Hrušov
Obec · kód SK032A516040
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Brlošová Anna
- Drozdík Dominik
- Fašang Ján
- Kamasová Nikola
- Mihálik Erik
- Mihaľkin Ján
- Santoris Rudolf
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 641 · zúčastnilo sa: 84 · účasť: 13,10 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 78 | 92,85 % |
| Otázka 1 — Nie | 5 | 5,95 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 1,19 % |
| Otázka 2 — Áno | 74 | 88,09 % |
| Otázka 2 — Nie | 9 | 10,71 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 1 | 1,19 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 693 · zúčastnilo sa: 455 · účasť: 65,65 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 316 | 69,60 % |
| Ivan Korčok | — | 138 | 30,39 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 680 · zúčastnilo sa: 394 · účasť: 57,94 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 208 | 52,79 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 114 | 28,93 % |
| Štefan Harabin | — | 36 | 9,13 % |
| Ján Kubiš | — | 11 | 2,79 % |
| Igor Matovič | — | 8 | 2,03 % |
| Patrik Dubovský | — | 7 | 1,77 % |
| Marian Kotleba | — | 6 | 1,52 % |
| Krisztián Forró | — | 4 | 1,01 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 700 · zúčastnilo sa: 246 · účasť: 35,14 %
Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 71 | 29,70 % |
| Progresívne Slovensko | 47 | 19,66 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 32 | 13,38 % |
| REPUBLIKA | 22 | 9,20 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 18 | 7,53 % |
| Sloboda a Solidarita | 13 | 5,43 % |
| Demokrati | 12 | 5,02 % |
| Slovenská národná strana | 6 | 2,51 % |
| Kresťanská únia | 3 | 1,25 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | 1,25 % |
| SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA | 3 | 1,25 % |
| ZDRAVÝ ROZUM | 3 | 1,25 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 2 | 0,83 % |
| Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | 2 | 0,83 % |
| SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | 1 | 0,41 % |
| Volt Slovensko | 1 | 0,41 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 658 · zúčastnilo sa: 222 · účasť: 33,73 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 213 | 95,94 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 5 | 2,25 % |
| Otázka 1 — Nie | 4 | 1,80 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 670 · zúčastnilo sa: 487 · účasť: 72,68 %
Výsledky v tejto obci (22 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| HLAS - sociálna demokracia | 138 | 28,87 % |
| SMER - sociálna demokracia | 96 | 20,08 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 40 | 8,36 % |
| Slovenská národná strana | 38 | 7,94 % |
| Progresívne Slovensko | 35 | 7,32 % |
| Sloboda a Solidarita | 29 | 6,06 % |
| SME RODINA | 23 | 4,81 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 19 | 3,97 % |
| REPUBLIKA | 16 | 3,34 % |
| Demokrati | 12 | 2,51 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 9 | 1,88 % |
| Modrí, Most - Híd | 4 | 0,83 % |
| Pirátska strana - Slovensko | 4 | 0,83 % |
| SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny | 4 | 0,83 % |
| PRINCÍP | 3 | 0,62 % |
| Komunistická strana Slovenska | 2 | 0,41 % |
| Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana | 1 | 0,20 % |
| Slovenské Hnutie Obrody | 1 | 0,20 % |
| SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | 1 | 0,20 % |
| SPRAVODLIVOSŤ | 1 | 0,20 % |
| SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA | 1 | 0,20 % |
| Vlastenecký blok | 1 | 0,20 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 675 · zúčastnilo sa: 460 · účasť: 68,14 %
Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Ondrej Lunter (zvolený) | Nezávislý kandidát | 198 | 49,74 % |
| Marek Kotleba | ĽS Naše Slovensko | 61 | 15,32 % |
| Adrian Polóny | Nezávislý kandidát | 39 | 9,79 % |
| Rudolf Huliak | NK/NEKA | 32 | 8,04 % |
| Miroslav Suja | REPUBLIKA | 30 | 7,53 % |
| Jozef Sásik | Slovenská ľudová strana (SĽS) | 16 | 4,02 % |
| Michal Albert | KSS | 14 | 3,51 % |
| Maroš Čupka | Socialisti.sk | 8 | 2,01 % |
| Marek Modranský (X) | Nezávislý kandidát | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 675 · zúčastnilo sa: 460 · účasť: 68,14 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 642 · zúčastnilo sa: 423 · účasť: 65,88 %
Výsledky v tejto obci (20 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 126 | 29,85 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 70 | 16,58 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 50 | 11,84 % |
| SME RODINA | 47 | 11,13 % |
| Slovenská národná strana | 24 | 5,68 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 22 | 5,21 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 20 | 4,73 % |
| ZA ĽUDÍ | 19 | 4,50 % |
| Sloboda a Solidarita | 10 | 2,36 % |
| VLASŤ | 8 | 1,89 % |
| MOST - HÍD | 7 | 1,65 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 6 | 1,42 % |
| Socialisti.sk | 4 | 0,94 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 2 | 0,47 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 2 | 0,47 % |
| Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť | 1 | 0,23 % |
| Slovenská liga | 1 | 0,23 % |
| Slovenské Hnutie Obrody | 1 | 0,23 % |
| SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby | 1 | 0,23 % |
| STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 1 | 0,23 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 669 · účasť: 44,99 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 192 | 65,30 % |
| Zuzana Čaputová | — | 102 | 34,69 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 675 · účasť: 52,59 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 109 | 31,32 % |
| Marian Kotleba | — | 73 | 20,97 % |
| Zuzana Čaputová | — | 69 | 19,82 % |
| Štefan Harabin | — | 39 | 11,20 % |
| František Mikloško | — | 17 | 4,88 % |
| Béla Bugár | — | 16 | 4,59 % |
| Eduard Chmelár | — | 9 | 2,58 % |
| Milan Krajniak | — | 7 | 2,01 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 3 | 0,86 % |
| Juraj Zábojník | — | 2 | 0,57 % |
| Martin Daňo | — | 2 | 0,57 % |
| Róbert Švec | — | 2 | 0,57 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 665 · účasť: 21,65 %
Výsledky v tejto obci (20 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 38 | 27,73 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 17 | 12,40 % |
| Slovenská národná strana | 16 | 11,67 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 13 | 9,48 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 12 | 8,75 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 11 | 8,02 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 5 | 3,64 % |
| STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 5 | 3,64 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 4 | 2,91 % |
| Sloboda a Solidarita | 3 | 2,18 % |
| Kresťanská únia | 2 | 1,45 % |
| Maďarská kresťanskodemokratická aliancia - Magyar Kereszténydemokrata Szövetség | 2 | 1,45 % |
| Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja | 2 | 1,45 % |
| Demokratická strana | 1 | 0,72 % |
| DOMA DOBRE | 1 | 0,72 % |
| DOPRAVA | 1 | 0,72 % |
| MOST - HÍD | 1 | 0,72 % |
| PRIAMA DEMOKRACIA | 1 | 0,72 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 1 | 0,72 % |
| Strana zelených Slovenska | 1 | 0,72 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Pavel Bendík (Nezávislý kandidát)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Adamovová Kamila
- Brlošová Anna
- Fašang Ján
- Humenaj Vincent
- Chabrečeková Anna
- Santoris Rudolf
- Výbošťoková Katarína
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Pavel Bendík (Nezávislý kandidát)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Stachová Janka
- Bendíková Anna
- Benková Anna
- Brlošová Anna
- Fašang Ján
- Halfarová Ilona
- Humenaj Vincent
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Pavel Bendík (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.