Čierna Lehota
Obec · kód SK0428525596
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Benčko Ondrej
- Terrai Michal
- Ferenc Marek
- Hanisko Ivan
- Kočiš Ondrej
- Kundrák Peter
- Potočný Stanislav
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 468 · zúčastnilo sa: 60 · účasť: 12,82 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 44 | 73,33 % |
| Otázka 1 — Nie | 14 | 23,33 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 2 | 3,33 % |
| Otázka 2 — Áno | 42 | 70,00 % |
| Otázka 2 — Nie | 13 | 21,66 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 5 | 8,33 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 458 · zúčastnilo sa: 248 · účasť: 54,14 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 202 | 81,45 % |
| Ivan Korčok | — | 46 | 18,54 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 463 · zúčastnilo sa: 199 · účasť: 42,98 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 127 | 64,14 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 38 | 19,19 % |
| Štefan Harabin | — | 19 | 9,59 % |
| Igor Matovič | — | 6 | 3,03 % |
| Ján Kubiš | — | 6 | 3,03 % |
| Marian Kotleba | — | 1 | 0,50 % |
| Patrik Dubovský | — | 1 | 0,50 % |
| Andrej Danko (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Krisztián Forró | — | 0 | 0,00 % |
| Milan Náhlik | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec (X) | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 465 · zúčastnilo sa: 124 · účasť: 26,66 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 54 | 43,90 % |
| REPUBLIKA | 30 | 24,39 % |
| Progresívne Slovensko | 10 | 8,13 % |
| Sloboda a Solidarita | 8 | 6,50 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 7 | 5,69 % |
| Demokrati | 5 | 4,06 % |
| Kresťanská únia | 3 | 2,43 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 1,62 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 1 | 0,81 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 1 | 0,81 % |
| Slovenská národná strana | 1 | 0,81 % |
| Slovenský PATRIOT | 1 | 0,81 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 471 · zúčastnilo sa: 163 · účasť: 34,60 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 160 | 98,15 % |
| Otázka 1 — Nie | 3 | 1,84 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 463 · zúčastnilo sa: 289 · účasť: 62,41 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 105 | 37,90 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 62 | 22,38 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 27 | 9,74 % |
| Progresívne Slovensko | 18 | 6,49 % |
| REPUBLIKA | 15 | 5,41 % |
| Slovenská národná strana | 13 | 4,69 % |
| SME RODINA | 11 | 3,97 % |
| Sloboda a Solidarita | 10 | 3,61 % |
| Demokrati | 4 | 1,44 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 4 | 1,44 % |
| SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny | 3 | 1,08 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 2 | 0,72 % |
| Komunistická strana Slovenska | 1 | 0,36 % |
| Pirátska strana - Slovensko | 1 | 0,36 % |
| SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | 1 | 0,36 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 472 · zúčastnilo sa: 326 · účasť: 69,06 %
Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Rastislav Trnka (zvolený) | KDH, SZÖVETSÉG - ALIANCIA, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, ŠANCA, DS | 136 | 52,91 % |
| Viliam Zahorčák | SMER - SD, SME RODINA, SNS, ŽIVOT, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS), NK/NEKA | 25 | 9,72 % |
| Róbert Suja | Hlas - sociálna demokracia | 20 | 7,78 % |
| Erik Ňarjaš | OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA, Kresťanská únia | 18 | 7,00 % |
| Monika Sofiya Soročinová | Nezávislý kandidát | 14 | 5,44 % |
| Juraj Ďurove | Socialisti.sk | 12 | 4,66 % |
| Stanislav Mizík | ĽS Naše Slovensko | 12 | 4,66 % |
| Ivan Hriczko | SIM | 6 | 2,33 % |
| Tomáš Janco | REPUBLIKA | 6 | 2,33 % |
| Juraj Sinay | Nezávislý kandidát | 4 | 1,55 % |
| Vladislav Stanko | Nezávislý kandidát | 3 | 1,16 % |
| Džemal Kodrazi | PRINCÍP | 1 | 0,38 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 472 · zúčastnilo sa: 326 · účasť: 69,06 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 479 · zúčastnilo sa: 288 · účasť: 60,12 %
Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 95 | 33,56 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 53 | 18,72 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 46 | 16,25 % |
| SME RODINA | 21 | 7,42 % |
| Slovenská národná strana | 19 | 6,71 % |
| Sloboda a Solidarita | 11 | 3,88 % |
| ZA ĽUDÍ | 11 | 3,88 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 6 | 2,12 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 6 | 2,12 % |
| VLASŤ | 5 | 1,76 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 2 | 0,70 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 2 | 0,70 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 2 | 0,70 % |
| HLAS ĽUDU | 1 | 0,35 % |
| Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť | 1 | 0,35 % |
| MOST - HÍD | 1 | 0,35 % |
| Socialisti.sk | 1 | 0,35 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 493 · účasť: 32,04 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 91 | 58,33 % |
| Zuzana Čaputová | — | 65 | 41,66 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 501 · účasť: 35,72 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 52 | 29,21 % |
| Maroš Šefčovič | — | 51 | 28,65 % |
| Marian Kotleba | — | 38 | 21,34 % |
| Štefan Harabin | — | 20 | 11,23 % |
| Béla Bugár | — | 9 | 5,05 % |
| Eduard Chmelár | — | 4 | 2,24 % |
| Juraj Zábojník | — | 2 | 1,12 % |
| František Mikloško | — | 1 | 0,56 % |
| Milan Krajniak | — | 1 | 0,56 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 0 | 0,00 % |
| Ivan Zuzula | — | 0 | 0,00 % |
| József Menyhárt (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Martin Daňo | — | 0 | 0,00 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 0 | 0,00 % |
| Róbert Švec | — | 0 | 0,00 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 501 · účasť: 20,55 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 34 | 33,33 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 23 | 22,54 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 15 | 14,70 % |
| Sloboda a Solidarita | 9 | 8,82 % |
| KOREKTÚRA - Andrej Hryc | 5 | 4,90 % |
| Slovenská národná strana | 5 | 4,90 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 5 | 4,90 % |
| Demokratická strana | 2 | 1,96 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 2 | 1,96 % |
| PRIAMA DEMOKRACIA | 1 | 0,98 % |
| Strana práce | 1 | 0,98 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Iveta Potočná (kandidoval za: NÁRODNÁ KOALÍCIA, MOST - HÍD)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Benčko Ondrej
- Oravec Vladimír
- Štefanková Beáta
- Figúrová Darina
- Terrai Michal
- Potočný Stanislav
- Jakobejová Mária
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Iveta Potočná (kandidoval za: SDS)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)
- Bubenčík Miroslav
- Gallová Kvetoslava
- Jakobejová Mária
- Oravec Vladimír
- Figúrová Darina
- Terrai Michal
- Skokan Ladislav
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Jaroslav Bystren (kandidoval za: HZD)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.