Bošany
Obec · kód SK0225542733
Zvolení v posledných voľbách (2022)
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.
- Hallonová Eva
- Jamrišková Linda
- Šišmič Peter
- Zachar Pavol
- Bočkay Ján
- Ďuráková Natália
- Hallon Martin
- Hodál Pavol
- Máliš Miroslav
- Minarovič Branislav
- Valko Ivan
Vývoj počtu obyvateľov
Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.
Referendum 2026
Zapísaných voličov: 3 308 · zúčastnilo sa: 490 · účasť: 14,81 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 464 | 94,69 % |
| Otázka 1 — Nie | 25 | 5,10 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 1 | 0,20 % |
| Otázka 2 — Áno | 459 | 93,67 % |
| Otázka 2 — Nie | 27 | 5,51 % |
| Otázka 2 — Neplatné hlasy | 4 | 0,81 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 3 257 · zúčastnilo sa: 2 149 · účasť: 65,98 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini | — | 1 357 | 63,91 % |
| Ivan Korčok | — | 766 | 36,08 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 3 273 · zúčastnilo sa: 1 831 · účasť: 55,94 %
Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Peter Pellegrini (P) | — | 856 | 46,82 % |
| Ivan Korčok (P) | — | 595 | 32,54 % |
| Štefan Harabin | — | 270 | 14,77 % |
| Ján Kubiš | — | 47 | 2,57 % |
| Igor Matovič | — | 25 | 1,36 % |
| Patrik Dubovský | — | 14 | 0,76 % |
| Marian Kotleba | — | 11 | 0,60 % |
| Róbert Švec (X) | — | 5 | 0,27 % |
| Andrej Danko (X) | — | 2 | 0,10 % |
| Milan Náhlik | — | 2 | 0,10 % |
| Krisztián Forró | — | 1 | 0,05 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zapísaných voličov: 3 289 · zúčastnilo sa: 1 079 · účasť: 32,80 %
Výsledky v tejto obci (14 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 372 | 35,66 % |
| Progresívne Slovensko | 205 | 19,65 % |
| REPUBLIKA | 166 | 15,91 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 90 | 8,62 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 74 | 7,09 % |
| Sloboda a Solidarita | 43 | 4,12 % |
| Demokrati | 42 | 4,02 % |
| Slovenská národná strana | 16 | 1,53 % |
| ZDRAVÝ ROZUM | 12 | 1,15 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | 1,05 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 5 | 0,47 % |
| Kresťanská únia | 4 | 0,38 % |
| SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA | 2 | 0,19 % |
| Volt Slovensko | 1 | 0,09 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Referendum 2023
Zapísaných voličov: 3 321 · zúčastnilo sa: 1 338 · účasť: 40,28 %
Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
| Otázka / odpoveď | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| Otázka 1 — Áno | 1 307 | 97,68 % |
| Otázka 1 — Neplatné hlasy | 20 | 1,49 % |
| Otázka 1 — Nie | 11 | 0,82 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2023
Zapísaných voličov: 3 253 · zúčastnilo sa: 2 372 · účasť: 72,91 %
Výsledky v tejto obci (21 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 783 | 33,51 % |
| HLAS - sociálna demokracia | 401 | 17,16 % |
| Progresívne Slovensko | 318 | 13,61 % |
| Slovenská národná strana | 165 | 7,06 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 149 | 6,37 % |
| Sloboda a Solidarita | 141 | 6,03 % |
| REPUBLIKA | 118 | 5,05 % |
| OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ | 101 | 4,32 % |
| SME RODINA | 63 | 2,69 % |
| Demokrati | 55 | 2,35 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 19 | 0,81 % |
| Pirátska strana - Slovensko | 8 | 0,34 % |
| Komunistická strana Slovenska | 3 | 0,12 % |
| MySlovensko | 3 | 0,12 % |
| SDKÚ - DS - Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana | 2 | 0,08 % |
| SPRAVODLIVOSŤ | 2 | 0,08 % |
| KARMA | 1 | 0,04 % |
| Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana | 1 | 0,04 % |
| Modrí, Most - Híd | 1 | 0,04 % |
| Slovenské Hnutie Obrody | 1 | 0,04 % |
| SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | 1 | 0,04 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
Zapísaných voličov: 3 360 · zúčastnilo sa: 1 518 · účasť: 45,17 %
Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Jaroslav Baška (zvolený) | SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA, SNS | 887 | 65,31 % |
| Peter Máťoš | KDH, SaS, OKS, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Progresívne Slovensko, SPOLU, ODS - Obč… | 226 | 16,64 % |
| Adrián Mikuš | Nezávislý kandidát | 116 | 8,54 % |
| Anton Kysel | ĽS Naše Slovensko | 48 | 3,53 % |
| Miroslav Magdech | REPUBLIKA | 46 | 3,38 % |
| Marian Kňažko | Slovenská ľudová strana (SĽS) | 35 | 2,57 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022
Zapísaných voličov: 3 360 · zúčastnilo sa: 1 658 · účasť: 49,34 %
Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Národnej rady SR 2020
Zapísaných voličov: 3 388 · zúčastnilo sa: 2 284 · účasť: 67,41 %
Výsledky v tejto obci (21 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 530 | 23,53 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA | 496 | 22,02 % |
| SME RODINA | 268 | 11,90 % |
| Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko | 227 | 10,07 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 136 | 6,03 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 126 | 5,59 % |
| VLASŤ | 96 | 4,26 % |
| Slovenská národná strana | 93 | 4,12 % |
| DOBRÁ VOĽBA | 82 | 3,64 % |
| Sloboda a Solidarita | 82 | 3,64 % |
| ZA ĽUDÍ | 69 | 3,06 % |
| Socialisti.sk | 19 | 0,84 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 7 | 0,31 % |
| SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby | 6 | 0,26 % |
| Demokratická strana | 4 | 0,17 % |
| MÁME TOHO DOSŤ ! | 4 | 0,17 % |
| HLAS ĽUDU | 3 | 0,13 % |
| 99 % - občiansky hlas | 1 | 0,04 % |
| MOST - HÍD | 1 | 0,04 % |
| Práca slovenského národa | 1 | 0,04 % |
| Slovenské Hnutie Obrody | 1 | 0,04 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
Zapísaných voličov: 3 409 · účasť: 39,51 %
Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Maroš Šefčovič | — | 695 | 53,33 % |
| Zuzana Čaputová | — | 608 | 46,66 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
Zapísaných voličov: 3 411 · účasť: 49,60 %
Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
| Kandidát | Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|---|
| Zuzana Čaputová | — | 502 | 29,98 % |
| Maroš Šefčovič | — | 384 | 22,93 % |
| Štefan Harabin | — | 285 | 17,02 % |
| Marian Kotleba | — | 220 | 13,14 % |
| František Mikloško | — | 109 | 6,51 % |
| Eduard Chmelár | — | 81 | 4,83 % |
| Milan Krajniak | — | 40 | 2,38 % |
| Béla Bugár | — | 23 | 1,37 % |
| Róbert Švec | — | 10 | 0,59 % |
| Bohumila Tauchmannová | — | 6 | 0,35 % |
| Juraj Zábojník | — | 5 | 0,29 % |
| Martin Daňo | — | 5 | 0,29 % |
| József Menyhárt (X) | — | 2 | 0,11 % |
| Ivan Zuzula | — | 1 | 0,05 % |
| Robert Mistrík (X) | — | 1 | 0,05 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Zapísaných voličov: 3 409 · účasť: 19,50 %
Výsledky v tejto obci (25 riadkov)
| Politický subjekt | Hlasov | Podiel |
|---|---|---|
| SMER - sociálna demokracia | 125 | 19,74 % |
| Kresťanskodemokratické hnutie | 105 | 16,58 % |
| Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia | 97 | 15,32 % |
| Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko | 97 | 15,32 % |
| Sloboda a Solidarita | 74 | 11,69 % |
| Slovenská národná strana | 46 | 7,26 % |
| SME RODINA - Boris Kollár | 26 | 4,10 % |
| Kresťanská únia | 12 | 1,89 % |
| OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) | 12 | 1,89 % |
| Demokratická strana | 6 | 0,94 % |
| Strana zelených Slovenska | 5 | 0,78 % |
| NÁRODNÁ KOALÍCIA | 4 | 0,63 % |
| STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 4 | 0,63 % |
| KOREKTÚRA - Andrej Hryc | 3 | 0,47 % |
| Kresťanská demokracia - Život a prosperita | 3 | 0,47 % |
| DOPRAVA | 2 | 0,31 % |
| Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce | 2 | 0,31 % |
| MOST - HÍD | 2 | 0,31 % |
| Strana práce | 2 | 0,31 % |
| DOMA DOBRE | 1 | 0,15 % |
| HLAS ĽUDU | 1 | 0,15 % |
| PRIAMA DEMOKRACIA | 1 | 0,15 % |
| Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku | 1 | 0,15 % |
| SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA - strana vlastencov | 1 | 0,15 % |
| Strana rómskej koalície - SRK | 1 | 0,15 % |
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018
Zvolený/á starosta: Branislav Pajda (Nezávislý kandidát)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (11)
- Blaško Ján
- Hallonová Eva
- Šišmič Pavol
- Valko Ivan
- Vlasák Jozef
- Bočkay Ján
- Miškeje Andrej
- Máliš Miroslav
- Ďuráková Natália
- Gális Peter
- Minarovič Branislav
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014
Zvolený/á starosta: Branislav Pajda (Nezávislý kandidát)
Zvolení poslanci zastupiteľstva (11)
- Baroš Eugen
- Máliš Miroslav
- Korvasová Henrieta
- Ďuráková Natália
- Ďurkovič Vojtech
- Hallon Martin
- Minarovič Branislav
- Miškeje Ján
- Pajda Branislav
- Valko Ivan
- Zajíc Patrik
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002
Zvolený/á starosta: Pavel Štros (Nezávislý kandidát)
Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.
Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov
Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).
Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.