,83 % |
| Štefan Harabin | — | 12 | 13,79 % |
| Eduard Chmelár | — | 2 | 2,29 % |
| František Mikloško | — | 2 | 2,29 % |
| Ivan Zuzula | — | 2 | 2,29 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 1 | 1,14 % |
| Juraj Zábojník | — | 1 | 1,14 % |
| Milan Krajniak | — | 1 | 1,14 % |
| Róbert Švec | — | 1 | 1,14 % |
| Béla Bugár | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Martin Daňo | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 139 · účasť: 27,33 %
Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 10 | 27,77 % |
| Sloboda a Solidarita | 8 | 22,22 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 6 | 16,66 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 5 | 13,88 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 3 | 8,33 % |
| DOPRAVA | 1 | 2,77 % |
| KOREKTÚRA - Andrej Hryc | 1 | 2,77 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 1 | 2,77 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 1 | 2,77 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Marian Korbel (kandidoval za: SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO))
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Reisová Hana
- Struhačka Július
- Chuťka Peter
- Šiko Bohuslav
- Struhačka Peter
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Miroslav Struhačka (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Chuťka Peter
- Naštický Marek
- Reisová Hana
- Struhačka Július
- Struhačka Peter
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Dušan Buchel (kandidoval za: SDĽ)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.