STAČILO.

Leštiny

Obec · kód SK0313509787

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Matej Michna
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: SMER - SD · 1
  • Pangrác Michal
Nezávislí kandidáti · 4
  • Albíni Juraj
  • Hulek Ján
  • Krakovská Milena
  • Škrabáková Bencúrová Martina
Obyvatelia (31. 12. 2025)
313
Rozloha (2025)
6,9 km²
Hustota obyvateľstva
45,1
obyvateľov na km²
Ženy / muži
145
168 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
259
začiatok radu
2011
257
▼ -2 (-0,77 %)
2012
259
▲ +2 (+0,78 %)
2013
264
▲ +5 (+1,93 %)
2014
265
▲ +1 (+0,38 %)
2015
272
▲ +7 (+2,64 %)
2016
273
▲ +1 (+0,37 %)
2017
267
▼ -6 (-2,20 %)
2018
269
▲ +2 (+0,75 %)
2019
267
▼ -2 (-0,74 %)
2020
301
▲ +34 (+12,73 %)
2021
301
= 0 (0,00 %)
2022
302
▲ +1 (+0,33 %)
2023
309
▲ +7 (+2,32 %)
2024
308
▼ -1 (-0,32 %)
2025
313
▲ +5 (+1,62 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 239 · zúčastnilo sa: 65 · účasť: 27,19 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 5889,23 %
Otázka 1 — Nie 57,69 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 23,07 %
Otázka 2 — Áno 5280,00 %
Otázka 2 — Nie 1116,92 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 23,07 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 238 · zúčastnilo sa: 163 · účasť: 68,48 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 8552,79 %
Ivan Korčok — 7647,20 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 234 · zúčastnilo sa: 141 · účasť: 60,25 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok (P) — 5942,14 %
Peter Pellegrini (P) — 5539,28 %
Štefan Harabin — 1913,57 %
Igor Matovič — 32,14 %
Ján Kubiš — 21,42 %
Patrik Dubovský — 21,42 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 239 · zúčastnilo sa: 99 · účasť: 41,42 %

Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Progresívne Slovensko 3839,17 %
SMER - sociálna demokracia 2323,71 %
HLAS - sociálna demokracia 1515,46 %
REPUBLIKA 1313,40 %
Kresťanskodemokratické hnutie 33,09 %
Sloboda a Solidarita 22,06 %
Demokrati 11,03 %
Slovenská národná strana 11,03 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 11,03 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 234 · zúčastnilo sa: 94 · účasť: 40,17 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 9196,80 %
Otázka 1 — Nie 33,19 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 240 · zúčastnilo sa: 185 · účasť: 77,08 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 4926,77 %
HLAS - sociálna demokracia 2513,66 %
Progresívne Slovensko 2513,66 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 168,74 %
Slovenská národná strana 168,74 %
Sloboda a Solidarita 158,19 %
Demokrati 105,46 %
REPUBLIKA 94,91 %
Kresťanskodemokratické hnutie 63,27 %
KARMA 21,09 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 21,09 %
MySlovensko 21,09 %
Pirátska strana - Slovensko 21,09 %
SME RODINA 21,09 %
Komunistická strana Slovenska 10,54 %
SPRAVODLIVOSŤ 10,54 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 233 · zúčastnilo sa: 168 · účasť: 72,10 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Igor Janckulík KDH, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SNS 5135,41 %
Erika Jurinová (zvolený) OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SME RODINA, ZA ĽUDÍ, DS, ODS - Občianski demokrati S… 4732,63 %
Igor Choma SMER - SD 2517,36 %
Peter Slyško Hlas - sociálna demokracia 85,55 %
Marián Murín Nezávislý kandidát 42,77 %
Katarína Boková Slovenské Hnutie Obrody 32,08 %
Miroslav Urban REPUBLIKA 32,08 %
Andrea Starinská NK/NEKA 10,69 %
Daniela Zemanová Hnutie ONÁS 10,69 %
František Drozd ĽS Naše Slovensko 10,69 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 234 · zúčastnilo sa: 176 · účasť: 75,21 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 234 · zúčastnilo sa: 184 · účasť: 78,63 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 6133,51 %
SMER - sociálna demokracia 4524,72 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 168,79 %
Sloboda a Solidarita 94,94 %
SME RODINA 84,39 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 73,84 %
Slovenská národná strana 73,84 %
VLASŤ 73,84 %
DOBRÁ VOĽBA 63,29 %
Kresťanskodemokratické hnutie 63,29 %
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 31,64 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 31,64 %
ZA ĽUDÍ 31,64 %
99 % - občiansky hlas 10,54 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 217 · účasť: 56,68 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 6151,26 %
Maroš Šefčovič — 5848,73 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 212 · účasť: 65,56 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 4734,55 %
Maroš Šefčovič — 3626,47 %
Štefan Harabin — 2216,17 %
Marian Kotleba — 1410,29 %
Eduard Chmelár — 75,14 %
František Mikloško — 42,94 %
Béla Bugár — 21,47 %
Martin Daňo — 21,47 %
Bohumila Tauchmannová — 10,73 %
Róbert Švec — 10,73 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Milan Krajniak — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 212 · účasť: 30,66 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 1523,07 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 1015,38 %
Sloboda a Solidarita 812,30 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 69,23 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 69,23 %
Slovenská národná strana 57,69 %
SME RODINA - Boris Kollár 57,69 %
Kresťanská únia 23,07 %
Kresťanskodemokratické hnutie 23,07 %
Strana práce 23,07 %
DOMA DOBRE 11,53 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 11,53 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 11,53 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 11,53 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Miroslav Kovalčík (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

Nezávislí kandidáti · 5
  • Albíni Jurajobvod 1102 hlasov
  • Hulek Jánobvod 182 hlasov
  • Krakovská Milenaobvod 1105 hlasov
  • Mačuha Jánobvod 182 hlasov
  • Michna Matejobvod 1122 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Miroslav Kovalčík (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Kořalníková Mária101 hlasov
  • Pangrác Michal68 hlasov
Nezávislí kandidáti · 3
  • Albíni Juraj113 hlasov
  • Hulek Ján109 hlasov
  • Mačuha Ján77 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Ján Brašeň (kandidoval za: HZDS)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.