STAČILO.

Báhoň

Obec · kód SK0107507806

Zvolení v posledných voľbách (2022)

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022. Uvedení sú zvolení kandidáti; nejde o údaj o tom, kto funkciu vykonáva dnes.

Starosta
Ivan Patoprstý
kandidoval za: KDH
Poslanci zastupiteľstva (7)
kandidovali za: KDH · 7
  • Almáši Matúš
  • Danko Adam
  • Haviernik Pavol
  • Krafčíková Jana
  • Lietava Ivan
  • Mačayová Monika
  • Vavrovič Rudolf
Obyvatelia (31. 12. 2025)
1 816
Rozloha (2025)
10,6 km²
Hustota obyvateľstva
171,7
obyvateľov na km²
Ženy / muži
897
919 mužov

Vývoj počtu obyvateľov

2010
1 752
začiatok radu
2011
1 700
▼ -52 (-2,97 %)
2012
1 724
▲ +24 (+1,41 %)
2013
1 735
▲ +11 (+0,64 %)
2014
1 748
▲ +13 (+0,75 %)
2015
1 794
▲ +46 (+2,63 %)
2016
1 815
▲ +21 (+1,17 %)
2017
1 840
▲ +25 (+1,38 %)
2018
1 857
▲ +17 (+0,92 %)
2019
1 856
▼ -1 (-0,05 %)
2020
1 854
▼ -2 (-0,11 %)
2021
1 870
▲ +16 (+0,86 %)
2022
1 861
▼ -9 (-0,48 %)
2023
1 833
▼ -28 (-1,50 %)
2024
1 812
▼ -21 (-1,15 %)
2025
1 816
▲ +4 (+0,22 %)

Zmena je oproti predchádzajúcemu zobrazenému roku. Zelená = nárast, červená = pokles. Mesto/kraj/okres je súčet obcí a platí len pre rok, v ktorom sú známe údaje.

Referendum 2026

Zapísaných voličov: 1 470 · zúčastnilo sa: 333 · účasť: 22,65 %

Výsledky v tejto obci (6 riadkov)
Výsledky: Referendum 2026
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 31293,69 %
Otázka 1 — Nie 144,20 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 72,10 %
Otázka 2 — Áno 31393,99 %
Otázka 2 — Nie 144,20 %
Otázka 2 — Neplatné hlasy 61,80 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 469 · zúčastnilo sa: 1 028 · účasť: 69,97 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok — 57156,31 %
Peter Pellegrini — 44343,68 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 475 · zúčastnilo sa: 859 · účasť: 58,23 %

Výsledky v tejto obci (11 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2024 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Ivan Korčok (P) — 45853,62 %
Peter Pellegrini (P) — 26330,79 %
Štefan Harabin — 809,36 %
Igor Matovič — 182,10 %
Ján Kubiš — 151,75 %
Patrik Dubovský — 151,75 %
Milan Náhlik — 30,35 %
Marian Kotleba — 20,23 %
Andrej Danko (X) — 00,00 %
Krisztián Forró — 00,00 %
Róbert Švec (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Zapísaných voličov: 1 466 · zúčastnilo sa: 590 · účasť: 40,24 %

Výsledky v tejto obci (18 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Politický subjektHlasovPodiel
Progresívne Slovensko 17129,33 %
SMER - sociálna demokracia 11720,06 %
REPUBLIKA 8915,26 %
Kresťanskodemokratické hnutie 6511,14 %
Demokrati 366,17 %
Sloboda a Solidarita 335,66 %
HLAS - sociálna demokracia 274,63 %
Slovenská národná strana 111,88 %
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ 101,71 %
ZDRAVÝ ROZUM 71,20 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 40,68 %
Kresťanská únia 40,68 %
Slovenský PATRIOT 40,68 %
Komunistická strana Slovenska 10,17 %
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia 10,17 %
SDKÚ - DS - Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana 10,17 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,17 %
Volt Slovensko 10,17 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Referendum 2023

