STAČILO.

Ďanová

Obec · kód SK0316512150

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Miroslav Ďanovský
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: KDH · 1
  • Kapusta Ján
kandidovali za: SNS · 1
  • Ďanovský Andrej
Nezávislí kandidáti · 3
  • Hrčová Janka
  • Kľučiar Jozef
  • Móricová Krupcová Katarína
Obyvatelia (31. 12. 2025)
546
Rozloha (2025)
7,7 km²
Hustota obyvateľstva
71,3
obyvateľov na km²
Ženy / muži
282
264 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
520
začiatok radu
2011
541
▲ +21 (+4,04 %)
2012
545
▲ +4 (+0,74 %)
2013
547
▲ +2 (+0,37 %)
2014
559
▲ +12 (+2,19 %)
2015
557
▼ -2 (-0,36 %)
2016
555
▼ -2 (-0,36 %)
2017
561
▲ +6 (+1,08 %)
2018
566
▲ +5 (+0,89 %)
2019
562
▼ -4 (-0,71 %)
2020
561
▼ -1 (-0,18 %)
2021
560
▼ -1 (-0,18 %)
2022
556
▼ -4 (-0,71 %)
2023
562
▲ +6 (+1,08 %)
2024
554
▼ -8 (-1,42 %)
2025
546
▼ -8 (-1,44 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 436 · zúčastnilo sa: 72 · účasť: 16,51 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 6894,44 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 22,77 %
Otázka 1 — Nie 22,77 %
Otázka 2 — Áno 6793,05 %
Otázka 2 — Nie 34,16 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 22,77 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 442 · zúčastnilo sa: 314 · účasť: 71,04 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 19061,29 %
Ivan Korčok — 12038,70 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 447 · zúčastnilo sa: 253 · účasť: 56,59 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 10742,97 %
Ivan Korčok (P) — 8835,34 %
Štefan Harabin — 3815,26 %
Ján Kubiš — 93,61 %
Igor Matovič — 52,00 %
Krisztián Forró — 20,80 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 451 · zúčastnilo sa: 167 · účasť: 37,02 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Progresívne Slovensko 4527,77 %
SMER - sociálna demokracia 4326,54 %
REPUBLIKA 2515,43 %
HLAS - sociálna demokracia 169,87 %
Demokrati 84,93 %
Slovenská národná strana 84,93 %
Sloboda a Solidarita 53,08 %
Kresťanská únia 31,85 %
Kresťanskodemokratické hnutie 31,85 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 31,85 %
Socialisti.sk 21,23 %
ZDRAVÝ ROZUM 10,61 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 447 · zúčastnilo sa: 211 · účasť: 47,20 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 20898,57 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 20,94 %
Otázka 1 — Nie 10,47 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 444 · zúčastnilo sa: 342 · účasť: 77,02 %

Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 8123,96 %
HLAS - sociálna demokracia 6920,41 %
Progresívne Slovensko 6017,75 %
Slovenská národná strana 308,87 %
REPUBLIKA 257,39 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 195,62 %
Sloboda a Solidarita 133,84 %
Demokrati 123,55 %
SME RODINA 123,55 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 82,36 %
Kresťanskodemokratické hnutie 51,47 %
Komunistická strana Slovenska 20,59 %
Pirátska strana - Slovensko 10,29 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 10,29 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 450 · zúčastnilo sa: 227 · účasť: 50,44 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Erika Jurinová (zvolený) OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SME RODINA, ZA ĽUDÍ, DS, ODS - Občianski demokrati S… 6633,00 %
Igor Choma SMER - SD 4422,00 %
Katarína Boková Slovenské Hnutie Obrody 2613,00 %
Peter Slyško Hlas - sociálna demokracia 2110,50 %
Igor Janckulík KDH, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SNS 199,50 %
František Drozd ĽS Naše Slovensko 63,00 %
Miroslav Urban REPUBLIKA 63,00 %
Daniela Zemanová Hnutie ONÁS 52,50 %
Marián Murín Nezávislý kandidát 52,50 %
Andrea Starinská NK/NEKA 21,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 450 · zúčastnilo sa: 229 · účasť: 50,88 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 454 · zúčastnilo sa: 329 · účasť: 72,46 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 7422,83 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 6419,75 %
SME RODINA 4814,81 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 3310,18 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 268,02 %
ZA ĽUDÍ 175,24 %
VLASŤ 154,62 %
DOBRÁ VOĽBA 134,01 %
Sloboda a Solidarita 103,08 %
Slovenská národná strana 103,08 %
Kresťanskodemokratické hnutie 51,54 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 41,23 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 30,92 %
MOST - HÍD 10,30 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,30 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 457 · účasť: 43,98 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 10854,54 %
Maroš Šefčovič — 9045,45 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 453 · účasť: 56,07 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 8232,28 %
Maroš Šefčovič — 6023,62 %
Štefan Harabin — 5521,65 %
Marian Kotleba — 2911,41 %
Juraj Zábojník — 72,75 %
Milan Krajniak — 62,36 %
František Mikloško — 41,57 %
Martin Daňo — 41,57 %
Eduard Chmelár — 31,18 %
Béla Bugár — 20,78 %
Ivan Zuzula — 10,39 %
Robert Mistrík (X) — 10,39 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 477 · účasť: 21,80 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 2827,18 %
SMER - sociálna demokracia 2120,38 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 1211,65 %
Sloboda a Solidarita 98,73 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 65,82 %
Slovenská národná strana 65,82 %
SME RODINA - Boris Kollár 65,82 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 54,85 %
DOMA DOBRE 43,88 %
Demokratická strana 10,97 %
HLAS ĽUDU 10,97 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 10,97 %
Kresťanskodemokratické hnutie 10,97 %
NAJ - Nezávislosť a Jednota 10,97 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 10,97 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Miroslav Ďanovský (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SPOLU · 2
  • Kapusta Jánobvod 1228 hlasov
  • Móricová Krupcová Katarínaobvod 1209 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 1
  • Kľučiar Jozefobvod 1190 hlasov
Nezávislí kandidáti · 2
  • Šimová Annaobvod 1184 hlasov
  • Taraba Milanobvod 1195 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Miroslav Ďanovský (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SNS · 1
  • Kapusta Ján198 hlasov
Nezávislí kandidáti · 4
  • Bogárová Silvia224 hlasov
  • Bukvová Bronislava158 hlasov
  • Móricová Krupcová Katarína165 hlasov
  • Taraba Milan146 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Ján Revús (kandidoval za: SDA, SDSS, SDĽ, SOP)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.