STAČILO.

Kamenica nad Hronom

Obec · kód SK0234503231

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
František Párkanský
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (9)
kandidovali za: SZÖVETSÉG - ALIANCIA · 3
  • Kurali Attila
  • Molnár Štefan
  • Stugel Zsanett
kandidovali za: SMER - SD · 1
  • Struhár Jaroslav
Nezávislí kandidáti · 5
  • Bitter Andrej
  • Galbavý Milan
  • Góra Pavol
  • Keszegh Pál
  • Zátyik Ján
Obyvatelia (31. 12. 2025)
1 217
Rozloha (2025)
18,7 km²
Hustota obyvateľstva
65,0
obyvateľov na km²
Ženy / muži
634
583 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
1 374
začiatok radu
2011
1 372
▼ -2 (-0,15 %)
2012
1 385
▲ +13 (+0,95 %)
2013
1 357
▼ -28 (-2,02 %)
2014
1 396
▲ +39 (+2,87 %)
2015
1 380
▼ -16 (-1,15 %)
2016
1 360
▼ -20 (-1,45 %)
2017
1 342
▼ -18 (-1,32 %)
2018
1 315
▼ -27 (-2,01 %)
2019
1 314
▼ -1 (-0,08 %)
2020
1 275
▼ -39 (-2,97 %)
2021
1 278
▲ +3 (+0,24 %)
2022
1 255
▼ -23 (-1,80 %)
2023
1 233
▼ -22 (-1,75 %)
2024
1 218
▼ -15 (-1,22 %)
2025
1 217
▼ -1 (-0,08 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 1 018 · zúčastnilo sa: 92 · účasť: 9,03 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 7076,08 %
Otázka 1 — Nie 1819,56 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 44,34 %
Otázka 2 — Áno 7278,26 %
Otázka 2 — Nie 1617,39 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 44,34 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 037 · zúčastnilo sa: 364 · účasť: 35,10 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 25070,22 %
Ivan Korčok — 10629,77 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 031 · zúčastnilo sa: 283 · účasť: 27,44 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 11139,50 %
Krisztián Forró — 7727,40 %
Ivan Korčok (P) — 6121,70 %
Štefan Harabin — 186,40 %
Igor Matovič — 82,84 %
Ján Kubiš — 41,42 %
Andrej Danko (X) — 10,35 %
Marian Kotleba — 10,35 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 1 025 · zúčastnilo sa: 210 · účasť: 20,48 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 8239,04 %
HLAS - sociálna demokracia 4019,04 %
SMER - sociálna demokracia 3717,61 %
Progresívne Slovensko 2813,33 %
REPUBLIKA 94,28 %
Demokrati 41,90 %
Kresťanskodemokratické hnutie 31,42 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 31,42 %
Sloboda a Solidarita 20,95 %
Slovenský PATRIOT 10,47 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 10,47 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 1 034 · zúčastnilo sa: 171 · účasť: 16,53 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 16294,73 %
Otázka 1 — Nie 84,67 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 10,58 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 1 052 · zúčastnilo sa: 478 · účasť: 45,43 %

Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny 17938,32 %
SMER - sociálna demokracia 9319,91 %
HLAS - sociálna demokracia 6313,49 %
Progresívne Slovensko 4710,06 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 377,92 %
REPUBLIKA 102,14 %
Modrí, Most - Híd 91,92 %
Sloboda a Solidarita 71,49 %
SME RODINA 51,07 %
Kresťanskodemokratické hnutie 40,85 %
Demokrati 30,64 %
Slovenská národná strana 30,64 %
Pirátska strana - Slovensko 20,42 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 20,42 %
KARMA 10,21 %
Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana 10,21 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,21 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 1 076 · zúčastnilo sa: 555 · účasť: 51,57 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Tibor Csenger SZÖVETSÉG - ALIANCIA 18942,66 %
Branislav Becík (zvolený) Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA 13430,24 %
Milan Belica Nezávislý kandidát 4510,15 %
Martina Holečková KDH, SaS, Tím Kraj Nitra, ŠANCA, SPOLU, ODS - Občianski demokrati Slovenska, DS… 347,67 %
Lukáš Kyselica OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA 102,25 %
Renáta Kolenčíková Nezávislý kandidát 92,03 %
Martin Kusenda Nezávislý kandidát 61,35 %
Peter Pukan REPUBLIKA 61,35 %
Artúr Bekmatov Socialisti.sk 51,12 %
Oliver Štaudner Slovenská ľudová strana (SĽS) 30,67 %
Milan Španír ĽS Naše Slovensko 20,45 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 1 076 · zúčastnilo sa: 565 · účasť: 52,50 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 1 102 · zúčastnilo sa: 519 · účasť: 47,09 %

