STAČILO.

Kamenná Poruba

Obec · kód SK041D528773

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Miroslav Janoško
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (9)
kandidovali za: SMER - SD · 2
  • Baranský Dušan
  • Hricová Oľga
SME RODINA · 1
  • Hurný Peter
kandidovali za: DOBRÁ VOĽBA a Umiernení · 1
  • Lukačin Ján
kandidovali za: Hlas - sociálna demokracia · 1
  • Vaľovčinová Adriana
kandidovali za: NaS - ns · 1
  • Bindas Miroslav
kandidovali za: SNS · 1
  • Sabol Peter
kandidovali za: SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby · 1
  • Ďuďa Martin
kandidovali za: ŽIVOT · 1
  • Hajník Martin
Obyvatelia (31. 12. 2025)
1 763
Rozloha (2025)
7,4 km²
Hustota obyvateľstva
238,0
obyvateľov na km²
Ženy / muži
899
864 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
1 270
začiatok radu
2011
1 276
▲ +6 (+0,47 %)
2012
1 288
▲ +12 (+0,94 %)
2013
1 306
▲ +18 (+1,40 %)
2014
1 332
▲ +26 (+1,99 %)
2015
1 355
▲ +23 (+1,73 %)
2016
1 369
▲ +14 (+1,03 %)
2017
1 390
▲ +21 (+1,53 %)
2018
1 436
▲ +46 (+3,31 %)
2019
1 490
▲ +54 (+3,76 %)
2020
1 518
▲ +28 (+1,88 %)
2021
1 585
▲ +67 (+4,41 %)
2022
1 616
▲ +31 (+1,96 %)
2023
1 660
▲ +44 (+2,72 %)
2024
1 727
▲ +67 (+4,04 %)
2025
1 763
▲ +36 (+2,08 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 1 081 · zúčastnilo sa: 41 · účasť: 3,79 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 3585,36 %
Otázka 1 — Nie 512,19 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 12,43 %
Otázka 2 — Áno 3790,24 %
Otázka 2 — Nie 37,31 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 12,43 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 040 · zúčastnilo sa: 308 · účasť: 29,61 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 23677,37 %
Ivan Korčok — 6922,62 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 033 · zúčastnilo sa: 274 · účasť: 26,52 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 15758,14 %
Ivan Korčok (P) — 5118,88 %
Štefan Harabin — 3713,70 %
Igor Matovič — 238,51 %
Ján Kubiš — 10,37 %
Milan Náhlik — 10,37 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 1 037 · zúčastnilo sa: 124 · účasť: 11,95 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 4940,16 %
Progresívne Slovensko 2117,21 %
HLAS - sociálna demokracia 1713,93 %
REPUBLIKA 1310,65 %
Slovenská národná strana 64,91 %
Kresťanskodemokratické hnutie 43,27 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 32,45 %
Demokrati 21,63 %
Kresťanská únia 21,63 %
Komunistická strana Slovenska 10,81 %
MySlovensko 10,81 %
Sloboda a Solidarita 10,81 %
Slovenský PATRIOT 10,81 %
ZDRAVÝ ROZUM 10,81 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 1 037 · zúčastnilo sa: 196 · účasť: 18,90 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 18895,91 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 63,06 %
Otázka 1 — Nie 21,02 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 1 031 · zúčastnilo sa: 695 · účasť: 67,41 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 39557,49 %
SMER - sociálna demokracia 9013,10 %
HLAS - sociálna demokracia 8412,22 %
Slovenská národná strana 304,36 %
Progresívne Slovensko 213,05 %
REPUBLIKA 182,62 %
Kresťanskodemokratické hnutie 152,18 %
SME RODINA 91,31 %
Sloboda a Solidarita 71,01 %
Demokrati 60,87 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 40,58 %
Pirátska strana - Slovensko 40,58 %
Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana 10,14 %
MySlovensko 10,14 %
PRINCÍP 10,14 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 10,14 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 1 038 · zúčastnilo sa: 284 · účasť: 27,36 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Milan Majerský (zvolený) KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ 8334,15 %
Michal Kaliňák Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA 5723,45 %
Milan Mazurek REPUBLIKA 4920,16 %
Jozef Mihalčin (X) SRDCE - SNJ - sv 208,23 %
Ján Bync Nezávislý kandidát 166,58 %
Patrícia Reváková NK/NEKA 93,70 %
Michal Biganič Nezávislý kandidát 31,23 %
Filip Kuffa ŽIVOT 20,82 %
Ingrid Tomková ĽS Naše Slovensko 20,82 %
Ľubomír Goliaš (X) Hnutie ONÁS 20,82 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 1 038 · zúčastnilo sa: 878 · účasť: 84,58 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 918 · zúčastnilo sa: 485 · účasť: 52,83 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 15432,21 %
SMER - sociálna demokracia 9119,03 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 5711,92 %
DOBRÁ VOĽBA 367,53 %
SME RODINA 306,27 %
Slovenská národná strana 285,85 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 214,39 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 173,55 %
Kresťanskodemokratické hnutie 132,71 %
Sloboda a Solidarita 102,09 %
VLASŤ 91,88 %
MOST - HÍD 61,25 %
ZA ĽUDÍ 51,04 %
Socialisti.sk 10,20 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 915 · účasť: 23,93 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 17079,81 %
Zuzana Čaputová — 4320,18 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 915 · účasť: 24,26 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Marian Kotleba — 6529,41 %
Štefan Harabin — 5625,33 %
Maroš Šefčovič — 4419,90 %
Zuzana Čaputová — 3415,38 %
František Mikloško — 114,97 %
Béla Bugár — 31,35 %
Milan Krajniak — 31,35 %
Eduard Chmelár — 20,90 %
Robert Mistrík (X) — 20,90 %
Martin Daňo — 10,45 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 914 · účasť: 17,28 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 7346,79 %
SMER - sociálna demokracia 2817,94 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 1710,89 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 74,48 %
Slovenská národná strana 63,84 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 42,56 %
SME RODINA - Boris Kollár 42,56 %
Kresťanskodemokratické hnutie 31,92 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 31,92 %
EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA 21,28 %
Kresťanská únia 21,28 %
Sloboda a Solidarita 21,28 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 21,28 %
Demokratická strana 10,64 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 10,64 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 10,64 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Zdenko Gaďo (kandidoval za: SRK)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: SRK · 8
  • Červeňák Ignácobvod 1215 hlasov
  • Ďuďa Martinobvod 1253 hlasov
  • Gaďo Mariánobvod 1243 hlasov
  • Giňo Peterobvod 1245 hlasov
  • Karchňák Dušanobvod 1224 hlasov
  • Kučerák Gejzaobvod 1252 hlasov
  • Mucha Jánobvod 1226 hlasov
  • Tancoš Jozefobvod 1231 hlasov
kandidovali za: NAJ · 1
  • Tippan Andrejobvod 1240 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Jozef Gaďo (kandidoval za: SRK)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: SRK · 5
  • Gaďo Zdenko189 hlasov
  • Goroľ Alexander183 hlasov
  • Goroľ Ján183 hlasov
  • Kováč Róbert183 hlasov
  • Tippan Andrej168 hlasov
kandidovali za: EDS · 1
  • Vaľko Štefan125 hlasov
kandidovali za: KDH · 1
  • Sabol Peter123 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 1
  • Dudáš Peter124 hlasov
Nezávislí kandidáti · 1
  • Gurega Ján129 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Jozef Bočko (kandidoval za: SDĽ)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.