STAČILO.

Bory

Obec · kód SK0232502090

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Štefan Mirják
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA · 1
  • Szúdy Ľudovít
kandidovali za: SZÖVETSÉG - ALIANCIA · 1
  • Szúdy Ladislav
Nezávislí kandidáti · 3
  • Máčajová Patrícia
  • Magyarová Estera
  • Szamotná Tünde
Obyvatelia (31. 12. 2025)
301
Rozloha (2025)
8,8 km²
Hustota obyvateľstva
34,2
obyvateľov na km²
Ženy / muži
166
135 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
306
začiatok radu
2011
315
▲ +9 (+2,94 %)
2012
316
▲ +1 (+0,32 %)
2013
315
▼ -1 (-0,32 %)
2014
316
▲ +1 (+0,32 %)
2015
322
▲ +6 (+1,90 %)
2016
324
▲ +2 (+0,62 %)
2017
315
▼ -9 (-2,78 %)
2018
316
▲ +1 (+0,32 %)
2019
314
▼ -2 (-0,63 %)
2020
309
▼ -5 (-1,59 %)
2021
320
▲ +11 (+3,56 %)
2022
323
▲ +3 (+0,94 %)
2023
315
▼ -8 (-2,48 %)
2024
307
▼ -8 (-2,54 %)
2025
301
▼ -6 (-1,95 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 258 · zúčastnilo sa: 35 · účasť: 13,56 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 2880,00 %
Otázka 1 — Nie 514,28 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 25,71 %
Otázka 2 — Áno 3291,42 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 25,71 %
Otázka 2 — Nie 12,85 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 261 · zúčastnilo sa: 162 · účasť: 62,06 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 11370,62 %
Ivan Korčok — 4729,37 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 262 · zúčastnilo sa: 137 · účasť: 52,29 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 4734,81 %
Ivan Korčok (P) — 3525,92 %
Štefan Harabin — 2820,74 %
Krisztián Forró — 1712,59 %
Igor Matovič — 75,18 %
Marian Kotleba — 10,74 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Ján Kubiš — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Patrik Dubovský — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 261 · zúčastnilo sa: 73 · účasť: 27,96 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 2435,29 %
SMER - sociálna demokracia 1319,11 %
HLAS - sociálna demokracia 913,23 %
REPUBLIKA 68,82 %
Progresívne Slovensko 45,88 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 45,88 %
Demokrati 34,41 %
Sloboda a Solidarita 34,41 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 11,47 %
ZDRAVÝ ROZUM 11,47 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 269 · zúčastnilo sa: 72 · účasť: 26,76 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 6894,44 %
Otázka 1 — Nie 34,16 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 11,38 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 269 · zúčastnilo sa: 169 · účasť: 62,82 %

Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 3923,21 %
SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny 3923,21 %
HLAS - sociálna demokracia 3219,04 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 1710,11 %
Sloboda a Solidarita 95,35 %
Progresívne Slovensko 63,57 %
SME RODINA 63,57 %
REPUBLIKA 42,38 %
Slovenská národná strana 42,38 %
Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana 31,78 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 21,19 %
Kresťanskodemokratické hnutie 21,19 %
Demokrati 10,59 %
KARMA 10,59 %
Komunistická strana Slovenska 10,59 %
Modrí, Most - Híd 10,59 %
SDKÚ - DS - Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana 10,59 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 268 · zúčastnilo sa: 131 · účasť: 48,88 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Branislav Becík (zvolený) Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA 4132,53 %
Tibor Csenger SZÖVETSÉG - ALIANCIA 3326,19 %
Martina Holečková KDH, SaS, Tím Kraj Nitra, ŠANCA, SPOLU, ODS - Občianski demokrati Slovenska, DS… 1511,90 %
Lukáš Kyselica OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA 129,52 %
Milan Belica Nezávislý kandidát 86,34 %
Milan Španír ĽS Naše Slovensko 53,96 %
Martin Kusenda Nezávislý kandidát 43,17 %
Renáta Kolenčíková Nezávislý kandidát 43,17 %
Peter Pukan REPUBLIKA 32,38 %
Oliver Štaudner Slovenská ľudová strana (SĽS) 10,79 %
Artúr Bekmatov Socialisti.sk 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 278 · zúčastnilo sa: 212 · účasť: 76,25 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 266 · zúčastnilo sa: 161 · účasť: 60,52 %

Výsledky v tejto obci (16 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 3622,36 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 2414,90 %
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 2314,28 %
SME RODINA 2113,04 %
SMER - sociálna demokracia 169,93 %
MOST - HÍD 127,45 %
ZA ĽUDÍ 95,59 %
Sloboda a Solidarita 63,72 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 31,86 %
VLASŤ 31,86 %
DOBRÁ VOĽBA 21,24 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 21,24 %
Demokratická strana 10,62 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 10,62 %
Slovenská národná strana 10,62 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 10,62 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 269 · účasť: 39,03 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 6161,00 %
Maroš Šefčovič — 3939,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 266 · účasť: 47,74 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 4133,06 %
Marian Kotleba — 3427,41 %
Béla Bugár — 2116,93 %
Maroš Šefčovič — 129,67 %
Štefan Harabin — 64,83 %
František Mikloško — 43,22 %
Milan Krajniak — 32,41 %
Eduard Chmelár — 21,61 %
Martin Daňo — 10,80 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 270 · účasť: 20,00 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja 1122,44 %
SMER - sociálna demokracia 918,36 %
MOST - HÍD 714,28 %
Sloboda a Solidarita 510,20 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 48,16 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 48,16 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 36,12 %
Kresťanská únia 24,08 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 24,08 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 12,04 %
SME RODINA - Boris Kollár 12,04 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Štefan Mirják (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD, MOST - HÍD · 3
  • Bonďa Erikobvod 199 hlasov
  • Nagy Zoltánobvod 179 hlasov
  • Szúdy Ladislavobvod 1137 hlasov
kandidovali za: SaS · 1
  • Török Tiborobvod 194 hlasov
Nezávislí kandidáti · 1
  • Magyarová Esteraobvod 1148 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Ladislav Szúdy (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMK-MKP · 2
  • Bonďa Erik57 hlasov
  • Kökény Ondrej99 hlasov
Nezávislí kandidáti · 3
  • Hlošek Petr80 hlasov
  • Mirjáková Estera89 hlasov
  • Török Tomáš86 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Ladislav Szúdy (kandidoval za: SMK-MKP)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.