STAČILO.

Bešeňová

Obec · kód SK0318510301

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Martin Baran
Nezávislý kandidát
Poslanci zastupiteľstva (5)
SME RODINA · 2
  • Janiga Mário
  • Záhradník Milan
kandidovali za: KDH · 2
  • Antol Stanislav
  • Salva Maroš
Nezávislí kandidáti · 1
  • Nemec Igor
Obyvatelia (31. 12. 2025)
766
Rozloha (2025)
4,3 km²
Hustota obyvateľstva
178,3
obyvateľov na km²
Ženy / muži
372
394 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
406
začiatok radu
2011
561
▲ +155 (+38,18 %)
2012
572
▲ +11 (+1,96 %)
2013
574
▲ +2 (+0,35 %)
2014
635
▲ +61 (+10,63 %)
2015
646
▲ +11 (+1,73 %)
2016
667
▲ +21 (+3,25 %)
2017
671
▲ +4 (+0,60 %)
2018
725
▲ +54 (+8,05 %)
2019
773
▲ +48 (+6,62 %)
2020
799
▲ +26 (+3,36 %)
2021
720
▼ -79 (-9,89 %)
2022
730
▲ +10 (+1,39 %)
2023
754
▲ +24 (+3,29 %)
2024
772
▲ +18 (+2,39 %)
2025
766
▼ -6 (-0,78 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 570 · zúčastnilo sa: 152 · účasť: 26,66 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 14293,42 %
Otázka 1 — Nie 106,57 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 00,00 %
Otázka 2 — Áno 14394,07 %
Otázka 2 — Nie 85,26 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 10,65 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 653 · zúčastnilo sa: 478 · účasť: 73,20 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok — 28360,21 %
Peter Pellegrini — 18739,78 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 627 · zúčastnilo sa: 378 · účasť: 60,28 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok (P) — 20955,88 %
Peter Pellegrini (P) — 10227,27 %
Štefan Harabin — 369,62 %
Igor Matovič — 164,27 %
Marian Kotleba — 30,80 %
Patrik Dubovský — 30,80 %
Ján Kubiš — 20,53 %
Krisztián Forró — 20,53 %
Milan Náhlik — 10,26 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 640 · zúčastnilo sa: 265 · účasť: 41,40 %

Výsledky v tejto obci (13 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Progresívne Slovensko 8833,97 %
SMER - sociálna demokracia 4216,21 %
REPUBLIKA 3011,58 %
Kresťanskodemokratické hnutie 228,49 %
HLAS - sociálna demokracia 197,33 %
Sloboda a Solidarita 186,94 %
Demokrati 166,17 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 72,70 %
Kresťanská únia 51,93 %
Slovenská národná strana 51,93 %
ZDRAVÝ ROZUM 41,54 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 20,77 %
MySlovensko 10,38 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 578 · zúčastnilo sa: 168 · účasť: 29,06 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 16598,21 %
Otázka 1 — Nie 21,19 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 10,59 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 631 · zúčastnilo sa: 493 · účasť: 78,12 %

Výsledky v tejto obci (17 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
Progresívne Slovensko 8617,55 %
HLAS - sociálna demokracia 7314,89 %
SMER - sociálna demokracia 6513,26 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 6312,85 %
Slovenská národná strana 489,79 %
Sloboda a Solidarita 387,75 %
Kresťanskodemokratické hnutie 377,55 %
REPUBLIKA 265,30 %
Demokrati 214,28 %
SME RODINA 193,87 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 40,81 %
KARMA 20,40 %
Komunistická strana Slovenska 20,40 %
MySlovensko 20,40 %
SPRAVODLIVOSŤ 20,40 %
PRINCÍP 10,20 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 10,20 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 550 · zúčastnilo sa: 349 · účasť: 63,45 %

Výsledky v tejto obci (10 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Erika Jurinová (zvolený) OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SME RODINA, ZA ĽUDÍ, DS, ODS - Občianski demokrati S… 12341,41 %
Igor Janckulík KDH, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SNS 6822,89 %
Igor Choma SMER - SD 4414,81 %
Miroslav Urban REPUBLIKA 248,08 %
Katarína Boková Slovenské Hnutie Obrody 113,70 %
Andrea Starinská NK/NEKA 93,03 %
Marián Murín Nezávislý kandidát 93,03 %
Peter Slyško Hlas - sociálna demokracia 62,02 %
František Drozd ĽS Naše Slovensko 20,67 %
Daniela Zemanová Hnutie ONÁS 10,33 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 550 · zúčastnilo sa: 349 · účasť: 63,45 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 544 · zúčastnilo sa: 432 · účasť: 79,41 %

Výsledky v tejto obci (19 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 16438,95 %
SMER - sociálna demokracia 4410,45 %
DOBRÁ VOĽBA 4310,21 %
SME RODINA 368,55 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 245,70 %
Sloboda a Solidarita 235,46 %
ZA ĽUDÍ 184,27 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 174,03 %
Kresťanskodemokratické hnutie 163,80 %
VLASŤ 133,08 %
Socialisti.sk 71,66 %
MOST - HÍD 61,42 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 30,71 %
Slovenská národná strana 20,47 %
Demokratická strana 10,23 %
Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť 10,23 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,23 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,23 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 10,23 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 502 · účasť: 52,39 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 17467,44 %
Maroš Šefčovič — 8432,55 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 479 · účasť: 64,30 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 14145,92 %
Maroš Šefčovič — 5216,93 %
Marian Kotleba — 4013,02 %
Štefan Harabin — 3611,72 %
Eduard Chmelár — 123,90 %
František Mikloško — 113,58 %
Milan Krajniak — 72,28 %
Martin Daňo — 51,62 %
Róbert Švec — 20,65 %
Béla Bugár — 10,32 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
Ivan Zuzula — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Juraj Zábojník — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 479 · účasť: 26,72 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Kresťanskodemokratické hnutie 2419,20 %
Sloboda a Solidarita 2318,40 %
SMER - sociálna demokracia 1814,40 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 1713,60 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 1310,40 %
SME RODINA - Boris Kollár 97,20 %
Slovenská národná strana 54,00 %
DOMA DOBRE 43,20 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 43,20 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 21,60 %
Strana zelených Slovenska 21,60 %
Demokratická strana 10,80 %
Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce 10,80 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 10,80 %
Kresťanská únia 10,80 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Martin Baran (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: KDH · 3
  • Antol Stanislavobvod 1167 hlasov
  • Grenčík Filipobvod 1211 hlasov
  • Salva Marošobvod 1149 hlasov
Nezávislí kandidáti · 2
  • Kuriak Františekobvod 1165 hlasov
  • Nemec Igorobvod 1184 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Martin Baran (Nezávislý kandidát)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (5)

kandidovali za: SIEŤ · 2
  • Nemec Igor132 hlasov
  • Protuš Milan181 hlasov
Nezávislí kandidáti · 3
  • Grenčík Filip156 hlasov
  • Kováčová Marcela135 hlasov
  • Tisoňová Viera142 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Martin Baran (Nezávislý kandidát)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.