STAČILO.

Horná Ves

Obec · kód SK032D581747

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Michal Mecele
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (5)
Nezávislí kandidáti · 5
  • Gašparíková Veronika
  • Kubík Milan
  • Považan Dušan
  • Širáň Vladimír
  • Urgela Erik
Obyvatelia (31. 12. 2025)
634
Rozloha (2025)
3,7 km²
Hustota obyvateľstva
173,1
obyvateľov na km²
Ženy / muži
326
308 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
737
začiatok radu
2011
714
▼ -23 (-3,12 %)
2012
705
▼ -9 (-1,26 %)
2013
707
▲ +2 (+0,28 %)
2014
711
▲ +4 (+0,57 %)
2015
711
= 0 (0,00 %)
2016
696
▼ -15 (-2,11 %)
2017
689
▼ -7 (-1,01 %)
2018
685
▼ -4 (-0,58 %)
2019
693
▲ +8 (+1,17 %)
2020
696
▲ +3 (+0,43 %)
2021
681
▼ -15 (-2,16 %)
2022
664
▼ -17 (-2,50 %)
2023
656
▼ -8 (-1,20 %)
2024
642
▼ -14 (-2,13 %)
2025
634
▼ -8 (-1,25 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 523 · zúčastnilo sa: 122 · účasť: 23,32 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 11291,80 %
Otázka 1 — Nie 64,91 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 43,27 %
Otázka 2 — Áno 10888,52 %
Otázka 2 — Nie 108,19 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 43,27 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 504 · zúčastnilo sa: 331 · účasť: 65,67 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok — 18254,98 %
Peter Pellegrini — 14945,01 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 511 · zúčastnilo sa: 290 · účasť: 56,75 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok (P) — 14650,69 %
Peter Pellegrini (P) — 10235,41 %
Štefan Harabin — 237,98 %
Ján Kubiš — 72,43 %
Igor Matovič — 41,38 %
Marian Kotleba — 31,04 %
Milan Náhlik — 10,34 %
Patrik Dubovský — 10,34 %
Róbert Švec (X) — 10,34 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 511 · zúčastnilo sa: 166 · účasť: 32,48 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Progresívne Slovensko 5936,41 %
SMER - sociálna demokracia 3119,13 %
REPUBLIKA 2012,34 %
HLAS - sociálna demokracia 159,25 %
Kresťanskodemokratické hnutie 106,17 %
Demokrati 74,32 %
Sloboda a Solidarita 63,70 %
Slovenská národná strana 42,46 %
Kresťanská únia 31,85 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 31,85 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 21,23 %
MySlovensko 10,61 %
ZDRAVÝ ROZUM 10,61 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 552 · zúčastnilo sa: 140 · účasť: 25,36 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 13797,85 %
Otázka 1 — Nie 32,14 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 519 · zúčastnilo sa: 380 · účasť: 73,21 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
HLAS - sociálna demokracia 8622,75 %
Progresívne Slovensko 8021,16 %
SMER - sociálna demokracia 7018,51 %
REPUBLIKA 287,40 %
SME RODINA 256,61 %
Sloboda a Solidarita 225,82 %
Slovenská národná strana 195,02 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 164,23 %
Demokrati 133,43 %
Kresťanskodemokratické hnutie 112,91 %
Komunistická strana Slovenska 20,52 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 20,52 %
MySlovensko 20,52 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 10,26 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 10,26 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 559 · zúčastnilo sa: 338 · účasť: 60,46 %

Výsledky v tejto obci (9 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ondrej Lunter (zvolený) Nezávislý kandidát 15048,07 %
Adrian Polóny Nezávislý kandidát 5718,26 %
Miroslav Suja REPUBLIKA 3711,85 %
Marek Kotleba ĽS Naše Slovensko 247,69 %
Rudolf Huliak NK/NEKA 154,80 %
Maroš Čupka Socialisti.sk 134,16 %
Michal Albert KSS 113,52 %
Marek Modranský (X) Nezávislý kandidát 30,96 %
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 20,64 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 558 · zúčastnilo sa: 375 · účasť: 67,20 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 546 · zúčastnilo sa: 383 · účasť: 70,14 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 10627,96 %
SME RODINA 6216,35 %
SMER - sociálna demokracia 6015,83 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 379,76 %
Sloboda a Solidarita 297,65 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 236,06 %
DOBRÁ VOĽBA 184,74 %
ZA ĽUDÍ 153,95 %
Kresťanskodemokratické hnutie 102,63 %
Slovenská národná strana 102,63 %
VLASŤ 41,05 %
99 % - občiansky hlas 10,26 %
Demokratická strana 10,26 %
HLAS ĽUDU 10,26 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,26 %
Socialisti.sk 10,26 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 555 · účasť: 47,38 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 18572,26 %
Maroš Šefčovič — 7127,73 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 562 · účasť: 56,58 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 15849,84 %
Maroš Šefčovič — 5216,40 %
Marian Kotleba — 4514,19 %
Štefan Harabin — 226,94 %
Milan Krajniak — 144,41 %
Eduard Chmelár — 72,20 %
František Mikloško — 72,20 %
Béla Bugár — 51,57 %
Martin Daňo — 30,94 %
Bohumila Tauchmannová — 10,31 %
Ivan Zuzula — 10,31 %
Robert Mistrík (X) — 10,31 %
Róbert Švec — 10,31 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 565 · účasť: 22,47 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 3124,80 %
SMER - sociálna demokracia 2520,00 %
Sloboda a Solidarita 2217,60 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 1612,80 %
Kresťanskodemokratické hnutie 86,40 %
Slovenská národná strana 64,80 %
SME RODINA - Boris Kollár 64,80 %
Strana zelených Slovenska 43,20 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 21,60 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 10,80 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 10,80 %
PRIAMA DEMOKRACIA 10,80 %
SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA - strana vlastencov 10,80 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 10,80 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Simona Holicová (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

Nezávislí kandidáti · 5
  • Crchová Erikaobvod 1224 hlasov
  • Havran Jozefobvod 1240 hlasov
  • Kubík Milanobvod 1247 hlasov
  • Majerová Janaobvod 1208 hlasov
  • Považan Dušanobvod 1253 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Simona Holicová (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: TIP · 1
  • Považan Dušan211 hlasov
Nezávislí kandidáti · 4
  • Havran Jozef244 hlasov
  • Majer Peter253 hlasov
  • Majerová Jana181 hlasov
  • Považan Peter187 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Valéria Salayová (kandidoval za: HZDS, KDH, SDKÚ, SDĽ)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.