STAČILO.

Jelšovec

Obec · kód SK0326511463

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Ladislav Mácka
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: SMER - SD · 1
  • Žilková Aneta
Nezávislí kandidáti · 4
  • Jaraba Miroslav
  • Kemeníková Beáta
  • Klapáčová Jana
  • Sára Martin
Obyvatelia (31. 12. 2025)
298
Rozloha (2025)
8,1 km²
Hustota obyvateľstva
36,6
obyvateľov na km²
Ženy / muži
136
162 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
286
začiatok radu
2011
311
▲ +25 (+8,74 %)
2012
307
▼ -4 (-1,29 %)
2013
314
▲ +7 (+2,28 %)
2014
314
= 0 (0,00 %)
2015
316
▲ +2 (+0,64 %)
2016
326
▲ +10 (+3,16 %)
2017
330
▲ +4 (+1,23 %)
2018
337
▲ +7 (+2,12 %)
2019
349
▲ +12 (+3,56 %)
2020
329
▼ -20 (-5,73 %)
2021
334
▲ +5 (+1,52 %)
2022
323
▼ -11 (-3,29 %)
2023
315
▼ -8 (-2,48 %)
2024
303
▼ -12 (-3,81 %)
2025
298
▼ -5 (-1,65 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 233 · zúčastnilo sa: 17 · účasť: 7,29 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 1482,35 %
Otázka 1 — Nie 211,76 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 15,88 %
Otázka 2 — Áno 1376,47 %
Otázka 2 — Nie 317,64 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 15,88 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 243 · zúčastnilo sa: 70 · účasť: 28,80 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 5071,42 %
Ivan Korčok — 2028,57 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 243 · zúčastnilo sa: 50 · účasť: 20,57 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok (P) — 1632,00 %
Peter Pellegrini (P) — 1326,00 %
Štefan Harabin — 1122,00 %
Igor Matovič — 48,00 %
Ján Kubiš — 36,00 %
Krisztián Forró — 24,00 %
Andrej Danko (X) — 12,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 243 · zúčastnilo sa: 19 · účasť: 7,81 %

Výsledky v tejto obci (7 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 631,57 %
Progresívne Slovensko 421,05 %
REPUBLIKA 315,78 %
Kresťanskodemokratické hnutie 210,52 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 210,52 %
HLAS - sociálna demokracia 15,26 %
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 15,26 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 255 · zúčastnilo sa: 33 · účasť: 12,94 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 3296,96 %
Otázka 1 — Nie 13,03 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 248 · zúčastnilo sa: 85 · účasť: 34,27 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 2529,41 %
HLAS - sociálna demokracia 2023,52 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 1922,35 %
Kresťanskodemokratické hnutie 44,70 %
REPUBLIKA 44,70 %
SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny 44,70 %
SME RODINA 33,52 %
Progresívne Slovensko 22,35 %
KARMA 11,17 %
Komunistická strana Slovenska 11,17 %
Pirátska strana - Slovensko 11,17 %
Slovenská národná strana 11,17 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 259 · zúčastnilo sa: 58 · účasť: 22,39 %

Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ondrej Lunter (zvolený) Nezávislý kandidát 1938,00 %
Miroslav Suja REPUBLIKA 1428,00 %
Adrian Polóny Nezávislý kandidát 714,00 %
Marek Kotleba ĽS Naše Slovensko 510,00 %
Michal Albert KSS 36,00 %
Marek Modranský (X) Nezávislý kandidát 12,00 %
Maroš Čupka Socialisti.sk 12,00 %
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 00,00 %
Rudolf Huliak NK/NEKA 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 259 · zúčastnilo sa: 123 · účasť: 47,49 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 249 · zúčastnilo sa: 92 · účasť: 36,94 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 2325,27 %
SME RODINA 2224,17 %
SMER - sociálna demokracia 1314,28 %
MOST - HÍD 99,89 %
Sloboda a Solidarita 55,49 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 44,39 %
ZA ĽUDÍ 33,29 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 22,19 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 22,19 %
Kresťanskodemokratické hnutie 22,19 %
DOBRÁ VOĽBA 11,09 %
HLAS ĽUDU 11,09 %
Práca slovenského národa 11,09 %
Slovenská národná strana 11,09 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 11,09 %
VLASŤ 11,09 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 239 · účasť: 16,31 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 2666,66 %
Maroš Šefčovič — 1333,33 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 238 · účasť: 25,63 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 2744,26 %
Štefan Harabin — 1118,03 %
Béla Bugár — 711,47 %
Maroš Šefčovič — 69,83 %
Marian Kotleba — 46,55 %
Milan Krajniak — 34,91 %
Eduard Chmelár — 23,27 %
Ivan Zuzula — 11,63 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
František Mikloško — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Martin Daňo — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 252 · účasť: 9,52 %

Výsledky v tejto obci (8 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 627,27 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 418,18 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 418,18 %
SME RODINA - Boris Kollár 313,63 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 29,09 %
DOMA DOBRE 14,54 %
Kresťanskodemokratické hnutie 14,54 %
MOST - HÍD 14,54 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Viera Sárová (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 5
  • Danč Miroslavobvod 1111 hlasov
  • Kováč Jánobvod 1101 hlasov
  • Krnáč Mariánobvod 184 hlasov
  • Sára Jánobvod 1108 hlasov
  • Tóthová Ivetaobvod 187 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Viera Sárová (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 4
  • Kováč Ján80 hlasov
  • Sára Ján82 hlasov
  • Tóthová Iveta73 hlasov
  • Vocásková Denisa72 hlasov
kandidovali za: SDKÚ-DS · 1
  • Bodnár Ján87 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Ján Sára (kandidoval za: KDH, SDKÚ)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.