Ducové
Obec · kód SK0214558338
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Bezák Michaela
- Drahovský Jozef
- Hlístová Černáková Lucia
- Kotlár Ivan
- Šimová Petra
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 372 · zúčastnilo sa: 80 · účasť: 21,50 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 77 | 96,25 % |
| Otázka 1 — Nie | 2 | 2,50 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 1,25 % |
| Otázka 2 — Áno | 75 | 93,75 % |
| Otázka 2 — Nie | 4 | 5,00 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 1 | 1,25 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 368 · zúčastnilo sa: 245 · účasť: 66,57 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Ivan Korčok | — | 122 | 50,20 % |
| Peter Pellegrini | — | 121 | 49,79 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 372 · zúčastnilo sa: 216 · účasť: 58,06 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Ivan Korčok (P) | — | 90 | 42,25 % |
| Peter Pellegrini (P) | — | 82 | 38,49 % |
| Štefan Harabin | — | 30 | 14,08 % |
| Ján Kubiš | — | 5 | 2,34 % |
| Igor Matovič | — | 3 | 1,40 % |
| Krisztián Forró | — | 1 | 0,46 % |
| Milan Náhlik | — | 1 | 0,46 % |
| Patrik Dubovský | — | 1 | 0,46 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Marian Kotleba | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 372 · zúčastnilo sa: 118 · účasť: 31,72 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Progresívne Slovensko | 37 | 31,62 % |
| REPUBLIKA | 23 | 19,65 % |
| SMER - sociálna demokracia | 19 | 16,23 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 9 | 7,69 % |
| Demokrati | 8 | 6,83 % |
| Sloboda a Solidarita | 7 | 5,98 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 6 | 5,12 % |
| Slovenská národná strana | 3 | 2,56 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 2 | 1,70 % |
| Slovenský PATRIOT | 2 | 1,70 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 0,85 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 354 · zúčastnilo sa: 115 · účasť: 32,48 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 113 | 98,26 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 2 | 1,73 % |
| Otázka 1 — Nie | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 355 · zúčastnilo sa: 244 · účasť: 68,73 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| HLAS - sociálna demokracia | 55 | 23,01 % |
| SMER - sociálna demokracia | 43 | 17,99 % |
| Progresívne Slovensko | 38 | 15,89 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 20 | 8,36 % |
| REPUBLIKA | 19 | 7,94 % |
| Slovenská národná strana | 19 | 7,94 % |
| Sloboda a Solidarita | 9 | 3,76 % |
| SME RODINA | 9 | 3,76 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 7 | 2,92 % |
| Demokrati | 6 | 2,51 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 6 | 2,51 % |
| Pirátska strana - Slovensko | 4 | 1,67 % |
| Komunistická strana Slovenska | 2 | 0,83 % |
| MySlovensko | 1 | 0,41 % |
| SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny | 1 | 0,41 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 370 · zúčastnilo sa: 220 · účasť: 59,45 %
Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Jozef Viskupič (zvolený) | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SaS, KDH, SPOLU, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Sl… | 86 | 51,49 % |
| Martin Červenka | Nezávislý kandidát | 29 | 17,36 % |
| Martin Beluský | ĽS Naše Slovensko | 26 | 15,56 % |
| Roman Chudý | ŽIVOT | 12 | 7,18 % |
| Veronika Temňáková | REPUBLIKA | 5 | 2,99 % |
| Zdenko Čambal | SNS, SMER - SD | 3 | 1,79 % |
| Ivan Stanovič | Hnutie ONÁS | 2 | 1,19 % |
| József Berényi | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 2 | 1,19 % |
| Roland Hakszer | Nezávislý kandidát | 2 | 1,19 % |
| Zdenko Rosina | NK/NEKA | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 370 · zúčastnilo sa: 225 · účasť: 60,81 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 374 · zúčastnilo sa: 253 · účasť: 67,64 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 60 | 23,80 % |
| SME RODINA | 43 | 17,06 % |
| SMER - sociálna demokracia | 42 | 16,66 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 32 | 12,69 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 18 | 7,14 % |
| Sloboda a Solidarita | 16 | 6,34 % |
| ZA ĽUDÍ | 15 | 5,95 % |
| VLASŤ | 9 | 3,57 % |
| Slovenská národná strana | 6 | 2,38 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 5 | 1,98 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 2 | 0,79 % |
| Demokratická strana | 1 | 0,39 % |
| Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť | 1 | 0,39 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 1 | 0,39 % |
| Socialisti.sk | 1 | 0,39 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 370 · účasť: 44,86 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 118 | 74,21 % |
| Maroš Šefčovič | — | 41 | 25,78 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 370 · účasť: 58,64 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 107 | 50,47 % |
| Štefan Harabin | — | 34 | 16,03 % |
| Marian Kotleba | — | 33 | 15,56 % |
| Maroš Šefčovič | — | 21 | 9,90 % |
| Milan Krajniak | — | 6 | 2,83 % |
| František Mikloško | — | 5 | 2,35 % |
| Béla Bugár | — | 3 | 1,41 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 1 | 0,47 % |
| Ivan Zuzula | — | 1 | 0,47 % |
| Martin Daňo | — | 1 | 0,47 % |
| Eduard Chmelár | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Juraj Zábojník | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 372 · účasť: 25,26 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 31 | 33,69 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 13 | 14,13 % |
| Sloboda a Solidarita | 11 | 11,95 % |
| SMER - sociálna demokracia | 10 | 10,86 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 7 | 7,60 % |
| Slovenská národná strana | 6 | 6,52 % |
| Kresťanská únia | 5 | 5,43 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 3 | 3,26 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 3 | 3,26 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 2 | 2,17 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 1 | 1,08 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Mária Koláriková (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Vrábel Lukáš
- Drahovský Jozef
- Hlístová Černáková Lucia
- Poláček Milan
- Reháková Lucia
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Mária Koláriková (kandidoval za: SMER-SD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)
- Drahovský Jozef
- Hlísta Jozef
- Ivanov Štefan
- Minárik Jaroslav
- Orviský Richard
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Joachim Gajdošech (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.