STAČILO.

Čab

Obec · kód SK0233582387

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Peter Vranka
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (6)
kandidovali za: SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia · 2
  • Greguš Dalibor
  • Šmitala Lukáš
kandidovali za: KDH · 1
  • Líšková Miroslava
Nezávislí kandidáti · 3
  • Ballová Mikušková Eva
  • Lukáčová Stanislava
  • Vranka Peter
Obyvatelia (31. 12. 2025)
757
Rozloha (2025)
8,2 km²
Hustota obyvateľstva
92,8
obyvateľov na km²
Ženy / muži
386
371 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
780
začiatok radu
2011
783
▲ +3 (+0,38 %)
2012
781
▼ -2 (-0,26 %)
2013
787
▲ +6 (+0,77 %)
2014
779
▼ -8 (-1,02 %)
2015
793
▲ +14 (+1,80 %)
2016
785
▼ -8 (-1,01 %)
2017
789
▲ +4 (+0,51 %)
2018
795
▲ +6 (+0,76 %)
2019
798
▲ +3 (+0,38 %)
2020
791
▼ -7 (-0,88 %)
2021
775
▼ -16 (-2,02 %)
2022
783
▲ +8 (+1,03 %)
2023
780
▼ -3 (-0,38 %)
2024
769
▼ -11 (-1,41 %)
2025
757
▼ -12 (-1,56 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 626 · zúčastnilo sa: 107 · účasť: 17,09 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 9588,78 %
Otázka 1 — Nie 109,34 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 21,86 %
Otázka 2 — Áno 9487,85 %
Otázka 2 — Nie 1110,28 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 21,86 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 635 · zúčastnilo sa: 431 · účasť: 67,87 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 27764,71 %
Ivan Korčok — 15135,28 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 623 · zúčastnilo sa: 375 · účasť: 60,19 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 18750,26 %
Ivan Korčok (P) — 11631,18 %
Štefan Harabin — 5314,24 %
Ján Kubiš — 71,88 %
Igor Matovič — 51,34 %
Marian Kotleba — 10,26 %
Milan Náhlik — 10,26 %
Patrik Dubovský — 10,26 %
Róbert Švec (X) — 10,26 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 628 · zúčastnilo sa: 208 · účasť: 33,12 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 5727,66 %
REPUBLIKA 3818,44 %
Progresívne Slovensko 3617,47 %
HLAS - sociálna demokracia 2612,62 %
Kresťanskodemokratické hnutie 167,76 %
Sloboda a Solidarita 104,85 %
Slovenská národná strana 73,39 %
Demokrati 52,42 %
Kresťanská únia 31,45 %
ZDRAVÝ ROZUM 31,45 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 20,97 %
Socialisti.sk 20,97 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 10,48 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 648 · zúčastnilo sa: 285 · účasť: 43,98 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 27696,84 %
Otázka 1 — Nie 62,10 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 31,05 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 635 · zúčastnilo sa: 485 · účasť: 76,37 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 14529,95 %
HLAS - sociálna demokracia 9820,24 %
Progresívne Slovensko 5811,98 %
Slovenská národná strana 449,09 %
Kresťanskodemokratické hnutie 408,26 %
REPUBLIKA 387,85 %
Sloboda a Solidarita 255,16 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 224,54 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 71,44 %
Demokrati 30,61 %
SME RODINA 30,61 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,20 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 647 · zúčastnilo sa: 345 · účasť: 53,32 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Branislav Becík (zvolený) Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA 10131,76 %
Milan Belica Nezávislý kandidát 9028,30 %
Martina Holečková KDH, SaS, Tím Kraj Nitra, ŠANCA, SPOLU, ODS - Občianski demokrati Slovenska, DS… 4313,52 %
Renáta Kolenčíková Nezávislý kandidát 175,34 %
Artúr Bekmatov Socialisti.sk 154,71 %
Martin Kusenda Nezávislý kandidát 154,71 %
Peter Pukan REPUBLIKA 134,08 %
Lukáš Kyselica OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA 113,45 %
Milan Španír ĽS Naše Slovensko 113,45 %
Oliver Štaudner Slovenská ľudová strana (SĽS) 20,62 %
Tibor Csenger SZÖVETSÉG - ALIANCIA 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 647 · zúčastnilo sa: 411 · účasť: 63,52 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 652 · zúčastnilo sa: 450 · účasť: 69,01 %

Výsledky v tejto obci (20 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 13029,47 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 7917,91 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 5612,69 %
Kresťanskodemokratické hnutie 357,93 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 245,44 %
SME RODINA 245,44 %
Slovenská národná strana 204,53 %
Sloboda a Solidarita 194,30 %
DOBRÁ VOĽBA 173,85 %
VLASŤ 102,26 %
Socialisti.sk 92,04 %
ZA ĽUDÍ 61,36 %
Demokratická strana 30,68 %
HLAS ĽUDU 20,45 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 20,45 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 10,22 %
MOST - HÍD 10,22 %
Práca slovenského národa 10,22 %
Slovenská liga 10,22 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 10,22 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 643 · účasť: 41,36 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 14756,10 %
Zuzana Čaputová — 11543,89 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 643 · účasť: 51,94 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 9428,22 %
Maroš Šefčovič — 8124,32 %
Štefan Harabin — 5616,81 %
Marian Kotleba — 3610,81 %
František Mikloško — 278,10 %
Eduard Chmelár — 185,40 %
Béla Bugár — 82,40 %
Martin Daňo — 30,90 %
Bohumila Tauchmannová — 20,60 %
Juraj Zábojník — 20,60 %
Milan Krajniak — 20,60 %
Róbert Švec — 20,60 %
Ivan Zuzula — 10,30 %
Robert Mistrík (X) — 10,30 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 645 · účasť: 16,58 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 2321,90 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 1817,14 %
Kresťanskodemokratické hnutie 1817,14 %
SMER - sociálna demokracia 1514,28 %
Slovenská národná strana 87,61 %
Sloboda a Solidarita 65,71 %
Kresťanská únia 54,76 %
SME RODINA - Boris Kollár 43,80 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 32,85 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 21,90 %
Strana zelených Slovenska 21,90 %
NAJ - Nezávislosť a Jednota 10,95 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Jozef Mikuška (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)

kandidovali za: KDH · 2
  • Halvoníková Danielaobvod 1197 hlasov
  • Líšková Miroslavaobvod 1187 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Greguš Daliborobvod 1189 hlasov
  • Šmitala Lukášobvod 1192 hlasov
kandidovali za: SNS · 2
  • Šmitalová Ivanaobvod 1182 hlasov
  • Vranka Peterobvod 1253 hlasov
Nezávislí kandidáti · 1
  • Ballová Mikušková Evaobvod 1208 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Eva Andacká (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)

kandidovali za: KDH · 3
  • Halvoníková Daniela246 hlasov
  • Líšková Miroslava194 hlasov
  • Vranka Martin194 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Greguš Dalibor200 hlasov
  • Lazíková Jarmila162 hlasov
kandidovali za: SNS · 2
  • Šmitala Radoslav176 hlasov
  • Vranka Peter163 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Ladislav Mellen (kandidoval za: KDH)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.