STAČILO.

Dlhé Klčovo

Obec · kód SK041D544175

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Ľubica Zubková
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (9)
kandidovali za: KDH · 2
  • Migaľová Iveta
  • Šarová Renáta
kandidovali za: SMER - SD · 2
  • Kulik Ondrej
  • Šalata Libor
kandidovali za: STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) · 2
  • Kaňský Jozef
  • Nagy Peter
kandidovali za: Hlas - sociálna demokracia · 1
  • Ihnátová Mária
kandidovali za: SNS · 1
  • Gromina Juraj
kandidovali za: ŽIVOT · 1
  • Janok Róbert
Obyvatelia (31. 12. 2025)
1 342
Rozloha (2025)
10,3 km²
Hustota obyvateľstva
129,8
obyvateľov na km²
Ženy / muži
674
668 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
1 439
začiatok radu
2011
1 402
▼ -37 (-2,57 %)
2012
1 403
▲ +1 (+0,07 %)
2013
1 398
▼ -5 (-0,36 %)
2014
1 406
▲ +8 (+0,57 %)
2015
1 400
▼ -6 (-0,43 %)
2016
1 400
= 0 (0,00 %)
2017
1 384
▼ -16 (-1,14 %)
2018
1 385
▲ +1 (+0,07 %)
2019
1 393
▲ +8 (+0,58 %)
2020
1 389
▼ -4 (-0,29 %)
2021
1 365
▼ -24 (-1,73 %)
2022
1 359
▼ -6 (-0,44 %)
2023
1 358
▼ -1 (-0,07 %)
2024
1 347
▼ -11 (-0,81 %)
2025
1 342
▼ -5 (-0,37 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 1 096 · zúčastnilo sa: 66 · účasť: 6,02 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 6192,42 %
Otázka 1 — Nie 46,06 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 11,51 %
Otázka 2 — Áno 5887,87 %
Otázka 2 — Nie 710,60 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 11,51 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 077 · zúčastnilo sa: 650 · účasť: 60,35 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 49076,32 %
Ivan Korčok — 15223,67 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 077 · zúčastnilo sa: 520 · účasť: 48,28 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 29457,19 %
Ivan Korčok (P) — 11021,40 %
Štefan Harabin — 8716,92 %
Igor Matovič — 112,14 %
Ján Kubiš — 71,36 %
Marian Kotleba — 30,58 %
Patrik Dubovský — 20,38 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 1 103 · zúčastnilo sa: 307 · účasť: 27,83 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 12842,52 %
REPUBLIKA 4715,61 %
Kresťanskodemokratické hnutie 3210,63 %
Progresívne Slovensko 289,30 %
HLAS - sociálna demokracia 268,63 %
Demokrati 113,65 %
Sloboda a Solidarita 72,32 %
Slovenská národná strana 72,32 %
Kresťanská únia 41,32 %
Slovenský PATRIOT 30,99 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 20,66 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 20,66 %
Komunistická strana Slovenska 10,33 %
MySlovensko 10,33 %
Volt Slovensko 10,33 %
ZDRAVÝ ROZUM 10,33 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 1 112 · zúčastnilo sa: 429 · účasť: 38,57 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 42198,13 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 40,93 %
Otázka 1 — Nie 40,93 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 1 092 · zúčastnilo sa: 748 · účasť: 68,49 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 26836,26 %
HLAS - sociálna demokracia 14920,16 %
Kresťanskodemokratické hnutie 7710,41 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 648,66 %
Slovenská národná strana 405,41 %
REPUBLIKA 395,27 %
Progresívne Slovensko 375,00 %
SME RODINA 263,51 %
Demokrati 152,02 %
Sloboda a Solidarita 91,21 %
Komunistická strana Slovenska 40,54 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 40,54 %
Pirátska strana - Slovensko 30,40 %
PRINCÍP 20,27 %
KARMA 10,13 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 10,13 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 1 118 · zúčastnilo sa: 370 · účasť: 33,09 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Milan Majerský (zvolený) KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ 12940,56 %
Michal Kaliňák Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA 9329,24 %
Milan Mazurek REPUBLIKA 5216,35 %
Filip Kuffa ŽIVOT 154,71 %
Jozef Mihalčin (X) SRDCE - SNJ - sv 113,45 %
Ján Bync Nezávislý kandidát 72,20 %
Ingrid Tomková ĽS Naše Slovensko 30,94 %
Michal Biganič Nezávislý kandidát 30,94 %
Patrícia Reváková NK/NEKA 30,94 %
Ľubomír Goliaš (X) Hnutie ONÁS 20,62 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 1 118 · zúčastnilo sa: 370 · účasť: 33,09 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 1 108 · zúčastnilo sa: 692 · účasť: 62,45 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 19228,11 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 14421,08 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 11917,42 %
SME RODINA 7110,39 %
Kresťanskodemokratické hnutie 426,14 %
DOBRÁ VOĽBA 294,24 %
VLASŤ 294,24 %
Slovenská národná strana 243,51 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 111,61 %
Sloboda a Solidarita 101,46 %
ZA ĽUDÍ 81,17 %
99 % - občiansky hlas 10,14 %
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 10,14 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 10,14 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,14 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 105 · účasť: 36,19 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 29777,74 %
Zuzana Čaputová — 8522,25 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 096 · účasť: 46,16 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Štefan Harabin — 14829,30 %
Marian Kotleba — 10520,79 %
Maroš Šefčovič — 9719,20 %
Zuzana Čaputová — 6412,67 %
František Mikloško — 509,90 %
Milan Krajniak — 254,95 %
Eduard Chmelár — 40,79 %
Martin Daňo — 30,59 %
Béla Bugár — 20,39 %
Bohumila Tauchmannová — 20,39 %
Ivan Zuzula — 20,39 %
Juraj Zábojník — 10,19 %
Robert Mistrík (X) — 10,19 %
Róbert Švec — 10,19 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 1 114 · účasť: 14,36 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Kresťanskodemokratické hnutie 3321,71 %
SMER - sociálna demokracia 3120,39 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 2113,81 %
Kresťanská únia 138,55 %
SME RODINA - Boris Kollár 138,55 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 127,89 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 74,60 %
Sloboda a Solidarita 74,60 %
Slovenská národná strana 74,60 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 42,63 %
EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA 10,65 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 10,65 %
NAJ - Nezávislosť a Jednota 10,65 %
Strana práce 10,65 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Ľubica Zubková (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: KDH · 3
  • Hlavatý Jánobvod 1185 hlasov
  • Migaľová Ivetaobvod 1421 hlasov
  • Šarová Renátaobvod 1194 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 3
  • Gromina Jurajobvod 1287 hlasov
  • Kulik Ondrejobvod 1210 hlasov
  • Michalčo Ondrejobvod 1228 hlasov
kandidovali za: NAJ · 2
  • Hric Ondrejobvod 1345 hlasov
  • Migaľ Jánobvod 1222 hlasov
kandidovali za: NaS - ns · 1
  • Janok Róbertobvod 1203 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Andrej Kulik (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (9)

kandidovali za: KDH · 3
  • Migaľová Iveta340 hlasov
  • Michalenko Martin218 hlasov
  • Tušim Jozef204 hlasov
kandidovali za: SDS · 2
  • Hric Ondrej248 hlasov
  • Migaľ Ján197 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Petričko Juraj180 hlasov
  • Šaffa Ján244 hlasov
Nezávislí kandidáti · 2
  • Čižmarik Michal195 hlasov
  • Ihnát Andrej330 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Andrej Kulik (Nezávislý kandidát)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.