Výsledky v tejto obci (18 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 20439,68 %
SMER - sociálna demokracia 6212,06 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 5811,28 %
MOST - HÍD 5610,89 %
ZA ĽUDÍ 295,64 %
SME RODINA 254,86 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 203,89 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 163,11 %
Sloboda a Solidarita 132,52 %
VLASŤ 132,52 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 50,97 %
DOBRÁ VOĽBA 30,58 %
Demokratická strana 20,38 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 20,38 %
Slovenská národná strana 20,38 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 20,38 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,19 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 10,19 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 092 · účasť: 22,98 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 12551,65 %
Maroš Šefčovič — 11748,34 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 089 · účasť: 25,34 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Béla Bugár — 9133,21 %
Zuzana Čaputová — 8631,38 %
Štefan Harabin — 2810,21 %
Maroš Šefčovič — 238,39 %
František Mikloško — 93,28 %
József Menyhárt (X) — 82,91 %
Marian Kotleba — 82,91 %
Eduard Chmelár — 72,55 %
Martin Daňo — 51,82 %
Milan Krajniak — 31,09 %
Juraj Zábojník — 20,72 %
Bohumila Tauchmannová — 10,36 %
Ivan Zuzula — 10,36 %
Robert Mistrík (X) — 10,36 %
Róbert Švec — 10,36 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 1 087 · účasť: 15,73 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja 7645,23 %
MOST - HÍD 3520,83 %
SMER - sociálna demokracia 2011,90 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 127,14 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 95,35 %
Sloboda a Solidarita 42,38 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 21,19 %
Maďarská kresťanskodemokratická aliancia - Magyar Kereszténydemokrata Szövetség 21,19 %
SME RODINA - Boris Kollár 21,19 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 10,59 %
Kresťanská únia 10,59 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 10,59 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 10,59 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 10,59 %
Strana tolerancie a spolunažívania 10,59 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Ján Elzer (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Struhár Jaroslavobvod 1221 hlasov
  • Struhár Tiborobvod 1267 hlasov
kandidovali za: SMK-MKP · 1
  • Kuraliová Adrianaobvod 1197 hlasov
Nezávislí kandidáti · 6
  • Gajdoš Enikőobvod 1341 hlasov
  • Galbavý Milanobvod 1225 hlasov
  • Góra Pavolobvod 1302 hlasov
  • Keszegh Pálobvod 1247 hlasov
  • Lalo Ladislavobvod 1267 hlasov
  • Zátyik Jánobvod 1373 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Ján Elzer (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: MOST - HÍD · 2
  • Slivová Renáta240 hlasov
  • Struhár Jaroslav238 hlasov
kandidovali za: SMK-MKP · 2
  • Keszegh Ágnes272 hlasov
  • Prohászka Zoltán444 hlasov
Nezávislí kandidáti · 5
  • Gajdoš Enikő343 hlasov
  • Góra Pavol283 hlasov
  • Lalo Ladislav234 hlasov
  • Viziová Zlatica263 hlasov
  • Zátyik Ján330 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Judita Slivová (Nezávislý kandidát)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.