STAČILO.

Borčice

Obec · kód SK0222557391

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Patrik Mačina
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: KDH · 1
  • Galko Vladislav
kandidovali za: SNS · 1
  • Srnec Rastislav
Nezávislí kandidáti · 3
  • Baránek Jakub
  • Bobot Jozef
  • Patka Tomáš
Obyvatelia (31. 12. 2025)
762
Rozloha (2025)
4,1 km²
Hustota obyvateľstva
185,0
obyvateľov na km²
Ženy / muži
369
393 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
400
začiatok radu
2011
432
▲ +32 (+8,00 %)
2012
472
▲ +40 (+9,26 %)
2013
514
▲ +42 (+8,90 %)
2014
535
▲ +21 (+4,09 %)
2015
560
▲ +25 (+4,67 %)
2016
604
▲ +44 (+7,86 %)
2017
624
▲ +20 (+3,31 %)
2018
630
▲ +6 (+0,96 %)
2019
655
▲ +25 (+3,97 %)
2020
710
▲ +55 (+8,40 %)
2021
730
▲ +20 (+2,82 %)
2022
741
▲ +11 (+1,51 %)
2023
746
▲ +5 (+0,67 %)
2024
752
▲ +6 (+0,80 %)
2025
762
▲ +10 (+1,33 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 581 · zúčastnilo sa: 122 · účasť: 20,99 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 11997,54 %
Otázka 1 — Nie 21,63 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 10,81 %
Otázka 2 — Áno 11190,98 %
Otázka 2 — Nie 108,19 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 10,81 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 558 · zúčastnilo sa: 413 · účasť: 74,01 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 22855,33 %
Ivan Korčok — 18444,66 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 557 · zúčastnilo sa: 345 · účasť: 61,93 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini (P) — 14742,60 %
Ivan Korčok (P) — 14542,02 %
Štefan Harabin — 4011,59 %
Ján Kubiš — 82,31 %
Igor Matovič — 30,86 %
Andrej Danko (X) — 10,28 %
Patrik Dubovský — 10,28 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Milan Náhlik — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 572 · zúčastnilo sa: 209 · účasť: 36,53 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 6732,36 %
Progresívne Slovensko 5124,63 %
REPUBLIKA 3315,94 %
HLAS - sociálna demokracia 136,28 %
Slovenská národná strana 94,34 %
Sloboda a Solidarita 83,86 %
Demokrati 73,38 %
Kresťanskodemokratické hnutie 52,41 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 52,41 %
ZDRAVÝ ROZUM 52,41 %
Komunistická strana Slovenska 20,96 %
Slovenský PATRIOT 10,48 %
Volt Slovensko 10,48 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 548 · zúčastnilo sa: 225 · účasť: 41,05 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 22298,66 %
Otázka 1 — Nie 20,88 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 10,44 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 536 · zúčastnilo sa: 426 · účasť: 79,47 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 12028,84 %
Progresívne Slovensko 8019,23 %
HLAS - sociálna demokracia 7618,26 %
Slovenská národná strana 409,61 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 184,32 %
Kresťanskodemokratické hnutie 174,08 %
SME RODINA 153,60 %
REPUBLIKA 143,36 %
Sloboda a Solidarita 143,36 %
Demokrati 92,16 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 71,68 %
Komunistická strana Slovenska 61,44 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 555 · zúčastnilo sa: 316 · účasť: 56,93 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Jaroslav Baška (zvolený) SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA, SNS 19469,28 %
Peter Máťoš KDH, SaS, OKS, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Progresívne Slovensko, SPOLU, ODS - Obč… 4014,28 %
Adrián Mikuš Nezávislý kandidát 217,50 %
Miroslav Magdech REPUBLIKA 134,64 %
Anton Kysel ĽS Naše Slovensko 93,21 %
Marian Kňažko Slovenská ľudová strana (SĽS) 31,07 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 555 · zúčastnilo sa: 325 · účasť: 58,55 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 497 · zúčastnilo sa: 383 · účasť: 77,06 %

Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 8823,15 %
SMER - sociálna demokracia 8722,89 %
SME RODINA 5815,26 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 338,68 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 256,57 %
Sloboda a Solidarita 184,73 %
Slovenská národná strana 174,47 %
VLASŤ 153,94 %
Kresťanskodemokratické hnutie 102,63 %
ZA ĽUDÍ 102,63 %
DOBRÁ VOĽBA 82,10 %
Socialisti.sk 51,31 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 20,52 %
Práca slovenského národa 10,26 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,26 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,26 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 10,26 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 486 · účasť: 48,14 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 11752,70 %
Maroš Šefčovič — 10547,29 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 482 · účasť: 59,75 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 9232,05 %
Štefan Harabin — 7225,08 %
Maroš Šefčovič — 5820,20 %
Marian Kotleba — 2910,10 %
Milan Krajniak — 155,22 %
Eduard Chmelár — 103,48 %
Béla Bugár — 72,43 %
František Mikloško — 31,04 %
Bohumila Tauchmannová — 10,34 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Martin Daňo — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 495 · účasť: 22,22 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 1917,92 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 1816,98 %
SME RODINA - Boris Kollár 1816,98 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 1615,09 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 87,54 %
Slovenská národná strana 76,60 %
Sloboda a Solidarita 65,66 %
Kresťanská únia 43,77 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 32,83 %
Kresťanskodemokratické hnutie 32,83 %
PRIAMA DEMOKRACIA 21,88 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 10,94 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 10,94 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Ľubica Hasidlová (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SME RODINA - Boris Kollár · 2
  • Haliak Andrejobvod 1139 hlasov
  • Sekula Jozefobvod 1128 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Bobot Borisobvod 1126 hlasov
  • Králiková Danielaobvod 1144 hlasov
kandidovali za: SNS · 1
  • Srnec Rastislavobvod 1149 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Anton Fabuš (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 5
  • Bobot Boris165 hlasov
  • Králiková Daniela164 hlasov
  • Mačina Patrik155 hlasov
  • Suchánková Eva163 hlasov
  • Štíchová Katarína151 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Marián Patka (kandidoval za: HZDS, SDĽ)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.