Zapísaných voličov: 1 487 · zúčastnilo sa: 426 · účasť: 28,64 %

Výsledky v tejto obci (3 riadkov)
Výsledky: Referendum 2023
Otázka / odpoveďHlasovPodiel
Otázka 1 — Áno 42098,59 %
Otázka 1 — Nie 51,17 %
Otázka 1 — Neplatné hlasy 10,23 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2023

Zapísaných voličov: 1 461 · zúčastnilo sa: 1 078 · účasť: 73,78 %

Výsledky v tejto obci (21 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2023
Politický subjektHlasovPodiel
SMER - sociálna demokracia 22821,20 %
Progresívne Slovensko 22420,83 %
HLAS - sociálna demokracia 14413,39 %
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ 958,83 %
Kresťanskodemokratické hnutie 898,27 %
REPUBLIKA 726,69 %
Sloboda a Solidarita 656,04 %
Demokrati 575,30 %
Slovenská národná strana 403,72 %
SME RODINA 151,39 %
Komunistická strana Slovenska 100,93 %
Pirátska strana - Slovensko 90,83 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 80,74 %
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA 50,46 %
Modrí, Most - Híd 40,37 %
SPRAVODLIVOSŤ 40,37 %
SDKÚ - DS - Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana 20,18 %
Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana 10,09 %
Slovenské Hnutie Obrody 10,09 %
SRDCE vlastenci a dôchodcovia - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA 10,09 %
SZÖVETSÉG - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA - Maďari. Národnosti. Regióny 10,09 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Zapísaných voličov: 1 489 · zúčastnilo sa: 519 · účasť: 34,85 %

Výsledky v tejto obci (8 riadkov)
Výsledky: Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Juraj Droba (zvolený) SaS, Progresívne Slovensko, Team Bratislava 19446,41 %
Dušan Velič ZA ĽUDÍ, SME RODINA, KDH, Magyar Fórum - Maďarské fórum 7116,98 %
Ján Mažgút SMER - SD, SNS 5914,11 %
Ivan Bošňák DS, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU, ŠANCA 327,65 %
Štefan Zima REPUBLIKA 276,45 %
Milan Lopašovský STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 153,58 %
Magdaléna Sulanová ĽS Naše Slovensko 143,34 %
Andrej Trnovec Slovenská ľudová strana (SĽS) 61,43 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022

Zapísaných voličov: 1 489 · zúčastnilo sa: 499 · účasť: 33,51 %

Zvolení kandidáti tejto voľby (starosta/primátor, predseda kraja a poslanci zastupiteľstva) sú uvedení vyššie v rámčeku Zvolení v posledných voľbách.

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Národnej rady SR 2020

Zapísaných voličov: 1 528 · zúčastnilo sa: 1 079 · účasť: 70,61 %

Výsledky v tejto obci (19 riadkov)
Výsledky: Voľby do Národnej rady SR 2020
Politický subjektHlasovPodiel
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 34432,23 %
SMER - sociálna demokracia 18016,86 %
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko 938,71 %
Kresťanskodemokratické hnutie 797,40 %
SME RODINA 797,40 %
Sloboda a Solidarita 706,56 %
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 656,09 %
ZA ĽUDÍ 595,52 %
DOBRÁ VOĽBA 312,90 %
VLASŤ 252,34 %
Slovenská národná strana 181,68 %
Socialisti.sk 60,56 %
Demokratická strana 50,46 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 50,46 %
MÁME TOHO DOSŤ ! 20,18 %
MOST - HÍD 20,18 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 20,18 %
HLAS ĽUDU 10,09 %
SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby 10,09 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo

Zapísaných voličov: 1 530 · účasť: 50,00 %

Výsledky v tejto obci (2 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 2. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 49165,46 %
Maroš Šefčovič — 25934,53 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo

