Lukov
Obec · kód SK0411519553
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Brenišin Ľuboš
- Kapsdorferová Slavka
- Karaffa Peter
- Malega Ján
- Malega Ľuboš
- Borecká Jana
- Brenišinová Ľubica
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 464 · zúčastnilo sa: 38 · účasť: 8,18 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 36 | 94,73 % |
| Otázka 1 — Nie | 2 | 5,26 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
| Otázka 2 — Áno | 34 | 89,47 % |
| Otázka 2 — Nie | 4 | 10,52 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 454 · zúčastnilo sa: 249 · účasť: 54,84 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 211 | 84,73 % |
| Ivan Korčok | — | 38 | 15,26 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 448 · zúčastnilo sa: 222 · účasť: 49,55 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 128 | 57,91 % |
| Štefan Harabin | — | 36 | 16,28 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 28 | 12,66 % |
| Igor Matovič | — | 24 | 10,85 % |
| Marian Kotleba | — | 2 | 0,90 % |
| Patrik Dubovský | — | 2 | 0,90 % |
| Ján Kubiš | — | 1 | 0,45 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Krisztián Forró | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 452 · zúčastnilo sa: 149 · účasť: 32,96 %
Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 56 | 39,16 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 28 | 19,58 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 16 | 11,18 % |
| REPUBLIKA | 11 | 7,69 % |
| Kresťanská únia | 8 | 5,59 % |
| Progresívne Slovensko | 6 | 4,19 % |
| Slovenský PATRIOT | 6 | 4,19 % |
| Demokrati | 3 | 2,09 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 2 | 1,39 % |
| Sloboda a Solidarita | 2 | 1,39 % |
| Slovenská národná strana | 2 | 1,39 % |
| Socialisti.sk | 1 | 0,69 % |
| Volt Slovensko | 1 | 0,69 % |
| ZDRAVÝ ROZUM | 1 | 0,69 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 455 · zúčastnilo sa: 162 · účasť: 35,60 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 154 | 95,06 % |
| Otázka 1 — Nie | 5 | 3,08 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 3 | 1,85 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 448 · zúčastnilo sa: 295 · účasť: 65,84 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 80 | 27,39 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 71 | 24,31 % |
| SMER - sociálna demokracia | 71 | 24,31 % |
| Progresívne Slovensko | 18 | 6,16 % |
| REPUBLIKA | 13 | 4,45 % |
| Slovenská národná strana | 13 | 4,45 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 8 | 2,73 % |
| SME RODINA | 7 | 2,39 % |
| Sloboda a Solidarita | 5 | 1,71 % |
| Modrí, Most - Híd | 2 | 0,68 % |
| SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny | 2 | 0,68 % |
| SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | 1 | 0,34 % |
| Vlastenecký blok | 1 | 0,34 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 454 · zúčastnilo sa: 217 · účasť: 47,79 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Michal Kaliňák | Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 109 | 62,64 % |
| Milan Majerský (zvolený) | KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ | 20 | 11,49 % |
| Michal Biganič | Nezávislý kandidát | 15 | 8,62 % |
| Milan Mazurek | REPUBLIKA | 11 | 6,32 % |
| Ingrid Tomková | ĽS Naše Slovensko | 6 | 3,44 % |
| Patrícia Reváková | NK/NEKA | 5 | 2,87 % |
| Filip Kuffa | ŽIVOT | 4 | 2,29 % |
| Ján Bync | Nezávislý kandidát | 4 | 2,29 % |
| Jozef Mihalčin (X) | SRDCE - SNJ - sv | 0 | 0,00 % |
| Ľubomír Goliaš (X) | Hnutie ONÁS | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 454 · zúčastnilo sa: 253 · účasť: 55,72 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 449 · zúčastnilo sa: 294 · účasť: 65,47 %
Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 129 | 44,48 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 48 | 16,55 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 25 | 8,62 % |
| SME RODINA | 25 | 8,62 % |
| VLASŤ | 15 | 5,17 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 12 | 4,13 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 11 | 3,79 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 5 | 1,72 % |
| Sloboda a Solidarita | 4 | 1,37 % |
| Slovenská národná strana | 4 | 1,37 % |
| ZA ĽUDÍ | 4 | 1,37 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 3 | 1,03 % |
| MOST - HÍD | 2 | 0,68 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 1 | 0,34 % |
| Práca slovenského národa | 1 | 0,34 % |
| Socialisti.sk | 1 | 0,34 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 450 · účasť: 41,11 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 128 | 70,32 % |
| Zuzana Čaputová | — | 54 | 29,67 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 456 · účasť: 43,85 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 86 | 43,21 % |
| Štefan Harabin | — | 47 | 23,61 % |
| Zuzana Čaputová | — | 29 | 14,57 % |
| Marian Kotleba | — | 12 | 6,03 % |
| Milan Krajniak | — | 12 | 6,03 % |
| František Mikloško | — | 6 | 3,01 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 3 | 1,50 % |
| Martin Daňo | — | 2 | 1,00 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 1 | 0,50 % |
| Juraj Zábojník | — | 1 | 0,50 % |
| Béla Bugár | — | 0 | 0,00 % |
| Eduard Chmelár | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 457 · účasť: 16,19 %
Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 30 | 41,09 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 8 | 10,95 % |
| MOST - HÍD | 8 | 10,95 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 7 | 9,58 % |
| Kresťanská únia | 7 | 9,58 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 4 | 5,47 % |
| Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce | 2 | 2,73 % |
| Slovenská národná strana | 2 | 2,73 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 1 | 1,36 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 1 | 1,36 % |
| NÁRODNÁ KOALÍCIA | 1 | 1,36 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 1 | 1,36 % |
| Strana rómskej koalície - SRK | 1 | 1,36 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Jozefína Kramárová (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Bilý Milan
- Brenišin Ľuboš
- Kačmár Radoslav
- Kapsdorferová Slávka
- Malega Ján
- Kramárová Anna
- Rohaľ Martin
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Jozefína Kramárová (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Jaščur Ivan
- Konfederák Dušan
- Kramárová Anna
- Miko Milan
- Kačmar Radoslav
- Kapsdorferová Slávka
- Malega Ján
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Jozefína Kramárová (kandidoval za: HZDS)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.