STAČILO.

Bodružal

Obec · kód SK041C527149

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Dušan Zelizňák
kandidoval za: SMER - SD
Poslanci zastupiteľstva (5)
kandidovali za: SMER - SD · 4
  • Fedák Ján
  • Ferenc Stanislav
  • Grundza Ernest
  • Karalová Mária
kandidovali za: Hlas - sociálna demokracia · 1
  • Nastišin Slavomír
Obyvatelia (31. 12. 2025)
57
Rozloha (2025)
7,2 km²
Hustota obyvateľstva
7,9
obyvateľov na km²
Ženy / muži
25
32 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
54
začiatok radu
2011
60
▲ +6 (+11,11 %)
2012
62
▲ +2 (+3,33 %)
2013
62
= 0 (0,00 %)
2014
68
▲ +6 (+9,68 %)
2015
69
▲ +1 (+1,47 %)
2016
67
▼ -2 (-2,90 %)
2017
63
▼ -4 (-5,97 %)
2018
64
▲ +1 (+1,59 %)
2019
63
▼ -1 (-1,56 %)
2020
61
▼ -2 (-3,17 %)
2021
59
▼ -2 (-3,28 %)
2022
56
▼ -3 (-5,08 %)
2023
60
▲ +4 (+7,14 %)
2024
59
▼ -1 (-1,67 %)
2025
57
▼ -2 (-3,39 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 47 · zúčastnilo sa: 3 · účasť: 6,38 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 266,66 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 133,33 %
Otázka 1 — Nie 00,00 %
Otázka 2 — Nie 266,66 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 133,33 %
Otázka 2 — Áno 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 52 · zúčastnilo sa: 29 · účasť: 55,76 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Peter Pellegrini — 2586,20 %
Ivan Korčok — 413,79 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 49 · zúčastnilo sa: 29 · účasť: 59,18 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Štefan Harabin — 1448,27 %
Peter Pellegrini (P) — 1241,37 %
Marian Kotleba — 13,44 %
Milan Náhlik — 13,44 %
Patrik Dubovský — 13,44 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Igor Matovič — 00,00 %
Ivan Korčok (P) — 00,00 %
Ján Kubiš — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 50 · zúčastnilo sa: 25 · účasť: 50,00 %

Výsledky v tejto obci (8 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 1248,00 %
REPUBLIKA 520,00 %
HLAS - sociálna demokracia 28,00 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 28,00 %
Kresťanskodemokratické hnutie 14,00 %
Sloboda a Solidarita 14,00 %
Slovenská národná strana 14,00 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 14,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 49 · zúčastnilo sa: 24 · účasť: 48,97 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 2395,83 %
Otázka 1 — Nie 14,16 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 58 · zúčastnilo sa: 47 · účasť: 81,03 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 2145,65 %
HLAS - sociálna demokracia 715,21 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 613,04 %
REPUBLIKA 24,34 %
Slovenská národná strana 24,34 %
SME RODINA 24,34 %
Demokrati 12,17 %
Kresťanskodemokratické hnutie 12,17 %
Progresívne Slovensko 12,17 %
Sloboda a Solidarita 12,17 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 12,17 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 12,17 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 45 · zúčastnilo sa: 23 · účasť: 51,11 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Michal Kaliňák Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, SZÖVETSÉG - ALIANCIA 1990,47 %
Michal Biganič Nezávislý kandidát 14,76 %
Milan Majerský (zvolený) KDH, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ 14,76 %
Filip Kuffa ŽIVOT 00,00 %
Ingrid Tomková ĽS Naše Slovensko 00,00 %
Ján Bync Nezávislý kandidát 00,00 %
Jozef Mihalčin (X) SRDCE - SNJ - sv 00,00 %
Ľubomír Goliaš (X) Hnutie ONÁS 00,00 %
Milan Mazurek REPUBLIKA 00,00 %
Patrícia Reváková NK/NEKA 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 45 · zúčastnilo sa: 23 · účasť: 51,11 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 50 · zúčastnilo sa: 33 · účasť: 66,00 %

Výsledky v tejto obci (8 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 1650,00 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 721,87 %
VLASŤ 39,37 %
DOBRÁ VOĽBA 26,25 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 13,12 %
Kresťanskodemokratické hnutie 13,12 %
MOST - HÍD 13,12 %
Sloboda a Solidarita 13,12 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 46 · účasť: 52,17 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Maroš Šefčovič — 1770,83 %
Zuzana Čaputová — 729,16 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 45 · účasť: 44,44 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Štefan Harabin — 1365,00 %
Maroš Šefčovič — 420,00 %
Béla Bugár — 15,00 %
Juraj Zábojník — 15,00 %
Zuzana Čaputová — 15,00 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Eduard Chmelár — 00,00 %
František Mikloško — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Marian Kotleba — 00,00 %
Martin Daňo — 00,00 %
Milan Krajniak — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %
Róbert Švec — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 53 · účasť: 41,50 %

Výsledky v tejto obci (12 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
MOST - HÍD 836,36 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 29,09 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 29,09 %
SMER - sociálna demokracia 29,09 %
Demokratická strana 14,54 %
DOMA DOBRE 14,54 %
DOPRAVA 14,54 %
HLAS ĽUDU 14,54 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 14,54 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 14,54 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 14,54 %
SME RODINA - Boris Kollár 14,54 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Dušan Zelizňák (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 4
  • Fedák Jánobvod 121 hlasov
  • Ferenc Stanislavobvod 120 hlasov
  • Grundza Ernestobvod 123 hlasov
  • Karalová Máriaobvod 122 hlasov
kandidovali za: MOST - HÍD · 1
  • Nastišin Slavomírobvod 125 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Dušan Zelizňák (kandidoval za: SMER-SD)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SMER-SD · 3
  • Fedák Ján23 hlasov
  • Grundza Ernest25 hlasov
  • Nastišin Slavomír28 hlasov
kandidovali za: TIP · 2
  • Ferenc Stanislav26 hlasov
  • Karalová Mária25 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Dušan Zelizňák (kandidoval za: SDĽ)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.