Zapísaných voličov: 1 532 · účasť: 56,65 %

Výsledky v tejto obci (15 riadkov)
Výsledky: Voľba prezidenta SR 2019 – 1. kolo
KandidátPolitický subjektHlasovPodiel
Zuzana Čaputová — 41648,14 %
Maroš Šefčovič — 13815,97 %
Štefan Harabin — 9611,11 %
Marian Kotleba — 8710,06 %
František Mikloško — 839,60 %
Milan Krajniak — 141,62 %
Eduard Chmelár — 131,50 %
Béla Bugár — 70,81 %
Martin Daňo — 40,46 %
Juraj Zábojník — 30,34 %
Róbert Švec — 20,23 %
Ivan Zuzula — 10,11 %
Bohumila Tauchmannová — 00,00 %
József Menyhárt (X) — 00,00 %
Robert Mistrík (X) — 00,00 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Zapísaných voličov: 1 530 · účasť: 26,73 %

Výsledky v tejto obci (22 riadkov)
Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu 2019
Politický subjektHlasovPodiel
Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia 7719,10 %
SMER - sociálna demokracia 6917,12 %
Kresťanskodemokratické hnutie 5012,40 %
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 4611,41 %
Sloboda a Solidarita 4310,66 %
Kresťanská únia 327,94 %
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) 276,69 %
Slovenská národná strana 143,47 %
Kresťanská demokracia - Život a prosperita 112,72 %
SME RODINA - Boris Kollár 92,23 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 61,48 %
Strana zelených Slovenska 51,24 %
Demokratická strana 20,49 %
DOMA DOBRE 20,49 %
KOREKTÚRA - Andrej Hryc 20,49 %
PRIAMA DEMOKRACIA 20,49 %
HLAS ĽUDU 10,24 %
MOST - HÍD 10,24 %
NÁRODNÁ KOALÍCIA 10,24 %
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 10,24 %
SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA - strana vlastencov 10,24 %
Strana tolerancie a spolunažívania 10,24 %

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Zvolený/á starosta: Ivan Patoprstý (kandidoval za: KDH)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)

kandidovali za: KDH · 5
  • Haviernik Pavolobvod 1449 hlasov
  • Hollá Katarínaobvod 1428 hlasov
  • Mačayová Monikaobvod 1400 hlasov
  • Švorc Adamobvod 1433 hlasov
  • Vavrovič Rudolfobvod 1487 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Hrčka Miroslavobvod 1396 hlasov
  • Krajčovičová Ivetaobvod 1382 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014

Zvolený/á starosta: Ivan Patoprstý (kandidoval za: KDH)

Zvolení poslanci zastupiteľstva (7)

kandidovali za: KDH · 5
  • Danková Veronika456 hlasov
  • Haviernik Pavol347 hlasov
  • Hollá Katarína312 hlasov
  • Švorc Dušan323 hlasov
  • Vavrovič Rudolf433 hlasov
kandidovali za: SMER-SD · 2
  • Hrčka Miroslav365 hlasov
  • Krajčovičová Iveta327 hlasov

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2002

Zvolený/á starosta: Milan Bušo (Nezávislý kandidát)

Výsledky volieb sú zo zdroja v zverejnenej podobe (bez prepojenia kandidátov na iné osoby v databáze). Ak riadok chýba, zdroj ho neuvádza. Nejde o hlasovanie poslancov v zastupiteľstve.

Zloženie zastupiteľstva →

Zastupiteľstvo a hlasovania poslancov

Údaje o rokovaní zastupiteľstva a hlasovaní poslancov pre toto územie zatiaľ nie sú k dispozícii (nemáme overený zdroj s jasnými podmienkami použitia).

Zdroj: Štatistický úrad SR – Data API v2 (CC BY 4.0 (publisher listing; terms page not machine-readable)); voľby: Štatistický úrad SR, volby.statistics.sk (CC BY 4.0), záznam; stiahnuté 2026-10-08.