STAČILO.

Kamienka

Obec · kód SK041A526789

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Juraj Jedinák
kandidoval za: SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Poslanci zastupiteľstva (9)
kandidovali za: SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia · 7
  • Beňo Miroslav
  • Hrebíková Beáta
  • Chobor Štefan
  • Karaš Martin
  • Matoľák Ján
  • Nestorík Juraj
  • Škvarová Nikola
kandidovali za: NK/NEKA · 1
  • Sivuľka Stanislav
Nezávislí kandidáti · 1
  • Duchová Martina
Obyvatelia (31. 12. 2025)
1 335
Rozloha (2025)
29,2 km²
Hustota obyvateľstva
45,8
obyvateľov na km²
Ženy / muži
659
676 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
1 400
začiatok radu
2011
1 387
▼ -13 (-0,93 %)
2012
1 379
▼ -8 (-0,58 %)
2013
1 379
= 0 (0,00 %)
2014
1 376
▼ -3 (-0,22 %)
2015
1 371
▼ -5 (-0,36 %)
2016
1 368
▼ -3 (-0,22 %)
2017
1 368
= 0 (0,00 %)
2018
1 368
= 0 (0,00 %)
2019
1 359
▼ -9 (-0,66 %)
2020
1 346
▼ -13 (-0,96 %)
2021
1 329
▼ -17 (-1,26 %)
2022
1 342
▲ +13 (+0,98 %)
2023
1 327
▼ -15 (-1,12 %)
2024
1 341
▲ +14 (+1,06 %)
2025
1 335
▼ -6 (-0,45 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 1 064 · zúčastnilo sa: 125 · účasť: 11,74 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 11491,20 %
Otázka 1 — Nie 118,80 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %
Otázka 2 — Áno 10584,00 %
Otázka 2 — Nie 1814,40 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 21,60 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 031 · zúčastnilo sa: 597 · účasť: 57,90 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 45476,81 %
Ivan Korčok — 13723,18 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 033 · zúčastnilo sa: 483 · účasť: 46,75 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 26054,16 %
Štefan Harabin — 9820,41 %
Ivan Korčok (P) — 9519,79 %
Ján Kubiš — 132,70 %
Igor Matovič — 91,87 %
Marian Kotleba — 30,62 %
Patrik Dubovský — 20,41 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 1 058 · zúčastnilo sa: 329 · účasť: 31,09 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 8627,12 %
REPUBLIKA 5818,29 %
HLAS - sociálna demokracia 4614,51 %
Progresívne Slovensko 4413,88 %
Kresťanskodemokratické hnutie 268,20 %
Demokrati 113,47 %
Slovenská národná strana 113,47 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 103,15 %
Sloboda a Solidarita 82,52 %
Slovenský PATRIOT 72,20 %
Komunistická strana Slovenska 30,94 %
Kresťanská únia 30,94 %
MySlovensko 10,31 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 10,31 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 10,31 %
Volt Slovensko 10,31 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 1 061 · zúčastnilo sa: 377 · účasť: 35,53 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 36596,81 %
Otázka 1 — Nie 123,18 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 1 028 · zúčastnilo sa: 634 · účasť: 61,67 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 16025,47 %
HLAS - sociálna demokracia 15524,68 %
Slovenská národná strana 7311,62 %
Kresťanskodemokratické hnutie 6310,03 %
REPUBLIKA 558,75 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 375,89 %
Progresívne Slovensko 345,41 %
Sloboda a Solidarita 264,14 %
SME RODINA 91,43 %
Demokrati 71,11 %
Komunistická strana Slovenska 40,63 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 40,63 %
KARMA 10,15 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 1 065 · zúčastnilo sa: 426 · účasť: 40,00 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Michal Kaliňák Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA 16942,56 %
Milan Majerský (zvolený) KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ 9022,67 %
Milan Mazurek REPUBLIKA 5513,85 %
Michal Biganič Nezávislý kandidát 5012,59 %
Filip Kuffa ŽIVOT 123,02 %
Ingrid Tomková ĽS Naše Slovensko 82,01 %
Patrícia Reváková NK/NEKA 61,51 %
Ján Bync Nezávislý kandidát 41,00 %
Ľubomír Goliaš (X) Hnutie ONÁS 30,75 %
Jozef Mihalčin (X) SRDCE - SNJ - sv 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 1 065 · zúčastnilo sa: 425 · účasť: 39,90 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 1 100 · zúčastnilo sa: 638 · účasť: 58,00 %

Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 21734,66 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 10616,93 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 6610,54 %
SME RODINA 507,98 %
VLASŤ 396,23 %
Kresťanskodemokratické hnutie 386,07 %
Slovenská národná strana 335,27 %
Sloboda a Solidarita 193,03 %
DOBRÁ VOĽBA 152,39 %
ZA ĽUDÍ 152,39 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 142,23 %
MOST - HÍD 60,95 %
Slovenská liga 20,31 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 20,31 %
Socialisti.sk 20,31 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 10,15 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,15 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 117 · účasť: 38,13 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 32176,61 %
Zuzana Čaputová — 9823,38 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 116 · účasť: 43,18 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Štefan Harabin — 19340,46 %
Maroš Šefčovič — 10822,64 %
Marian Kotleba — 5611,74 %
Zuzana Čaputová — 5010,48 %
Eduard Chmelár — 224,61 %
Milan Krajniak — 204,19 %
František Mikloško — 163,35 %
Béla Bugár — 40,83 %
Martin Daňo — 40,83 %
Róbert Švec — 20,41 %
Bohumila Tauchmannová — 10,20 %
Juraj Zábojník — 10,20 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 1 116 · účasť: 30,46 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 23570,14 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 308,95 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 144,17 %
Kresťanskodemokratické hnutie 113,28 %
SME RODINA - Boris Kollár 82,38 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 51,49 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 51,49 %
Kresťanská únia 51,49 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 51,49 %
DOPRAVA 41,19 %
Slovenská národná strana 41,19 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 30,89 %
Sloboda a Solidarita 30,89 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 20,59 %
NAJ - Nezávislosť a Jednota 10,29 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Juraj Jedinák (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: SMER-SD · 5
  • Billík Michalobvod 1172 hlasov
  • Chobor Štefanobvod 1228 hlasov
  • Karaš Martinobvod 1263 hlasov
  • Matoľák Jánobvod 1196 hlasov
  • Nestorík Jurajobvod 1181 hlasov
kandidovali za: ÚSVIT · 1
  • Hrebíková Beátaobvod 1200 hlasov
Nezávislí kandidáti · 3
  • Beňo Miroslavobvod 1255 hlasov
  • Foľvarský Štefanobvod 1161 hlasov
  • Sivuľka Stanislavobvod 1225 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Juraj Jedinák (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: SMER-SD · 5
  • Billíková Mária199 hlasov
  • Glosíková Iveta223 hlasov
  • Karaš Martin276 hlasov
  • Matoľák Ján219 hlasov
  • Sipko Milan217 hlasov
kandidovali za: SDKÚ-DS · 1
  • Sivuľka Stanislav176 hlasov
kandidovali za: SDS · 1
  • Nestoríková Iveta219 hlasov
Nezávislí kandidáti · 2
  • Beňo Miroslav170 hlasov
  • Turek Ľubomír209 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Mikuláš Mýtnik (kandidoval za: HZD, HZDS, KSS, SMER, SDĽ)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.